Začátečník VueJS nebo React

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Jandak
Level 3
Level 3
Příspěvky: 521
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Začátečník VueJS nebo React

Příspěvekod Jandak » 17 lis 2021 19:14

Ahoj, chtěl bych se naučit VueJS nebo React. Nejsem žádný profík. Spíš se to chci naučit, udělat nejsou webovou apku. Kdysi jsem dělal weby v HTML a CSS, takže nějaký základ v tomhle je. Nějaké základy mám i v JS. Lehce C#.

Který z frameworku doporučujete? Díval jsem se že ten Vue by měl být pro začátečníky vhodnější..

Diky
Ryzen 5 5600X, RTX 2060 SUPER Phantom GS 8G, GIGABYTE B550 AORUS PRO, 16GB 3600MHz, 1TB SSD VIPER, Seasonic GX550 Gold, Fractal Meshify C Dark

Reklama
Uživatelský avatar
Marťafiixek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Začátečník VueJS nebo React

Příspěvekod Marťafiixek » 17 lis 2021 20:20

Je to jedno, markup Vue je víc podobný čistému HTML, React využívá JSX a je tak náročnější na pochopení. Pokud bys chtěl dělat frontend někde ve firmě, specializuj se spíš na React. Pokud se to chceš naučit jen tak, hoď si kostkou a to se nauč. Nebo se nauč to, co ti přijde sympatičtější.

Jandak
Level 3
Level 3
Příspěvky: 521
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Začátečník VueJS nebo React

Příspěvekod Jandak » 18 lis 2021 15:27

no zatim se to chci jen naucit. Takze asi zacnu s VUE a pak zkusim React.. nemuzete mi doporucit nejaky online kurz nebo tutorial. Vim ze toho je hodne ale nejaky vhodny pro zacatecnika.

Díky
Ryzen 5 5600X, RTX 2060 SUPER Phantom GS 8G, GIGABYTE B550 AORUS PRO, 16GB 3600MHz, 1TB SSD VIPER, Seasonic GX550 Gold, Fractal Meshify C Dark


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti