Facebookový virus niasoft.com

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Facebookový virus niasoft.com

Příspěvekod Fiba » 03 zář 2023 12:16

Ahoj,

známý má dlouhodobě problém, že jeho FB profil samovolně spamuje po skupinách něco o tom, jak zaměstnanec škodovky dal výpověď, atd... s odkazem na zavirovanej web. Stejně tak to za něj píše komentáře a příspěvek olajkuje.

Řešil to už někdo a víte jak se toho zbavit, ideálně bez reinstalace?
Už nějakou dobu to má strašně moc lidí a koluje to všude po FB, ale je zajímavý, že jsem o tom na fórech nikde nic nenašel. Zkoušeli jsme odhlásit všechna zařízení z FB a změnit heslo, ale to nepomohlo, takže to bude asi přímo v PC nebo mobilu. Antivir nic nenašel.

Děkuji.

Screenshot_425.png
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53623
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Facebookový virus niasoft.com

Příspěvekod petr22 » 03 zář 2023 12:31

Znamemu to zrejmne nevadi kdyz je to dlouhodobe a nijak to neresi.

Pokud se odhlasi z FB na vsech zarizenich a zmeni hesla, tak to nikde v zarizeni byt nemuze.

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Facebookový virus niasoft.com

Příspěvekod Fiba » 03 zář 2023 12:38

Vypadá to tak. :D
Já mu dneska posílal, ať udělá přesně tohle, poslal jsem mu podrobnej postup, ale prý už tohle jednou zkoušel a nepomohlo to. Jestli to teda neudělal blbě, on tomuhle nějak vůbec nerozumí, tak to je těžký...

Ale já právě myslel, jestli ten virus co to rozesílá není přímo v PC a nezačne to dělat potom, co spustí FB v prohlížeči.
To odhlášení všech zařízení jsem mu navrhoval pro případ, že by to dělalo nějaký jiný zařízení co se mu tam nějak dostalo tím proklikem na tu stránku.
Nejhorší je, že od sebe bydlíme daleko, takže mu na to ani nemůžu kouknout, nevím co s tím dělá a řešíme to takhle na dálku. :)

Ideálně bych prostě potřeboval člověka, co už tohle řešil a ví přesně v čem je problém.
Naposledy upravil(a) Fiba dne 03 zář 2023 12:39, celkem upraveno 1 x.
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53623
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Facebookový virus niasoft.com

Příspěvekod petr22 » 03 zář 2023 12:39

Souhlasi cas odeslani tech prispevku s casem, kdy mas prihlaseny FB nebo ne ?


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů