Osvědčený program na vyčištění PC

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod ITCrowd » 02 srp 2020 22:31

CTRL+Shift+Esc. Zkontroluj ve správci úloh, který proces(y) ti nejvíce zatěžují disk.
Něco o čistících programech zde: viewtopic.php?f=46&t=145444
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod Michael850 » 02 srp 2020 22:36

Nepoznáš to spíš akorát u SSD. U plotny je naopak rozdíl velice znatelný. Hlavně vyhledávání se pak prodlužuje na celou věčnost, pokud máš uložených plno dat bez indexování.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod Azmir » 02 srp 2020 22:41

Michael850 píše:Hlavně vyhledávání se pak prodlužuje na celou věčnost, pokud máš uložených plno dat bez indexování.
Prosím nauč se číst, odpovídáš si dycky úplně mimo jenom na co chceš.

Jasně píšu "Pokud neustále nevyužíváš "hledej" a disk není zaplněný, ani to nepoznáš."

Nevím co ty pořád na disku tak hledáš, já vím co kde mám a přes hledej max občas spustím program. I kdybys tam něco hledal párkrát denně, těch pár vteřin navíc ti je úplně šumák, mnohem lepší než mít celý zasekaný komp.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod ITCrowd » 02 srp 2020 22:50

Hlavně to sem vůbec nepatří. Založte si téma o indexaci.
Nechť tazatel zkusí:
CTRL+Shift+Esc. Zkontroluj ve správci úloh, který proces(y) ti nejvíce zatěžují disk.
A počte zde.
Něco o čistících programech zde: viewtopic.php?f=46&t=145444
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod varok » 12 srp 2020 19:01

Hezký podvečer, omlouvám se pár dní jsem tady nebyl. Zkoušel jsem ten CCleaner a moc to nepomohlo. Dal jsem i defragmetaci dicku co je ve Windows a taky to moc nezabralo.
ITCrowd: Zkoušel jsem i ten správce úloh jak jste psal a napsalo to, že nejsou spuštěny žádné aplikace. Zkusím prostudovat co se píše v tom vašem odkazu.
Aktualizase odmítám, ale jednou za čas, třeba 1 za 14 dní to spustím ať se stáhne co potřebuje.

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod varok » 12 srp 2020 19:10

Tak jsem to pročetl a píše se tam spíše jen o tom CCleaneru. Zrovna teď mi ten HDD nejede, ale někdy se spustí a běží třeba půl hodiny v kuse.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod petr22 » 12 srp 2020 19:43

Ne aplikace, procesy.

Tech je tam spustenych nekolik desitek i kdyz neni spusteny zadny program.

Nektery z tech procesu ten disk vyuziva a my chceme vedet, ktery to je.

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod varok » 12 srp 2020 22:27

Tak procesy, špatně jsem to napsal. Ale teď koukám že když jsem tam kliknul na políčko VÍCE INFORMACÍ, tak už se tam něco objevilo. Ale všechno jen Firefox, když ho mám zapnutý. Nebo mám koukat na vytížení procesoru, nebo na co přesně? Nejdříve je název souboru, pak je políčko procesor, potom paměť a potom disk.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod petr22 » 12 srp 2020 22:30

Vytizeni disku.

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod varok » 12 srp 2020 22:38

Zrovna teď mi ten HDD nejede a v tom správci mi to u disku píše všude 0%. Občas se objeví u SYSTEM 0,1MB/s, ale to je asi nic. Ale už vím asi jak na to, tak až se zase rozjede HDD na delší dobu, tak to zkusím otevřít a kouknu na to. Zatím děkuji

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod kecalek » 13 srp 2020 13:52

Martab píše:Takové programy existují, třeba CCleaner, umí toho hodně, problém je, že někdy může způsobit více škody než užitku (v základním nastavení je neškodný, ale zase neumí o moc více než nástroje windows). Co se týče virů, tak tam je základ kvalitní antivir, no v dnešní době viry jako takové nejsou až tak zásadní problém, chce to hlavně předcházet vniknutí čehokoli nežádoucího do PC. K tomu je dobrý firewall základ (třeba Comodo Internet Security je dobrá Free kombinace antiviru a firewallu). Dnes častý problém je bloatware, ale ten se dá odstranit nástroji windows a nějak automatizovaně jej odstraňovat nelze (každý uživatel využívá jiné programy)


No teda - to je rada hodná "vyznamenania"!
CCleaner NIČ nevyčistí!!! Ak myslíš registre - len ich označí ako neaktívne, ak myslíš čistenie disku - to ti urobí i OS sám. Lenže jemo "niečo beží na pozadí a hrabe sa mu v HDD". A to už je iná káva. Bežia mu na pozadí nejaké programy, ktoré nemajú.
Na zistenie musí sa pozrieť do msconfig-u, čo tam má nastavené "pri spustení".
Ak niečo beží bez jeho vedomia - tak na to je Adwcleaner - https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/ a pre dôkladne vyčistenie potom MBAM - https://www.malwarebytes.com/ (stačí FREE). A potom v Safe mode spustiť Adwcleaner - čo nájde vyhodiť, potom MBAM (Safe mode with Network - aby si stiahlo aktuálnu databázu) - plný sken - čo nájde vyhodiť.
A dám krk na to, že mu tam nájde kopu bordelu.
Potom môže ešte použit ESET online scanner https://www.eset.com/sk/internetova-och ... antivirus/ - aby mal istotu, že tam nemá corovavírus :D

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Osvědčený program na vyčištění PC

Příspěvekod Martab » 13 srp 2020 14:35

Až mu to nebude fungovat, tak doufám, že mu to taky zpravíš... V sekci kam jsem jej odkázal s ním projdou logy a poradí co smazat, mimo jiné i z těch na které jsi dal odkaz.

Odesláno z mého Mi A2 pomocí Tapatalk
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti