DefenseEvasion.a!ml po spuštění Crystaldisk info Portable - false positive?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DefenseEvasion.a!ml po spuštění Crystaldisk info Portable - false positive?

Příspěvekod SGvagon » 13 srp 2021 17:00

jaro3 : Disk jsme po incidentu neformátovali. Pouze jsme přeinstalovali MSE a systém opět funguje a neblokuje explorer.exe . Jak jsem psal, systém byl čistý, instaloval se pouze prohlížeč, VLC a výše zmiňované MSE. Chyba se následně stala při potvrzení dokončení instalace/rozbalení Crystaldiskinfo Portable.

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DefenseEvasion.a!ml po spuštění Crystaldisk info Portable - false positive?

Příspěvekod jaro3 » 13 srp 2021 18:55

MSE vyhodit. CDI použít instalačku ze stránek výrobce.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DefenseEvasion.a!ml po spuštění Crystaldisk info Portable - false positive?

Příspěvekod SGvagon » 14 srp 2021 03:29

jaro3 : A co byste mi doporučili za antivirus? U MSE se mi líbí, jak není náročný, aktualizace na něj vychází skrze Windows Update každý den a kromě těchto dvou incidentů (zablokování Administrátorského účtu a viru v Crystaldiskinfo Portable) blokuje to co má (cracky, přílohy z emailů, a pod. ) .

Trochu mimo téma, aneb OT píše:Kolem roku 2007-2010 jsem používal Avast, ale jeho náročnost na systém a grafické prostředí + se jednou dokonce zaviroval sám hozením viru do truhly, jsem jej přestal používat. Následně jsem další cca 2 roky zkoušel Avira Antivirus, se kterým jsem byl spokojen, ale kvůli vyskakovacím reklamám na PRO verzi jsem jej také přestal používat (ve free verzi pokud si dobře vzpomínám začali dokonce odebírat některé funkce ochrany) .

Následovala doba, kdy jsem zkoušel používat antiviry s vlastním firewallem.

Začal jsem s antivirem Zone Alarm, ale kvůli omezenosti free verze jsem přesedlal na Forticlient. Ten byl již stabilní, ale jeho firewall byl až nezvykle přísný a blokoval skoro každý web, který jsem navštívil (tzn. všechny tyto weby jsem musel ručně přidávat do výjimek) .

Na MSE jsem přešel až na přelomu roku 2013-14 (kdy jsem postupně přecházel z Windows XP na Windows 7) , se kterým jsem více či méně spokojen.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DefenseEvasion.a!ml po spuštění Crystaldisk info Portable - false positive?

Příspěvekod jaro3 » 14 srp 2021 18:27

Zkusit Comodo nebo Avira ( tam je pár týdnů taky reklama ,i všechny hlášky o souboru hosts, ale pak to přestane).
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů