AVAST - kombinace

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Jelena
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: říjen 06
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

AVAST - kombinace

Příspěvekod Jelena » 15 říj 2006 16:33

Dobrý den,

používám antivir AVAST, ale někde jsem četla, že je na nic. Chtěla jsem se zeptat s jakým dalším antivirem je vhodné ho zkombinovat.

Děkuji 8)

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 15 říj 2006 16:41

se žádným, antivir by měl být v pc jen jeden
Jak na torrenty
Programy pro internetovou komunikaci
Problémy se řeší na fóru, na SZ nebudu reagovat

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 15 říj 2006 16:42

Avast mi slouží k mé spokojenosti a je zdarma. Můžete si pořídit i placenou verzi. Antivirů můžete používat více, ale jen jeden se spuštěnou rezidentní ochranou. Z placených třeba NOD32, který je všeobecně uznáván za velmi dobrý.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 15 říj 2006 16:48

Antiviry nemůžeš kombinovat. Každý z nich má svůj rezidentní štít a navzájem by se blokovali a znefunkčnili. Můžeš mít vedle jednoho s rezidentním štítem nainstalovaný ještě další, ale u něj již musí být štít vypnutý. Avast je stejně dobrý antivir, jako kterýkoliv jiný a jeho schopnost záleží jednak na tom, jak rychle dovedou jeho tvůrci reagovat na výskyt nových virů a jejich mutací a jednak na tom, jak jej máš sama nastavený. Žádný antivir není 100% a výsledky jednotlivých AV se podle Virus Bulletinu každý měsíc mění a taktéž jejich pomyslné pořadí na žebříčku úspěšnosti. Jestli hodláš do této akce investovat nemalý penízek, tak bych ti doporučoval NOD32 nebo jestli máš dost silný komp tak Norton AV. Z těch, co jsou zdarma, pak Avast nebo Aviru. Toto řešení se mi jeví lepší, protože můžeš přes stránku Seznam.cz nainstalovat jejich toolbar Lištičku, která v sobě zahrnuje i NOD32 v aktuální verzi. Tato služba Seznamu je zdarma. A s ním potom můžeš skenovat komp jako druhým AV (samozřejmě na ten okamžik vypni v Avastu rezidenta). Takže máš fakticky 2 antiviry (NOD v Lištičce proskenuje, ale neléčí - to už uděláš sama) a to zcela zdarma.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host