vyhledávač (filtr)

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Mahanik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

vyhledávač (filtr)

Příspěvekod Mahanik » 14 kvě 2015 11:22

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli někdo nezná software (editor) nebo způsob jak vytvořit na stránky vyhledávač (filtr) mám na mysli podobný vyhledávač jako ma například auto ESA kde nastavite jakou barvu auta,typ, cenu atd. A vyfiltruje vám to výsledky. Existuje na to software pres který by se to dalo vytvořit?

Reklama
Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod CZechBoY » 16 kvě 2015 19:20

Zdravím,
v eshopech na to jsou filtry.
Nevím co máte za eshop, ale pokud to váš eshop neumí tak bych požádal firmu, která vám eshop poskytuje, aby vám to zkusila dodělat tak jak si představujete.
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Mahanik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod Mahanik » 19 kvě 2015 08:01

Mahanik píše:Zdravím chtěl bych se zeptat jestli někdo nezná software (editor) nebo způsob jak vytvořit na stránky vyhledávač (filtr) mám na mysli podobný vyhledávač jako ma například auto ESA kde nastavite jakou barvu auta,typ, cenu atd. A vyfiltruje vám to výsledky. Existuje na to software pres který by se to dalo vytvořit?


Děkuji za odpověď :-) , ale asi jsem se špatně vyjádřil, nemá se jednat o eshop, abych byl konkrétní má se jednat o pracovní nabídky ale potřebuji vytvořit filtr který tyto nabídky bude filtrovat pro každého uživatele. například podle místa bydlišťě atd.
Ale v programování jsem naprostý lajk a proto bych potřeboval někou pomůcku nebo editor který mi stím pomůže a nebo jak se tomu alespoň odborně říká abych mohl po tom pátrat na intenetu. :shifty:


Děkuji moc Vám a všem odborníkům kteří dokáží poradit ;)

Rutherther
Level 2
Level 2
Příspěvky: 227
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod Rutherther » 19 kvě 2015 18:22

Aplikace mě nenapapá..

Jsi lajk, to jako neumíš nic nebo málo? Napadlo mne, že by se při každé nabídce nabídka uložila do souboru s ostatními nabídky, následně by se vytvořil skript, který by si přečetl soubor a zjistil typy atd. Kdyby to souhlasilo, vypsalo by se to..

To bys asi nedokázal?

Mahanik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod Mahanik » 20 kvě 2015 07:31

Lajk jsem myslel že o programování nevím nic. :-( Takže bych to asi do hromady nedal. Ale moc děkuji za TIP :-) Kdybych zjistil jak se tomu odborně říká myslel jsem že bych na to našel nějakou aplikaci a nebo pokud by byl někdě na netu k dispouici zdojový kód tak bych ho obšhlehnul nebo tak nějak. Ale bohužel sám to asi nedám. :wtf:

Každopádně ještě jednou díky :-)

omilis
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 118
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod omilis » 20 kvě 2015 16:42

A ty nabídky jsou uloženy někde v databázi? Nebo odkud se budou brát? Pokud jsou v databázi, tak není nic jednoduššího než použít WHERE.

Rutherther
Level 2
Level 2
Příspěvky: 227
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod Rutherther » 20 kvě 2015 18:37

Psal, že neumí nic z programování, tudíž nemůže vědět, co je to WHERE, když už, tak mu popiš, jak to funguje.

Mahanik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod Mahanik » 22 kvě 2015 12:26

:shock: To je pravda, že moc ponětí nemám co může znamenat ,,WHERE,, a budu rád za každý vysvětlivek nebo informaci kde se o tom můžu dovědět více konkrétních informací. :-) A co se týče databáze tak ano ta bude vytvořena ale nevím, včem jí mám udělat aby se dala vložit použit na web stránky a propojit s tím ,,WHERE,, :eh:

Každopadně děkuji

Uživatelský avatar
lamin_cz
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 314
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kostelec u Holešova
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod lamin_cz » 22 kvě 2015 12:42

  • CPU: Cx6x86L-PR150+
  • MB: XT PRO2
  • GPU: integrovaná
  • RAM: 28Mb SDRAM
PHP, MySQL, HTML, CSS, jQuery ...

Rutherther
Level 2
Level 2
Příspěvky: 227
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod Rutherther » 22 kvě 2015 15:46

Nějak jsem tě nepochopil, databázi máš a nevíš, jak se s ní spojit? Nebo ji nemáš a nevíš jak založit?

Pokud ji máš, pak k ní budeš přistupovat přes php, to je programovací jazyk.. Tady je přímo na databázi: http://php.net/manual/en/book.mysqli.php, ovšem pokud bys to chtěl dělat sám, musel by ses v php naučit pracovat..

Pokud ji nemáš, tak to záleží na hostingu, také na programu hostingu, je možné, že to tvůj program/hosting nepodporuje.

Díky tomu where se dá v databázi něco najít podle nějakého údaje, např. Máš jméno, věk
V 1. Řádku máš: Honza 15
V 2. Máš: Josef 20
Díky where pak můžeš vybrat přímo Honzu a zjistit jeho věk.

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod CZechBoY » 22 kvě 2015 19:07

Nějak nechápu proč se ptáte jak to naprogramovat když neumíte vůbec nic programovat.
Stáhněte si eshop a tam filtry jsou... dokonce to můžete "obšlehnout", avšak pochybuji, že byste našel, kde ty filtry v eshopu jsou ;-)
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Mahanik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vyhledávač (filtr)

Příspěvekod Mahanik » 25 kvě 2015 09:00

:dontgetit: Jsem si vědom, že nemumím programovat, proto jsem původně zamýšlel nějaký editor, který by mi stím pomohl. Ale jelikož není nebo alespoň ho neznám tak se budu muset stím nějak poprat. :idea: DĚKUJI VÁM VŠEM ZA POMOC. :thumbup: :thumbup: :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vyhledávač neplatných odkazů
    od fafejt » 30 lis 2023 20:45 » v Vše ostatní (sw)
    3
    2316
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    01 pro 2023 16:43
  • Excel - filtr na formát buňky + obsah Příloha(y)
    od popcorn » 19 zář 2023 17:07 » v Kancelářské balíky
    0
    3308
    od popcorn Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 17:07

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti