Soundbar a TV

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

G-force
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Soundbar a TV

Příspěvekod G-force » 11 lis 2020 22:29

Zdravim,

plánuju si koupit Soundbar Sony HT-S20R a úplně si nejsem jistej, jak je to s kompatibilitou při zapojení k TV. Soundbar má možnost připojení přes HDMI ARC, optickym audio kabelem a analogově. Mám TV SAMSUNG LE32B650T2W, která zřejmě nepodporuje HDMI ARC, takže bych SoundBar připojil optikou. Někde jsem ale četl, že při sledování klasického pozemního vysílání v TV nepůjde zvuk vůbec, protože Soundbar podporuje pouze Dolby Digital, je tomu skutečně tak? Znamená to teda, že by šel přehrát zvuk pouze u kanálů, které podporujou Dolby Digital? Já osobně mám teda kabelovou televizi od UPC a v jejich nabídce vidim, že Dolby Digital podporuje jen pár kanalů, například Nation Geographic, znamená to teda, že by zvuk šel pouze na této stanici a jinde vůbec? Nebo by na ostatních programech nebyla pouze dostupnost 5.1 systému, ale zvuk by normálně šel i přes Soundbar. Televize jako taková jinak Dolby Digital podporuje.

Díky za odpověď.

Soundbar:
https://www.sony.cz/electronics/soundbary/ht-s20r

TV:
https://www.samsung.com/cz/support/mode ... 650T2WXXH/

Reklama
dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soundbar a TV

Příspěvekod dvorakj » 11 lis 2020 22:35

neni podle me jediny duvod, proc by to nemelo jet pres optiku. proste to pujde z TV primo do soundbaru, jen to v TV nastavis.
Nicmene soundbar je blbost, a jeste k tomu 5.1 (past na lidi), lepsi jsou bedny a zesilovac.

G-force
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soundbar a TV

Příspěvekod G-force » 11 lis 2020 22:46

Taky jsem měl za to, že v tom nebude problém, pak jsem ale koukal na dotazy u zboží na alze a viděl tam tenhle dotaz s následující odpovědí. Je teda hloupost, že by to nemělo fungovat? Nerad bych na to přišel až při zapojování :smile:

dotaz.png

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soundbar a TV

Příspěvekod dvorakj » 11 lis 2020 22:55

fakt nevim, proc by to nemelo jet. mi jde do zesaku taky jen optika, uz 10 let.
Zesak mam starsi ONKYO a mel sem 4 televize. Mozna nepujde 5.1, ja mam stereo. To nevim.
Ale pockej tu jeste na par nazoru.

G-force
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soundbar a TV

Příspěvekod G-force » 19 lis 2020 18:28

Tak všechno funguje jak má.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host