Vývojový diagram

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Anonym123
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vývojový diagram

Příspěvekod Anonym123 » 04 čer 2016 21:48

Však ty rozměry mám vypsané pod deklarací proměnných. To tam mám znova dát? nebo tam pod deklarací to mám smazat a mám to dát před to?

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vývojový diagram

Příspěvekod faraon » 05 čer 2016 08:16

Ale ne, tam je přece výpis s informací pro uživatele, to už je další část programu. A další sekce zdrojového textu.

Takhle jsem to myslel, kdyby to někdo podle toho flowchartu přepisoval do jiného jazyka, tak aby měl přesné informace a věděl co bude potřeba upravit:

UpwZC_.png
UpwZC_.png (7.45 KiB) Zobrazeno 604 x


U prvních počítačů ve čtyřicátých a padesátých letech byly vývojové diagramy jediný způsob jak přenést program z jednoho počítače na druhý, protože jejich konstrukce a instrukční sady se strašně moc lišily, a programovací jazyky teprve vznikaly.

Ještě v osmdesátých letech se software (hlavně hry) mezi uživateli mikropočítačů běžně šířil tiskem v časopisech a knihách, prostě sis ho ručně opsal, nahrál na kazetu nebo disketu, a pracoval s ním. Nebo jsi ho mohl vylepšit a poslat zase dál... Tenhle vznikl na slavném Apple II, prohlédni si kód a především ten vývojový diagram:

Obrázek
Obrázek

Takhle si představuji open source s výbornou dokumentací :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Anonym123
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vývojový diagram

Příspěvekod Anonym123 » 05 čer 2016 08:38

Ah ták. :-) Zajímavé.

Takže takhle to už má být celé? :-o

http://www.jpeg.cz/images/2016/06/05/n3LHd.png

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vývojový diagram

Příspěvekod faraon » 05 čer 2016 09:04

Jak máš na konci to "čti: program", tak tam nech jenom prázdné "čti:" nebo "čti: Enter", protože to je čekání na stisknutí té klávesy. Žádný program tam nečteš, ten právě končí.

Řekl bych to pak můžeš překreslit načisto, ať to máš všechno stejným písmem, a ta volání podprogramů nejsou dvoubarevně. I ty spojovací čáry pod větvením jsou dost nahusto, tam je to trochu nepřehledné, tak tam udělej větší rozestupy.

Ještě pro zajímavost, pro flowcharting se používaly formuláře, které byly potom součástí dokumentace programu. Do políček se kreslily jednotlivé symboly, mezi nimi procházely spojovací čáry, jak vidíš, jsou tam naznačené i body kde se smí čára napojit na symbol, dokonce i místo kde se dvoulist smí přehnout, aby se čára v tom ohybu neztratila!

Obrázek

Dneska se to už nedělá, program se co nejrychleji nabouchá, pak se prožene testy, a když dělá přibližně to co má, jde do prodeje. Potom se holt nemůžeš divit že ve Windows jsou miliardy bezpečnostních chyb :lol: :evil:

P.S. Když už teda historie, tak takhle to kdysi vypadalo v IBM:

Obrázek
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Anonym123
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vývojový diagram

Příspěvekod Anonym123 » 05 čer 2016 15:13

Ty jsi nějak moc zkušený :-)
Kolik ti je let? :-D

Jinak díky moc za veškerou pomoc a trpělivost se mnou, vážím si toho! :-) :clap:

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vývojový diagram

Příspěvekod faraon » 06 čer 2016 05:56

Sice se o počítače tak trochu zajímám už skoro třicet let, ale bere mě hlavně historie. Když z ní člověk dost ví, tak najednou zjistí, že veškeré dnešní supernovinky tu byly už před mnoha desítkami let, jenom s tím rozdílem že fungovaly na milionkrát slabším hardwaru, přitom rychleji a lépe než ty jejich dnešní napodobeniny. No, třeba s hudbou je to stejné...
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

poloshock
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vývojový diagram

Příspěvekod poloshock » 13 lis 2016 11:57

Já sice doby šíření programů v časopisech nepamatuji, ale přijde mi to fascinující! Krásná diskuze. :thumbup:

Jinak když by někdo ještě řešil podobný úkol s vývojovými diagramy, můžete je zkusit kreslit v PS Diagramu http://www.psdiagram.cz (jsem autorem).
Formátování dle normy je zde řešené automatizovaně a co jsem tak koukal, styl se shoduje i s vašimi nákresy tady. :-)

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vývojový diagram

Příspěvekod faraon » 13 lis 2016 14:33

Vítej na PC-help,

ten program vypadá dobře, nechceš ho umístit spíš v sekci Programy ke stažení?
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti