Jak vytvořit vyjímku u antivirové ochrany Win10?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak vytvořit vyjímku u antivirové ochrany Win10?

Příspěvekod varok » 01 dub 2023 12:28

Dobrý den, chtěl bych poprosit místní odborníky o radu. Nedávno jsem si zakoupil přes inzerát diagnostiku na auto, ale v návodu je napsáno, že se mají povypínat všechny antivirové programy, fireeall, defender apod. Bez toho mě to nepustí a vyhazuje mi to že je v PC nakažený program. Na jednom fóru o autech mi psali, že to někdy bývá u kabelů pro diagnostiku, když není koupený přímo na jejich oficiálních stránkách. Prý jde nějak udělit vyjímku pro konkrétní soubor programu, ale nevím jak. Takhle musím mít v notebooku vypnutý internet, všechny antivirové programy apod. To je dost nebezpečné a i tak mi to každou chvíli napíše o tom poškozeném nebo napadeném souboru, i když to vir neobsahuje a program nelze nainstalovat, protože ho ta ochrana smaže. Poradí mi prosím někdo nějak polopaticky jak se to udělení vyjímky dělá? Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vytvořit vyjímku u antivirové ochrany Win10?

Příspěvekod mmmartin » 01 dub 2023 12:46

Antivir by ti měl napsat, nebo v logu uvést, který soubor považuje za nebezpečný a blokuje ho. V nastavení pak tenhle soubor uvedeš do výjimek a antivir už nebude plašit. Konkrétní postup závisí na konkrétním antiviru.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vytvořit vyjímku u antivirové ochrany Win10?

Příspěvekod varok » 01 dub 2023 14:10

Vím který soubor to dělá, ale nevím právě jak ho zapsat do toho antivirového programu. Nemám žádné přídavné programy, jen ty co jsou součástí Win 10. Tedy ten defender a Firewall. Vždycky mi vpravo dole vyletí okno, že mi nedovolil systém práci se souborem, že může být obsažen vir nebo jiné poškození, nebo tak něco.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vytvořit vyjímku u antivirové ochrany Win10?

Příspěvekod mmmartin » 01 dub 2023 14:49

Defender nepoužívám, takže tady ti neporadím.

Určitě se ti ale ozve jednak někdo, kdo bude psát abys Defender nepoužíval a přešel na nějaká "skutečný" antivir, ale pravděpodobně i někdo poradí, jak to v Defenderu nastavit.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vytvořit vyjímku u antivirové ochrany Win10?

Příspěvekod varok » 01 dub 2023 15:58

Ten defender je špatný? Taky bych ho nejraději dal do řiti, jenom to obtěžuje a nic neuchrání. Ale nevím jestli to jde jenom jednoduše odinstalovat? I tak děkuji

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vytvořit vyjímku u antivirové ochrany Win10?

Příspěvekod richchie » 01 dub 2023 16:06

Nic se neodinstalovává.Instalací nového antivirového řešení se sám vypne.Co se týče vyjímek-
https://support.microsoft.com/cs-cz/topic/co-jsou-vylou%C4%8Den%C3%AD-v-zabezpe%C4%8Den%C3%AD-syst%C3%A9mu-windows-8b248399-5e63-4a4b-897f-52ea2dddb962

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vytvořit vyjímku u antivirové ochrany Win10?

Příspěvekod varok » 01 dub 2023 16:26

Dobře, zkusím to podle přiloženého návodu. Děkuji, snad to pomůže.

A to vypnutí defenderu při nainstalování nějakého antiviru, to jsem nevěděl. Zkusím dát nějaký jiný antivirový program a uvidím. Děkuji


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti