Kerio a avast

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Moribundus
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Kerio a avast

Příspěvekod Moribundus » 12 črc 2006 06:51

Čauves chtěl jsem se zeptat jestli je někde ke stažení čeština do Sunbelt Kerio personal firewall a pak bych chtěl vědět jestli k němu není nějaký návod k jeho konfiguraci jak si co nejlépe ochránit počítač, protože nepočítám s tím že nainstaluju a pohoda. To stejné s avastem. Už předem děkuji za odpovědi, případné odkazy.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 12 črc 2006 07:01

Odkazy na Kerio i Sunbelt Kerio mám v linku Důležité v podpisu. Čeština samostatně do nových verzí neexistuje, protože tyto produkty už v sobě podporu češtiny mají. Bohužel tu dobrou češtinu, která byla pro starší Kerio už v Sunbeltu nenajdeš. Tam je jen taková zmršená a nepovedená a hlavně neúplná pro všechny stránky. No a jelikož funkce Keria a Sunbelt Keria jsou totožné a změny nepatrné, je lepší si nainstalovat starší českou verzi Keria než nový quasičeský Sunbelt (samozřejmě pokud jej nechceš koupit) - lépe na něj najdeš i cracky. :evil:

Avast jako český výrobek češtinu nepotřebuje, jen pokud jej budeš stahovat, tak existuje speciální verze Avastu pro Kerio.

Ještě otázka: Jak jsi pokročil s tím HijackThisem? Už se to povedl vygenerovat ten log?

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 12 črc 2006 07:56

1) Sunbelt Kerio už v sobě češtinu obsahuje. Návod k nastavení jsem našel zde: http://www.jaknato.com/index.php?clanek ... ouzi-kerio a ještě zde: http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=5703

2) avast! už česky je (pokud si nestáhneš angl. verzi :D ). Něco k nastavení je zde: http://www.avast.cz/cze/faq-avast-4-hom ... ional.html

Jinak co se týká nastavení, zkus sám trochu experimentovat, ale zase pozor ať si něco důležitého nevypneš (takže pamatovat si co děláš).

Uživatelský avatar
Moribundus
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Hijackthis

Příspěvekod Moribundus » 12 črc 2006 09:36

Co se týče tohodle problému tak se fakt nedařilo nic....takže došlo na nejhorší, formát, instalace a ted už slibuju, že se budu starat mnohem líp tak doufám, že to bude dobrý.....nooo, musím hodně pročítat a učit se, proto děkuju i vám všem, že se tady tak staráte o nás co v tom tolik plavem.

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hijackthis

Příspěvekod krtenek » 12 črc 2006 09:52

Moribundus píše:slibuju, že se budu starat mnohem líp tak doufám, že to bude dobrý.....nooo, musím hodně pročítat a učit se
Tak, tak, dneska to chce ofenzivní přístup - když má člověk PC připojený k výtečnému internetu.
Já jsem sám samouk, většinu věcí jsem prostě vyzkoušel, koukal co a jak to dělá, případně jsem se obrátil pro radu na nějaké fórum. Ale bylo to snazší a rychlejší se tyhle postupy naučit, než studovat odbornou literaturu nebo dokumentaci k programu. Troufám si tvrdit, že mám PC na internetu vcelku pod kontrolou.
Tak jen do toho... :evil:

Uživatelský avatar
Moribundus
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Dialer

Příspěvekod Moribundus » 12 črc 2006 10:36

Jen mě ještě zajímalo......co se týče těch přesměrování a podobně....., to se týká vytáčeného připojení, když platím měsíčně internet, jsem připojenej pořád...tak se mě netýká...jen tak pro úplnost...furt mě někdo s něčím straší....tak v tom mám lehce nepořádek nooo

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dialer

Příspěvekod krtenek » 12 črc 2006 10:52

Moribundus píše:co se týče těch přesměrování a podobně....., to se týká vytáčeného připojení, když platím měsíčně internet, jsem připojenej pořád...tak se mě netýká
Podvodná přesměrování se týkají vytáčených přípojení přes pevnou linku, připojení přes ISDN a mobilního připojení přes CSD, GPRS, EDGE. Doufám, že v něčem necekám nebo jsem něco nezapomněl.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 12 črc 2006 10:58

Tak tohohle se bát nemusíš, protože nejedeš po telefonní lince, ale kabelu a je už otázka providera, který ti paušálně zprostředkuje připojení kamkoliv, aby si linky hlídal ( a on má už spojení přes družice a ne po telefonu). Měl by na svém serveru mít jak nějaký firewall, tak i nějaký antivir. Aspoň u Volného a Seznamu to tak funguje, protože mi občas přijde hláška, že na mou adresu dorazil virus - to znamená, že tam nějaká zběžná kontrola, která jej odhalila, musí být.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti