Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod faraon » 02 úno 2019 09:22

K čemu to bude sloužit? Kapesní EMP zbraň na nenápadnou likvidaci otravných dronů? :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod ITCrowd » 02 úno 2019 12:58

Spíš jsem si jen chtěl něco ověřit :-)
Ale sestřelování dronů vůbec není špatný nápad :-) Jen to bude muset být větší :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Karrex » 03 úno 2019 09:38

Já bych radši "sestřeloval" mobily z ruky :-) .
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
bradto
Level 2
Level 2
Příspěvky: 222
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod bradto » 03 úno 2019 09:40

V soucasne dobe se snazim dokopat k automatizaci meho bytu. Stale marne :-)

Tj. aby kdyz otevru dvere a sejme me cidlo, tak aby se postavila voda na kafe, rozsvitilo se svetlo atd. Nejlinejsi clovek :D

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod karlos » 03 úno 2019 10:14

Jednodušší je najít si partnerku, která to zvládne... Některé sice brblají, ale není problém je vyměnit... :-D

Ale abych také přispěl k věci...
Nalevo je "notebook" sloužící k ovládání světel. Jeho srdce tvoří mini PC Acer Veriton s programem Music Visualization. Z mixu jde do PC signál, který program analyzuje a ovládá světla prostřednictvím protokolu DMX512. Tuto linku posílám ke světelným rampám bezdrátově. Samotné tělo je z boxu od vrtačky. Malý mixáček slouží k manuálnímu nastavení pozic scannerů a hlav, případně spuštění připravených scén. Zapínání a vypínání se provádí nahulváta kabelem. Součástí kufru je i 5GHz modem pro bezdrátové ovládání mixážního pultu vpravo.
Nově pracuji na zprovoznění bezdrátového MIDI ovládání světel druhým tabletem, abych nemusel používat malý pultík, který mě svazuje svým kabelem.
Přílohy
IMG_20190203_094657.jpg
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod ITCrowd » 09 úno 2019 19:58

Pomůcka pro hráče licitovaného mariáše.
Vzhledem k pravidlům, kdy nemusí začínat forhont (betl, durch), dále možnost účasti čtyř hráčů (aktivně však hrají jen tři, jeden pauzíruje), se dost často, zvláště při delší licitaci a množství vypitých piv :-) snadno ztratí přehled o tom, kdo má rozdávat.
Tato krabička problém řeší tím způsobem, že rozdává vždy hráč, u nějž svítí LED. Po rozdání stiskne tlačítko a tím se rozsvítí LED u následujícího rozdávajícího.
Krabička umožňuje přepnutí na 3, nebo 4 hráče a přepnutí směru rozdávání (např. na Slovensku se hraje proti směru hodinových ručiček, kdežto u nás po směru).
Marias.jpg
Marias
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Speed_dead » 09 úno 2019 20:31

V rámci práce na ledkové supersvítilně jsem si vyrobil vzorek magnetické spojky. Dá se i koupit, ale brutální cena mě přesvědčila k výrobě. Svítilna bude mít výklopné segmenty a když s nima drcnu o překážku, tak pokud bude náraz dostatečně silný, segment se ve spojce protočí a tím ochrání šnekové převody elektomotorku před poškozením. Jinak bude fungovat jako pevný hřídel. Vzorek je momentálně po "ručních" testech. proto jsem konce hřídelí, jenž tvoří vratové šrouby osadil oky. Těleso a víčko na ložisko mě vytisknul kamarád na 3D tiskárně z PET-G. "Ruční" verzi drží pohromadě jen síla magnetů. Ta je vcelku značná. Spojka se protočí až při větším zatížení.

IMG_20190203_192131728.jpg
Celek

IMG_20190203_194214768.jpg
Pohled do nitra

Spojka 3D.jpg
3D CAD model

rez.jpg
Řez
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Akrej » 30 zář 2019 23:02

Pracuju v python v praci na zlepšovaku auto login na web a do programu v praci, zaměstnavatel si mojí praci cení a muže to být použito jako officialní :sigh: :sigh: , Jen to teda musí projit bezpečnostní zavěrkou a také asi budu muset odprezentovat kod. Určitě dám vědět jak jsem s mojí appkou dopadl.
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Karrex » 12 říj 2019 19:26

Akrej: To právě moc nechápu, všude kde jsem byl se člověk musel přihlásit fakt svým heslem, které nikdo nesměl vědět a tady k tomu bude stačit nějaký program, který můžeš spustit z bůh ví čeho?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Speed_dead » 09 pro 2019 23:14

Hraní s 3D tiskem a magnety mě baví. Tak jsem si vytisknul a smontoval přepínač s 2x6 póly a aretací magnetickou spojkou.

IMG_20191209_223317024.jpg
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod X » 10 pro 2019 04:49

Karrex: já jsem si ke stejnému účelu naprogramoval jedno z mnoha mých tlačítek na myši (MadCatz M.M.O. 7) + existující doplněk do Firefoxu / Opery + KeePass Professional Edition. Takže když se potřebuji na kterékoli www stránce přihlásit, stačí mě kliknout na ono tlačítko myši, za zlomek sekundy se mi naháže jméno, 20 - 50 znaků hesla a samo se i odentruje :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=lc9mCSFQOTU

Add URL to Window Title (Advanced KeePass Usage) >>> https://addons.mozilla.org/cs/firefox/a ... dow-title/

https://keepass.info/download.html

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Karrex » 11 pro 2019 19:27

Ale to se zase může kdokoliv přihlásit, když má tu myš v ruce ne, by pořád neřešilo problém, co jsem popisoval :-D .
Doma by mě to vadilo samozřejmě méně, ale pořád asi jo.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů