Program pro práci s foto - odstranění šedé

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 13 úno 2007 18:59

O programu který by ze satelitu umožnil koukat na jakoukoliv lokalitu nevím. Snad jen Google Earth, ale ten ukazuje jen lokality dříve zmapované. O sundávání nějakejch šatů nemůže být řeč, ale je možné je odstranit a ten zbytek si si rekonstruovat dle libosti.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 úno 2007 23:10

Technik zobrazování věcí, předmětů a osob, jinak lidskému oku neviditelných je mnoho. Prostě se snímky pořizují v kmitočtovém spektru pro naše oko neviditelném a transponují si do viditelné oblasti (noční vidění, termovize atd.). Družice může snímat zemský povrch jistě ve velkém rozlišení, ale pouze v optickém dosahu (kam jen vidí). Čím větší rozlišení zvolí, tím menší oblast vidí v nejmenších detailech. Nicméně vzduch není téměř nikde nad zemským povrchem úplně čistý a i to limituje rozlišení detailů. Jestli máš digitální fotoaparát s optickým snimačem s určitým rozlišením, zkus foto v některém programu na prohlížení zvětšovat. Od určitého zvětšení se na to již nedá koukat a detailů nepřibývá. Toto jen pro stručné vysvětlení, jinak se s důvěrou obrať pro další informace na odbornou literaturu. Jinak většina těch supr technologií je pro normálního smrtelníka nedostupná a zatím si o nich můžeš nechat jen zdát.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 úno 2007 23:30

Pro Blue Spirit - nevím jak naložit s Tvou radou o poctivé práci. Když sleduji tisk, radio a televizi získávám stále větší dojem, že právě poctivá práce je to, co se nevyplácí. Necháme toho, čert ví kam bychom se dostali. Vděčnější téma jsou počítače. Třeba nám to jednou spočítají.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 14 úno 2007 00:08

K těm tvým dvěma posledním příspěvkům není co dodat. Asi nejpodstatnější (bez nějaké ironie) je ta poslední věta:"pro další informace na odbornou literaturu. Jinak většina těch supr technologií je pro normálního smrtelníka nedostupná a zatím si o nich můžeš nechat jen zdát.", resp. dvě. Co se týká druhého příspěvku, není co komentovat, spíš jsem to neměl ani psát. Pravdou je, že nám to spočítají. :D :D :D

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 14 úno 2007 06:01

V pondělí se mi zúročila má šetrnost a udělal jsem jedinečný obchod, kterým jsem zajistil chod mé domácnosti na několik minut. Prodal jsem desku s procesorem P120 za jedinečných 60,- kaček = 4piva. Obchod byl jedinečný v tom, že zatímco kupující převzal desku a měl jí hned, já přebíral sjednanou odměnu dvě hodiny. Kdybych tam seděl ještě další dvě hodiny, tak jsem jí hnedle měl taky... :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kocourekpuci » 14 úno 2007 07:54

Pánové, velmi mnoho vám děkuji za vaši vyčerpávající odpovědi. Je s vámi opravdu radost konverzovat. Pokud Vám nebude vadit, občas se u vás zde na něco zeptám, neboť mé chápání pc je asi na té míře, že jsem rád, když přijmu mail. :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký vybrat nejlepší foto mobil do 10 tisíc?
    od Baader » 14 kvě 2023 16:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1408
    od kasper Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 18:17
  • Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč
    od michal84 » 01 zář 2023 13:29 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    18
    6162
    od pazdrat Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 07:06
  • Sestava na práci do 18K
    od devak » 16 zář 2023 12:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1549
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    16 zář 2023 16:03
  • Notebook na práci do 20k
    od zero » 18 črc 2023 22:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    844
    od zero Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 13:43
  • Výběr myši na práci
    od Edom » 23 lis 2023 23:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1433
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    24 lis 2023 20:43

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů