Seznam jako nezabezpečený web?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Strapal
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Seznam jako nezabezpečený web?

Příspěvekod Strapal » 04 led 2017 13:13

Zdravím. Stránka www.seznam.cz mi začala hlásit že je nezabezpečená. Dočetl jsem se, že se tak děje od ledna 2017 z důvodů, kterým nerozumím - chyba scriptu a podobně. Zhruba souběžně s výskytem tohoto problému, se mi pravidelně stane, že se po kliknutí do vyhledávacího pole v google chrome, zobrazují nesmyslné stránky, které jdou obtížně zavřít, ne-li vůbec. Pak mně automaticky naskočí stránka s nabídkou stažení sw pro vyčištění chrome, sice v bezchybné češtině ale s prapodivnou adresou. Mám W7. Projel jsem PC asi čtyřmi různými programy anti spyware a malware a žádný z nich nic nenašel. Zkusím stáhnout něco na vyčištění chrome přímo ze stránek chrome, ne z Indonésie... Nebyl by přímo tip na nějaký čistič pro chrome?

Prosím o radu jaké další základní kroky použít. Pc není nijak zpomalen a ani na pozadí neběží nic divokého, aspoň podle vytížení procesoru a pohybu HDD. Jen chrome.exe 1-5% ale většinou nula.

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Seznam jako nezabezpečený web?

Příspěvekod jaro3 » 04 led 2017 18:25

Vlož log z HJT:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=70&t=5119

do sekce HiJackThis.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Strapal
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Seznam jako nezabezpečený web?

Příspěvekod Strapal » 05 led 2017 13:19

Díky moc za snahu! Stáhnul jsem tedy ještě přímo ze stránek chrome jejich čistítko, co si matně pamatuju, tak nejspíš tohle -

https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/

Po spuštění zahlásil, že nastavení zůstane zachováno, což se kromě domovské stránky stalo, no a po preventivním restartu už zase vše funguje jak má. Otázkou zůstává, co chrome zbořilo. Na žádný hnus jsem při práci nenarazil, stahování čehokoliv včetně pošty neprobíhalo. Používám pouze Microsoft security essentials jako ochranu v reálném čase, takže absence klasického antiviru by snad byla jediná možnost co by mohlo být špatně. Stačí nebo nestačí tento antivir?

Díky

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Seznam jako nezabezpečený web?

Příspěvekod jaro3 » 05 led 2017 19:12

Myslím , že lepší je Avira , Avast , Comodo i AVG.

Jestli chceš můžeš si stejně zadat téma do sekce HJT.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti