Jak na správnou defragmentaci

Místo pro všechny tipy na zajímavé prográmky a utilitky ke stažení

Moderátor: Mods_senior

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak na správnou defragmentaci

Příspěvekod Radix » 12 črc 2009 19:14


Reklama
Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak na správnou defragmentaci

Příspěvekod Owner » 12 črc 2009 19:20

Já se svým AOA 110 fragmentaci neřešíme. :D Naopak ho to zrychluje. Ale na pc/ntb s normálním hdd je defragmentace bohužel pořád nutná.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak na správnou defragmentaci

Příspěvekod Myloš » 12 črc 2009 19:50

Nerozumím jednomu – je vychvalována (jako pokročilá funkce) defragmentace volného místa. Jestliže se ale soubory, se kterými dále pracuju (texty, grafika, zvukové soubory…) nahňácají na jedno místo, jakékoli připsání byť jen jednoho bajtu do takového souboru vede k jeho automatické fragmentaci.
Četl jsem o linuxových diskových oblastech (ext3, reiserFS…), které se fragmentaci brání právě tím, že je mezi soubory dostatek volného místa (tedy za předpokladu, že je nějakých 20 % místa na disku volných).
Oproti tomu v článku na Stahuj (jako v mnoha podobných) nenacházím sebemenší informaci toho, jak defragmentovat MFT. K defragmentování této tabulky používám Paragon Partition Manager – není to sice v prvé řadě defragmentátor, ale tyto operace zvládá taktéž.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak na správnou defragmentaci

Příspěvekod guest » 12 črc 2009 20:35

Myloši o defragmentaci MFT vím, ale nikdy jsem to nepoužil. Můžeš mi nějak přiblížit kdy je to třeba?

Něco o tom zde viewtopic.php?f=7&t=33716 m.j. píše i ty, ale to není odpověď na otázku.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak na správnou defragmentaci

Příspěvekod Myloš » 13 črc 2009 01:02

MFT, neboli Master File Table, je u NTFS něco jako FAT tabulka u diskových oblasá FAT (FAT12 – dieksty, FAT16 – DOS a některé flashky, FAT32 pak od Win95/95 výš do masivního nástupu NTFS).
Jde (zjednodušeně) říct, že je to seznam všech adresářů a souborů, které máš na disku. A je samozřejmě lepší, když není tento seznam fragmentovaný. Jak už jse napsal, windowsí defragmentátor to neumí a free nástroje se k tomu nehlásí. V jakémsi historickém čísle Chipu jsem získal Paragon Partition Manager (starší verze oproti registraci zdarma) a ten tuto tabulku defragmentovat dokáže.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)


Zpět na “Programy ke stažení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů