spárování s gsm klíčem

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

karolka
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červen 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

spárování s gsm klíčem

Příspěvekod karolka » 24 čer 2019 11:54

Ahoj, je tu někdo kdo mi poradí jak se dá nabourat do GSM klíče ? Ztratila jsem klasický čip k otevírání závory, všimla jsem si ale že někteří otevírají bránu i na dálku asi GSM klíčem nevím :( je možné to nějak okopírovat do mobilu nebo koupit dalkový ovladač a spárovat to s tou bránou ?

Díky moc za rady kdyžtak pište na karolkaxxs@gmail.com

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10916
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod zeus » 24 čer 2019 12:16

Vitej na PC-Help!
Neni snazsi to sdelit spravci a vyfasovat novy cip? Bude to rozhodne nejlevnejsi varianta.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

karolka
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červen 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod karolka » 24 čer 2019 12:28

Ahojky, bohužel nový mi nedají protože tenhle na každou domácnost sme fasovali jen jeden a oni se snáma nechtějí spojit :( každopádně jeden nám stejne nestačil máme doma tři auta a je to fakt na houby, už sem z toho neštastná.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod petr22 » 24 čer 2019 12:34

Co to je za nesmysl, ze spravce pri ztrate klice odmita vydat novy ?

Otvirani pomoci GSM klice funguje jen pokud to 1. zarizeni podporuje
a 2. spravce aktivuje pro konkretni tel. cislo.

karolka
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červen 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod karolka » 24 čer 2019 13:11

Otvirani pomoci GSM klice funguje jen pokud to 1. zarizeni podporuje
a 2. spravce aktivuje pro konkretni tel. cislo.

to vím taky toto :) ptala jsem se jestli to jde nejak pobejít ? Když si pujčím čip od sousedky dá se nějak namnožit ???? Ano správce odmítá dát nahradní klíč, obec dostala jen jeden kus na každou domácnost takže kdo ho ztratí má smůlu. Nemuzu vám tu vysvětlovat dlouhosáhlý příběh ale děkuji za radu :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod petr22 » 24 čer 2019 13:24

Zalezi na pouzite technologii, pokud to nepouziva nejake sifrovani komunikace,
tak ano. Zvlast kdyz je pristup k funkcnimu kusu.

https://www.heureka.cz/?h[fraze]=Univerzalni+dalkovy+ovladac+vrat

To, ze spravce vyda pouze 1 kus by se dalo jeste nejakym zpusobem pochopit,
ale to ze odmita vydat novy vymenou za ztraceny je rovnou na zalobu. Prudsi
povahy by mu to sly rovnou vysvetlit osobne a neodesly by bez klice.

Spravce je tu pro lidi, ne lidi pro spravce a spravce muze byt snadno vymenen.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod ITCrowd » 24 čer 2019 13:28

Co se týče dálkového ovladače - existují programovatelné "klíčenky", které dokáží zachytit kód z ovladače. Je ovšem nutno zjistit, na jaké frekvenci ovladač pracuje a pak sehnat někoho, kdo na tvou "klíčenku" kód zavysílá. Otázkou je, jestli se tato investice vyplatí.
Á petr mě předešel :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod petr22 » 24 čer 2019 13:34

Nicmene pozor - veskere pristupy budou od te chvile vedene na majitele puvodniho
klice, ktery byl zkopirovan.

Muze to vadit, nemusi to vadit.

Nechces dat klic ? OK, ja si udelam 4 vlastni.

karolka
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červen 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod karolka » 24 čer 2019 13:43

petr22

tak já vám tedy vysvětlím situaci:)

Vlastník komunikace (soukromá silnice) umožnil obci projíždet jeho závorou ale za podmínek že každý kdo bydlí hned vedle dostane jeden čip (pouze čip),obec tento čip vydává pouze občanům s trvalým bydlištěm v této ulici (mám trvalé bydliště v jiné nemovitosti) tudíž já nemám nárok na žádný čip, dostala jsem ho od kamarádky tudíž jsem jeden měla ale ten jsem bohužel ztratila (ukradli mi kabelku i s klíči) takže teď mám uplný hovno a sere mě že tou cestou nemužu jezdit ( musí se objíždět hrozně daleko). Tak mi tedy pane Petře22 poraďte co mám dělat ? Obec je nekompromisní a nic nám nedá dokud nebudeme mít trvalé bydliště (což nemohu změnit), Partner mi ted kazdý den vyčítá že sem ztratila ten jediný čip a neumíte si představit jak debilní to je,takže situace uplně na hovno

Dodatečně přidáno po 1 minutě 13 vteřinách:
vím že se dá klíč okopírovat ale já neznám nikoho kdo ten dálkový ovladač má, jen vím že ho používají

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod petr22 » 24 čer 2019 13:52

Co delat - nevolit do vedeni obce nemyslici nekompetenty, kteri pristoupili na takovou dohodu
prestoze kazdemu s IQ vyssim nez pokojova teplota je jasne ze je to hloupost. Obec ma na sve
strane takove legislativni paky, ze by majitel jeste rad vydal potrebny pocet klicu. Koneckoncu
i majitel pozemku bude od obce nekdy neco potrebovat. Jenze na to je ted pozde, voleni zastupci
obce uz to pokazili.

Jeden klic je bezpodminecne nutne potreba k vytvoreni kopie. Staci znat frekvenci, kterou zarizeni
pouziva, koupit za par stovek univerzalni klic na stejne frekvenci a mit 1 funkcni klic ke zkopirovani.
Pak se da udelat treba 200 klicu.

Otazka je, co se stane, kdyz na to majitel te cesty prijde. To ale neni problem v technice, to je
problem v lidech a jejich (ne)schopni se vzajemne dohodnout.

karolka
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červen 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod karolka » 24 čer 2019 14:22

Nojo no asi mám holt smůlu, ten čip používají všichni v ulici a každý má jen jeden, dálkový klíč (klíč ! ne čip) má pár jedinců kteří předpokládám si to nějak nahekovali, neznám je osobně jen jsem zahlédla jak na dálku závoru otevřeli (vím že šikovný kluci se umí takto nabourat k zavorám od Lidlu nebo jiných parkovišť).

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: spárování s gsm klíčem

Příspěvekod petr22 » 24 čer 2019 14:46

Nakopirovat je mozne i klasicky chip, ale neni to tak jednoduche jako dalku a u nekterych
typu chipu to neni technicky mozne. Zarizeni se jmenuje "LF cloner".

http://www.stopnezvanym.cz/aktuality/konec-lf-cipu.html

Nejjednodussi reseni je donutit zodpovedne osoby aby se zacaly chovat tak jak maji
a nediskriminovaly nektere vlastniky, protoze jak rikam - toto je skutecne na zalobu.

Obec je tu pro lidi, nikoli lidi pro obec, sluha se nesmi chovat jako pan a to plati pro
vsechny volene funkce a vsechny z nasich penez placene ourady. Prece nikdo nechce
aby si majitel bytu nebo domu otviral zavoru flexou.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 24 čer 2019 14:54, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti