Clipboard v Access/Visual Basic Vyřešeno

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

TomTomX
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Clipboard v Access/Visual Basic  Vyřešeno

Příspěvekod TomTomX » 19 srp 2005 14:04

Ahoj, nevíte někdo, jakým způsobem se pracuje s clipboardem ve Visual Basici v Accessu? ...např. chci do něj uložit nějaký textapod.

Dík. Tom

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 19 srp 2005 15:33

To by chtělo asi nějaký konkrétnější zadání, či ideálně příklad. Mrkni do helpu na položky "Copy", "Paste", "GetFromClipboard". Tohle sou metody pro práci s clipboardem, je to to co si měl na mysli, nebo mluvíš úplně o něčem jiným? :D

TomTomX
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod TomTomX » 19 srp 2005 21:51

Ano, to jsem myslel - ale nepodařilo se mi to najít.... v tom jejich slavným MS-helpu jsem zadával slova : clipboard, paste, copy, ..... a nic použitelnýho mi z něj nevypadlo (zlatý helpy z BC 3.1 :-)). Ve VB od Excelu nebo Wordu je to snadný, ale v Accessu jsem na to nepřišel.
Ale ten konkrétní příklad: mám textový datafield a jeho obsah bych chtěl do clipboardu dostat (tak, aby po paste někde jinde zase ten text vypadl).

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 19 srp 2005 23:09

Popravdě nevidím moc rozumnejch důvodů proč používat schánku. Od čeho máme pak proměnný? :wink:
Já na to právě mrkal v Excelu, říkal sem si že Access musí umět to samý, ale jak na to koukám teď, nějak se zdá že ne. Kdoví proč, ale Access zřejmě se schránkou odmítá spolupracovat. Kdoví proč, já bych stejně použil proměnnou :smile:

TomTomX
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod TomTomX » 23 srp 2005 13:06

Důvod může být třeba to, že v Access-aplikaci se uživatel dobere k něčemu, co by chtěl potom využít v nějaké další aplikaci (třeba mu Access sestaví nějaký text a ten pak uživatel chce vložit do mailu nebo do wordu nebo do notepadu - prostě kam bude chtít). A to se mi zdá nejjednodušší a nejuživatelštější právě přes clipboard.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 srp 2005 14:30

Tak to jo, ale přesto bych se nepokoušel ke schránce přistupovat programově. Prostě bych vyhodil nějakej message box: "tohle si zkopíruj a dělej si s tím co chceš". Nijak bych se nepokoušel ten text přímo do schránky dostat. Ze dvou důvodů. Zaprvý, uživatel už ve schránce něco může mít, načež bude nemile překvapenej když mu z ní vyleze něco jinýho. Zadruhý, ty mu to nacpeš do schránky, on půjde dělat něco jinýho, zapomene na to, obsah schránky přepíše a stejně pak bude muset požadovanou informaci zkopírovat ručně.
Možná by se hodil nějakej buttonek "Zkopíruj do schránky". Mohl bys to zkusit ošéfovat metodou SendKeys. Text nějak označit a poslat mu Ctrl+C, jestli by to zafungovalo.
Případně pokud by se jednalo o omezenej počet aplikací, kam se bude výsledek kopírovat, možná by se nechalo využít OLE rozhraní.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů