Optimalizace - Více prohlížečů?

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
KSSA
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 146
Registrován: červen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Optimalizace - Více prohlížečů?

Příspěvekod KSSA » 26 čer 2009 00:59

Zdravím,

potřebuji poradit, co se týče nejlepší možnosti optimalizace stránek - konkrétně jejich testování na nejpoužívanějších verzích prohlížečů.
Zatím to řeším nainstalováním virtual machine a na nich jednotlivé verze prohlížečů.
Př.: Host PC - IE 6, Firefox 3, Opera 9.63, Chrome 2
Virtual linux ubuntu - IE 7, Firefox 2...

Chci se zeptat, zda-li to někdo řešil a vyřešil nějak elegantněji.


Díky

Reklama
Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Optimalizace - Více prohlížečů?

Příspěvekod bohnice05 » 26 čer 2009 01:52

podle toho v čem děláš stránky... jestliže obyč html nebo css tak to radši dělaj na windowsech... a tam normálně nainstaluj více prohlížečů nic ti v tom nebrání..

jinak pokud už to je php nebo i s javascripty atd čili tam kde už programuješ je lepší na to mít linux... ale předem upozorňuju že s instalací třeba takového IE na linux si dáš co proto :lol: ... alespoň jeden známý s tím měl co dělat a to na linuxu už nějakou dobu kvůli programování pracuje
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Uživatelský avatar
KSSA
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 146
Registrován: červen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Optimalizace - Více prohlížečů?

Příspěvekod KSSA » 26 čer 2009 10:51

Zkušenosti s programováním mám veliké. PHP je pro mě samozřejmostí.
Nemyslele jsem jen nainstalování různých druhů prohlížečů, ale i jejich různých verzí...
IE 5.5, IE 6, IE 7, IE 8 - v každém se to chová trochu jinak.

Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Optimalizace - Více prohlížečů?

Příspěvekod bohnice05 » 26 čer 2009 17:00

já tedy používám operu, mozzilu a IE ty poslední, čili aktuální a nejvíce používané verze ... (protože třeba u IE windows aktualizuje sám takže i nějaký laik, který na pc chodí jen na internet a nic jiného o něm neví má tu poslední verzi IE ... takže zrovna to podle mne není potřeba mít ve starší verzi... možná mozzilu... hodně lidí ještě použivá staší verze protože u ní automatické předem nastavené nejsou...
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Optimalizace - Více prohlížečů?

Příspěvekod Myloš » 26 čer 2009 17:21

KSSA píše:ale i jejich různých verzí... IE 5.5, IE 6, IE 7, IE 8 - v každém se to chová trochu jinak.

Z Explorerů mám pouze 6 (standalone – z balíku Multiple IE) a 8 (jako hlavní/systémovou verzi), protože 5.x je natolik minoritní, že nemá smysl pro něj ladit a osmičku lze přepnout do kompatibilního zobrazení, neboli do režimu sedmičky.
U ostatních Win prohlížečů po mém soudu nemá smysl udržovat víc verzí, protože Firefox se aktualizuje automaticky (a kdo zůstává u dvojkové verze, je si jistě vědom, že tak činí na vlastní zodpovědnost) a my, kdo používáme hodně Operu, si ji snad aktualizujem sami.
GůglChromajzla jsem měl a asi není na škodu v něm testovat. Oproti tomu Safari pro Windows (bylo hodně nestabilní, nevím jak nyní) díky svému minoritnímu užití (pod Mackem využívá systémové nástroje, ve Windows je to oholené ptáčátko) snad nemá smysl brát v potaz.
Otázka je, co s Linuxem – buď provozovat dualboot, nebo virtuální počítač. A které prohlížeče? Krom těch, co známe z windows (a tudíž je imho nemá smysl opětovně testovat pod Linuxem) bych ozkoušel nanejvýš nějaký poslední Konqueror, a to ještě hlavně kvůli fontům.

Podobně pokud někdo píše pod Linuxem – virtuální stroj s IE 6 a 8, ostatní prohlížeče (FF, Opera, Konqueror) testovat v domácím prostředí.
No a pokud chce někdo opravdové extrabuřty a stačí mu screenshot, pak je tu například browsershots.org/.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 11 - Optimalizace na hry
    od Faster1 » 08 zář 2023 16:23 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    4725
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    07 lis 2023 00:52
  • Optimalizace nastavení CPU v UEFI (BIOSu)
    od Kminek » 13 říj 2023 10:01 » v Taktování a další úpravy PC
    6
    2394
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 12:33
  • Více separátních ploch ve WIN11
    od Speed_dead » 01 kvě 2024 09:09 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    434
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    02 kvě 2024 14:37
  • Tisk více excel souborů najednou.
    od Myerina » 17 dub 2024 17:42 » v Kancelářské balíky
    2
    964
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    20 dub 2024 11:36
  • Jak přidám více monitorů do mini Windows PC.
    od holatir427 » 06 lis 2023 13:59 » v Problémy s hardwarem
    8
    1484
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 11:27

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti