Lze zjistit, jestli soubor na Gdrive obsahuje virus? Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Lze zjistit, jestli soubor na Gdrive obsahuje virus?

Příspěvekod trefort » 23 led 2024 16:12

Zdravim, rozbila se mi mys Roccat Tyon, ktera se uz nevyrabi, tak jsem si objednal z Ciny jednu s mnoha konfigurovatelnymi tlacitky, ktera by mi mohla vyhovovat. Mys dorazila, ale neni k ni software, pres ktery se tlacitka konfiguruji. Hodne jsem to googlil a kdyz uz nekdo ten software nabizi, jsou to vzdycky odkazy nekam na Gdrive.
Nikdy nestahuju nic, kde si nejsem jisty tim, co to je, nebo je to z nejakeho duveryhodneho zdroje. Mam teda strach to stahnout. Nevite, jak bych mohl zjistit, jestli ten soubor neobsahuje nejaky virus?
Odkaz je: https://drive.google.com/file/d/1fhN-zqQ_veXhjuhojLXLiIpfhUMAwCiY/view
Mimochodem, tento odkaz byl primo v description toho produktu na strankach prodejce, ktery je neco jako Aliexpress. Ruzne odkazy na dalsi Gdrive soubory jsou i pod ruznymi videi na YouTube. Mys ma zlutou barvu, ale jinak vzhledem dost odpovida mysi, kterou na googlu najdete pod S700 HYSJ
Můj podpis je šedý...

Reklama
JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lze zjistit, jestli soubor na Gdrive obsahuje virus?  Vyřešeno

Příspěvekod JuRas » 23 led 2024 17:42

A to se ho bojíš stáhnou a nebo nainstalovat? Je to klasický exe soubor (instalátor). Virustotal ukazuje, že se jedná o čistý soubor. Provedl jsem instalaci ve virtuální pc a bez problému. Akorát po dokončení to chce abych připojil myš S700 gaming mouse, kterou samozřejmě nemám.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lze zjistit, jestli soubor na Gdrive obsahuje virus?

Příspěvekod jaro3 » 23 led 2024 18:52

V možnostech složky si povol zobrazování skrytých souborů a složek+ odškrtni zatržítko skrýt chráněné soubory operačního systému

otestuj na https://www.virustotal.com/#/home/uploadVirustotal

Klikni vpravo od okénka na Vybrat a v Exploreru najdi požadovaný soubor v Tvém PC. Označ ho myší a klikni na Otevřít , poté klikni na Send File. Pokud už byl soubor testován , objeví se okno ve kterém klikni na Reanalyze. Soubor se začne postupně testovat více antivirovými programy. Až skončí test posledního antiviru , objeví se nahoře result a červeně počet nákaz , např. 0/43 , nebo 1/43. Pak zkopíruj myší odkaz na tuto stránku a vlož ji do svého příspěvku.

Nebo na:
http://www.virscan.org/

Nebo tu stránku otestuj ( URL)
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Lze zjistit, jestli soubor na Gdrive obsahuje virus?

Příspěvekod trefort » 23 led 2024 19:16

JuRas píše:A to se ho bojíš stáhnou a nebo nainstalovat? Je to klasický exe soubor (instalátor). Virustotal ukazuje, že se jedná o čistý soubor. Provedl jsem instalaci ve virtuální pc a bez problému. Akorát po dokončení to chce abych připojil myš S700 gaming mouse, kterou samozřejmě nemám.


Diky moc, o toto mi prisne slo, ze jestli by to nekdo dokazal zkontrolovat, nez si to stahnu a nainstaluju. Ja se v tomto nevyznam.
Můj podpis je šedý...

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Lze zjistit, jestli soubor na Gdrive obsahuje virus?

Příspěvekod trefort » 23 led 2024 19:17

jaro3 píše:V možnostech složky si povol zobrazování skrytých souborů a složek+ odškrtni zatržítko skrýt chráněné soubory operačního systému

otestuj na https://www.virustotal.com/#/home/uploadVirustotal

Klikni vpravo od okénka na Vybrat a v Exploreru najdi požadovaný soubor v Tvém PC. Označ ho myší a klikni na Otevřít , poté klikni na Send File. Pokud už byl soubor testován , objeví se okno ve kterém klikni na Reanalyze. Soubor se začne postupně testovat více antivirovými programy. Až skončí test posledního antiviru , objeví se nahoře result a červeně počet nákaz , např. 0/43 , nebo 1/43. Pak zkopíruj myší odkaz na tuto stránku a vlož ji do svého příspěvku.

Nebo na:
http://www.virscan.org/

Nebo tu stránku otestuj ( URL)


Diky za popis, priste uz budu vedet :-)
Můj podpis je šedý...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53623
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lze zjistit, jestli soubor na Gdrive obsahuje virus?

Příspěvekod petr22 » 23 led 2024 19:24

Zkontrolovat znamena, ze to nekdo riskne a stahne misto tebe.

Jinak to nejde. Muzes stahovat v Linuxu spustenem z flashky a projet antivirem tam.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů