Dell 3100 MP Video Projektor /oprava Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...).

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod peacoq » 28 lis 2009 19:32

Ahoj,
...prosim o konzultaci ty, kteri jsou na vysi po elektro-technicke strance, ze jich tady i nekolik je, jak jsem videl.

Vec: Video (-data) Projektor Dell 3100 MP
Vyrobek: http://www.projectorcentral.com/Dell-3100MP.htm (pres 2risice $)
Nabidka v prodeji: http://www.itreviews.co.uk/hardware/h348.htm (2tisice liber)
Dokumentace: http://support.dell.com/support/edocs/a ... /index.htm

Nejak jsem si vpomenul, ze mam v krabici odlozeny/vyhozeny tento projektor, se kterym je tento problem:
- projektor standartne fungoval a najednou nesel zapnoutv > diagnostikovala se zavada na casti pristrojece zajistujici jeho napajeni, odeslo napajeni (nebo, jak presne) a oprava pry neni mozna z nize uvedeneho duvodu

Vec stoji takto:
- pristroj se jiz nevyrabi a oprava neni mozna standartnim postupem - danny dil neni k dispozici
(aspon ne u diagnostika zavady, coz byl kapsch getronics, nebo jak se ta firma jmenovala, obesel jsem jich nekolik a nakonec se to odesilalo na jejich servis, a uz si to nepamatuji, ale nejednalo se o zadnou malou firmu, aby se k tomu neumeli vyjadrit a nasledne uvedl jediny moznuy zpusob ''oprava vymenou'').
- projektor je mozne ''vymenit'' kus za kus tak, ze se to posle do evropske centraly Dell (myslim do Irska) a vymenou odeslou funkcni projekor (prejdepodobne to funguje tak, ze shomazduji ty nefunkcni a z nich repasuji/kompletuji a potom predavaji ''vymenou'')
- ale toto v mem pripade neni mozne, protoze uz nemam zarucni list > nevadi, ze propadly, ale je nezbytny z duvodu evidence. Moznost by byla i bez nej > vymenu realizovat podle vyrobniho cisla, ale zde je dalsi problem - na projektoru neni vyrobni cislo (pouze na ovladaci), nevim, zda od zacatku a nebo se casem odlepilo, a vyrobni cislo ovladace nestaci, protoze se jedna o samostatny produkt, i kdyz dodavany s projektorem.

Slysel jsem o tom neco ve smyslu, ze ...se jedna o tisteny spoj a ten se snad propalil, a potom takove ty reci, ze by to chtelo domaciho nadsence co ...vrta do ctvrte vrtstvy tistaku :huh:
Jeste se poptam na dalsi moznost, ze by nekomu odesla treba lampa nebo jina cast pristroje, a pripadne od nej poskozeny dil poridit, ale pochybuji.
Umel by to nekdo realizovat ?, ...odesla napajeci cast.

Obrázek
Naposledy upravil(a) peacoq dne 29 lis 2009 00:22, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Paulí
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 305
Registrován: březen 09
Bydliště: Dobruška
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod Paulí » 28 lis 2009 20:32

Jestli ti ho v servisu neopraví, tak máš možnost experimentovat a nebo ho prostě vyhodit.

Můžeš tedy skusit otevřít kryt a očima prozkoumat desku, zda je někde něco opáleného či zda nejsou nějaké kondenzátory (takové válečky trčící z desky) nafouklé. Můžeš proměřit multimetrem tranzistory (pomocí měření diod - PNP a NPN snad znáš, ne ?). Popřípadě to můžeš ofotit (použíj makro, ať to není tak jetý) a poslat sem.

Kdyžtak i zkontroluj, zda po zapojení zásůvky se aspoň nerozběhne chlazení. Jinak kdyby byla špatná lampa, tak to jenom pípne nebo ohlásí jiným způsobem, takže u ní chyba určitě nebude.

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod peacoq » 29 lis 2009 00:24

Asi sem to nepochopil - nicmene to hodnotim jako ''dobrou vuli'', a doufam, ze podobne poznamky se jiz nevyskytnou.

- uvedl jsem o jake poskozeni se jedna > jedna se o zavadu na napajeci desce.
Diagnostikoval to servis zabyvajici se elektronickymi zarizenimi, a tedy neni nutne ani mozne o zavade spekulovat (jakesi otvirani a zkoumani jednotlivych dilu, mereni a dalsi nesmysly), a stejne tak neni potreba ani vubec zminovat lampu.

- a k uvodu se nevyjadruji uz radeji vubec, jen co se tyce faktickeho stavu:
....experimentovat ?, v pripade, kdy zavada je diagnostikovana a jeji odstraneni neni zalezitosti 'experimentu', ale odbornych znalosti (potom uz nejde o -experiment-, ale o -exkrement-, ktery by vzniknul pri pouziti tvych slovo o experimentovani)
...vyhodit ?, tak s takovou poznamkou se jdi vyjadrit jinam (do patricnych koncin) > dotazoval jsem se lidi co maji odborne technicke znalosti a moznosti o opravy.

A poznamka na zaver,
...az se podivas co takovyto projektor stoji, tak si uvedomis, ze ty si ho/projektor ani nikdy nekoupis, natoz abys ho vubec kdy vyhodil - a reagoval zbytecnou poznamkou o ''zkoumani zavady'' (ktera je jasne diagnostikovana), a nebo poznamkou o vyhozeni.
(A nebo stal - a kdyz byl na trhu novy, tak v servisu rekli, ze v Cesku se prodaval za castku rocniho socialniho prijmu - pres 50sat tisic korun a byl urcen prevazne pro prednaskove saly a nesetkali se s tim, aby ho mel nekdo doma.)

Prosim, aby se k tomu vyjadrili jen lide s odbornymi technickymi znalostni (tak jako se lide obecne vyjadruji, kdyz maji dostatek informaci) a soucasne maji nejakou moznost zamyslet se nad moznou opravou.
(Poznamky diagnostikovat jiz jednou stanovenou zavadu, a nebo -vyhodit to- nejsou adekvatni.)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod Pic » 29 lis 2009 11:22

Pokud dobře chápu tuto větu "pristroj se jiz nevyrabi a oprava neni mozna standartnim postupem - danny dil neni k dispozici", tak asi oprava nebude možná bez servisní dokumentace a i tak velmi problematická, pokud se jedná o nějakou speciální součást. Pokud je plošný spoj více jak dvouvrstvý, tak i těžko proveditelná. Nedávám velkou naději, že se toho někdo ujme.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Paulí
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 305
Registrován: březen 09
Bydliště: Dobruška
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod Paulí » 29 lis 2009 13:51

Člověk se ti snaží pomoct a ty seš tak ošklivej.
Když chceš poradit tak musíš příjmout radu ať je sebeblbější a to bez nadávek.

Niméně tím, že jsem ti psal, že máš buď experimetovat a nebo vyhodit jsem nemyslel, že ho máš vyhodit, ale že nic jiného než aby sis to udělal sám ti nezbývá. To že ti servis zjistil, že je chyba v napájení je sice hezké, ale ty stějně nevíš v jaké přesně součástce to je a proto jsem psal experimetovat. Proto jsem taky psal, že máš prozkoumávat desku, abys věděl, kde přesně ta chyba je - v jaké součástce a né v pojmu napájení.

Je jedno kolik stál, prostě v takovém stavu ti je nanic. To jak je skvělý a jestli bych na to měl nebo ne nikoho nezajímá a jaké mám znalosti taky nevíš.

Trochu vychladni, popřemýšlej nad tím a pak piš.

<Když to vemeš do důsledku tak v tý lampě by chyba taky mohla být - něco tu poruchu součástky muselo vyvolat.>

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod peacoq » 29 lis 2009 19:41

Pic:
Prosim te, mohl by jsi mi to trochu objanit?,...
- ano, nevyrabi se, a diagnostikujici servis nema moznost zajisteni nahradniho dilu, jak je uvedeno, a oprava vymenou za jiny kus take odpada, jak je uvedeno.
A tak zbyva moznost:
- zajisteni dilu napriklad od vlastnika pristroje, kteremu odesla jina cast
(zatim jsem ani nenarazil na nikoho, kdo by tento projektor mel - a mam jiz zakoupeny jiny projektor a na tento jsem si nahodou vzpomenul, ze je odlozeny v krabici - a tak jsme na to zapomnel)
- oprava :) ...kdyz se projektor vratil do diagnostickeho servivu (myslim, ze to byl kapsch getronics, nebo jak presne)
tak predavajici technik mi rekl cosi jako; ...musite najit nejakeho amatera co s oblibou vrta do ctvrte vrstvy tistaku. My vam to tady udelat nemuzeme, protoze kdyz vam to poskodime pozenete nas k soudu za novy projektor.

A tady je ten muj dotaz:
- nevim, proc zminil 4tou vrtvu tistenneho spoje, mozne jen 'slang', ale pochopil jsem z toho, ze to neni zadna sranda.
Jaky je, prosim te, tvuj nazor na moznou opravdu ?, ...bez dokumentace (tu bych treba sehnal, ale spise ne), protoze se mi ozval manik co dela bezpecnostni obvody a tak je otazka, aby to nerozvrtal jeste vice.
V odkazu na slova tecnika ''kdyz vam to tady poskodime'', ...co tim myslel, ze i kdyby se ta vrstva tistaku opravila/propojila, tak tim chtel rict, ze po zapojeni to muze odpalit treba lampu?, nebo vyhoret zcela?, za predpokladu, ze by se oprava neprovedla ''precizne'' (jakoze by lip ani nesla, ale presto by to treba i vedlo k nejakemu jinemu poskozeni).
.
Pauli:
Tvoje komentare nejsou ani prinosem a navic zminujes zbytecnosti o dignostice, kterou provedl servis, ale z uvedeneho duvodu nemohl provest opravu, protoze nema dil k dispozici, a souvasne neni mozne provest opravou ''vymenou'', jak je take uvedeno.
Tvoje slova: ''Když chceš poradit, tak musíš příjmout radu ať je sebeblbější...'', ...jsou od zakladu mylna a spatna naprosto devastujici princip rady/pomoci jen na nic nerikajici a zbytecne glosy/komentare.
A to, ze zas a zase zminujes ''zkoumani jaka soucastka odesla'' to uz je jen opakujici se standart, kdy ti jaksi uchazi podstata, ze odesla napajeci deska, a jak je uvedeno, nekolikavrstvy tistenny spoj, ...to je vse a uz to dale nerozvadej.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43072
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod jaro3 » 29 lis 2009 20:17

Ahoj!
To peacoq: paulí chtěl jen poradit nic víc.Ohledně těch" techniků" ti můžu říct , že jsem jich za svůj život hodně zažil, a stáli většinou za houby...A Ti jim věříš na 100%!

nekolikavrstvy tistenny spoj-- tak s tím jsem se ještě nesetkal...a to se vrtám do zařízení už hezkých pár let i co se týká technologie SMT... spíš Tě chtěl odbýt..

Když seženeš schéma nebude problém , při schopnosti sehnat součástky to opravit.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9522
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod mmmartin » 29 lis 2009 20:26

''zkoumani jaka soucastka odesla'' to uz je jen opakujici se standart, kdy ti jaksi uchazi podstata, ze odesla napajeci deska

Zaměňuješ pojmy součástka a konstrukční celek. Napájecí deska je konstrukční celek, který obsahuje desítky a možná i stovky součástek. Nefunkčnost napájecí desky může být způsobena vadou prakticky kterékoliv součástky, takže v první řadě je nutné diagnostikovat, která ze součástek to je a teprve pak lze výměnou této součástky závadu opravit.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod Pic » 29 lis 2009 20:33

Plošný spoj je buď jednovrstvý, t.zn., že spoje jsou vyleptány na jedné straně desky, nebo dvouvrstvý a spoje jsou na obou stranách desky a případně propojovány z jedné strany na druhou prokovenými otvory. Více na jednu destičku nejde dát, protože jak známo má jen dvě strany. Z toho plyne, že čtyřvrstvý plošný spoj tvoří dvě nebo tři destičky a spoje tedy v krajním případě procházejí podle potřeby konstruktéra tohoto řešení i nejen mezi dvěma plošnými spoji, ale třeba všemi čtyřmi. Dále je třeba dodat, že na takových spojích se používají miniaturní součástky. Opravovat takové zařízení bez technické dokumentace a bez nákladného vybavení je prakticky nemožné a to nehovořím o odborné znalosti toho, kdo by měl zvládnout opravu. Cena takové opravy by také podle toho byla příslušně "mastná". Jediné řešení, jak sám uvádíš, je sehnat stejné zařízení s funkčním dílem, který ty potřebuješ. Což by asi hodně zdatný amatér a příslušně vybavený, zvládl. Jestli jsi viděl třeba destičku z mobilu, tak máš alespoň trochu představu o velikosti spojů a velikosti součástek. Netvrdím, že celý projektor je tak konstruován, ale řídící obvody asi ano. Poku technik "nekecal"!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod peacoq » 29 lis 2009 22:18

No, tak ta firma co to diagnostikovala to posila do sve centraly, takze to nedelal nekdo ''na kolene'', a diagnostika stala 400 korun. Dostal jsem k tomu papir s rozpisem zavady (ten uz skoncil nevim kde), ale slova technika co mi to predaval si pamatuji v tom smylu, jak jsem uvedl.
Odeslalo na centralu, odkud mi volali, ze to opravit nemuzou (neni dil - a opravovat to zasahem to poskozene desky nechteli z duvodu, jak je take uvedeno - obavy, ze je potom treba budu honit za spatne provednou opravu - a ze toto je zalezitost pro ''amatera'', ktery neponese plnou pravni odpovednost).

Zavada byla presne stanovana, jak pise Pic ..a tak nejak jsem to pochopil, ze je nutne provest zasah/opravu toho poskozeneho tisteneho spoje/desky, ktery se asi ''propalil''. (ja o tom nic vice nevim)

Vzhledem k tomu, ze uz mam druhy projektor by to mohlo byt bezpredmetne, ale pristroj je jinak v poradku (proverily i lampu, atd. a zavada je jednozcne diagnostikovana na to desku) a vzhledem k jeho stale hodnote by mi oprava v cene, cca. ... pripadala jako adekvatni.
(o 2 tisice si rekl ten, manik co dela bezpecnostni obvody, a prave uvedl, ze v nekolika-vrstvych obvodech se pohybuje, ale ze nema sanci sehnat ten dil a tak by musel do te desky, a to ze pochybuje, ze sezene nutne dily, a tak snad jedine, ze by se jednalo jen o propaleni/vyzkratovani a premosteni - takze mi z toho vychazi to, ze to nezvladne, kdyz to bude poskozena i nejaka ta soucastka)

Dotaz:
- mam to predat tomuto cloveku, co se v tom bude vrtat?, ...za 2 tisice... protoze pro me neni jasna predstava, jak spravi odpalenou desku, respektive, cast/soucastky na ni implantovane
- a nebo to zase dat do krabice, a prilezitostne se poohlednout po te desce z danneho typu projektoru

Dotaz je v tom, ze ...manik to otevre, zjisti, ze je odpalena cela deska a nebo ze to nejde jen premostit (nebo co to), a ze je nutna nejaka soucastka - a to je potom otazka, aby tam dal adekvatni soucastku a ne, aby to opravil - a ja to zapnu a shori to nadobro,..

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava

Příspěvekod Pic » 29 lis 2009 23:11

Nevím jaká součástka je zničená, ale i když není k mání zde v republice, dá se většinou objednat ze zahraničí. Ovšem cena je několikanásobná, protože se třeba jedná o součástku z druhého konce světa a všichni si to nechají dobře zaplatit, protože dobře ví, že ji nutně potřebuješ. Pokud se skutečně nejedná o nějakou specialitu a není ten projektor starší 5 let, mohlo by se to podařit. Horší problém opravovat to bez dokumentace, protože se obtížně zjišťují hodnoty součástek, pokud je hodnota i typ nečitelný. Stejný problém je, když jsou zničeny plošné spoje tak, že není možno zjistit jejich původní propojení. Už jsem zpravoval ledaco, ale bez dokumentace to byl horor a sázka do loterie, pokud to nebylo něco banálního. Podle vyjádření toho technika, tomu moc nevěřím, že to zvládne. Dobrý technik to chce nejprve vidět o co se jedná a pak se vyjádří. Tihle střelci od boku jen většinou opravují podle manuálu a měřicí šablony, nebo co se jim ukáže, že mají vyměnit. Já jej neznám, takže soudím jen z jeho slov, jak jsi je uvedl.

Možná jedna trochu blbá rada - dej si inzerát na net, že koupíš poškozený projektor za symbolickou cenu té a té značky. Třeba se to povede a nic to nestojí. Různých oborově zaměřených inzertních stránek nejdeš hromadu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Dell 3100 MP Video Projektor /oprava  Vyřešeno

Příspěvekod peacoq » 29 lis 2009 23:46

Tak to jsem potreboval slyset :bigups: a o tak nejaky komplexni nazor jsem stal.
Diky za objasneni.

Uz jednou jsem tu desku shanel. Nikdo se mi neozval, a to jsem ho shanel i na anglicke strance, kde byl projektor mimo jine zakoupen, a tedy i dostupnejsi, nez podle cenove relace v Cesku. Ony tyto projektory obecne nejsou poruchove a jedina starost je lampa, pripadne ho nenechat stale ve Stand-by rezimu.

O tom tistaku mas pravdu; ...rikal, ze je to propalene (jak louskal tu zpravu z jejich diagnostickeho centra, kterou bohuzel nemam - odnes ji cas :? a nebo cersti),
cimz asi myslel take ''necitelne'', a prd se pozna, jake tam byly hodnoty, a rikal, ze diagnostika je sice jasna - vymenit desku, ale ze v pripade opravy a premosteni vyzkratovane casti a nahrazeni soucastek to bude velka sranda.

O tech soucastkach vim akorat tolik, ze odpory maji na sobe prouzky a podle toho se pozna jeho velikost/typ, ...a to uz taky neplati, a manik na me v obchode cucel jak z jara, kdyz jsem potreboval jakousi srandu k vysilacce (klasicke dva pristroje ke komunikaci a mozne zapojeni i do site, pro me nic extra :D - vysilacka, co by, jenze zrovna tento typ nebyl vubec na trhu).
Nesl jsem tu soucastku s sebou a manik, ze ...no, to je konecna, toto sehnat, tak to bude zase vykon (uz nevim co to bylo, zda odpor :lol: no, odpor asi ne to by z toho nedelal takovou story, uz nevim) a nakones mi to spravil nekdo takovy, koho bych tedkom potreboval.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Projektor Wanbo X5 dotaz
    od pepan321 » 04 led 2024 19:09 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1851
    od pepan321 Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 19:09
  • Nefunguje rozšířené zobrazení na projektor
    od Serg01 » 02 bře 2024 16:17 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    3461
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    02 bře 2024 16:17
  • Win 10 - Automatická oprava
    od prochy7b » 29 bře 2024 16:19 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    3059
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2024 11:07
  • Oprava TV Blaupunkt B50A148TC Příloha(y)
    od Tvrbar » 17 pro 2023 19:37 » v Problémy s hardwarem
    6
    1000
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 19:40
  • Oprava telefonu, co vše bude potřeba - Xiaomi Redmi Note 11
    od HelFix » 05 úno 2024 07:55 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    2722
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 02:35

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti