Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Vaše hodnocení tohoto vlákna (zpětná vazba = oblíbenost, spokojenost) - vyšší je lepší:

100%
0
Žádná hlasování
90%
0
Žádná hlasování
80%
0
Žádná hlasování
70%
0
Žádná hlasování
60%
0
Žádná hlasování
50%
0
Žádná hlasování
40%
0
Žádná hlasování
30%
0
Žádná hlasování
20%
0
Žádná hlasování
0 - 10%
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 0

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 31 pro 2016 12:29

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nový (2016) jihokorejský seriál, který sbírá vysoká ocenění a ohlasy, napínavější než: Slyším tvůj hlas / I Hear Your Voice (I Can Hear You Voice) / Neoui moksoriga deulleo (너의 목소리가 들려) (2013) >>> viewtopic.php?f=62&t=16130&start=168 - i na ČSFD se řadí mezi seriály s nejvyšším hodnocením. Nejdřív jsem si myslel, že v něm moc melodramatu nebude kromě úvodní scény ze školy, to jsem se ale hluboce mýlil. I když jde převážně o kriminalistický seriál, je to jihokorejské dílko, takže melodrama s útoky na city nemůže chybět. Tohle je velmi osobní, kdy budou v ohrožení rodiny a nejbližší lidé kolem kriminalistů, ba často budou o holý život zápasit i oni sami ... Seriál je natočen podle skutečných událostí - viz předposlední video + titulky + automatický překladač Firefoxu: S3.Google Translator (mimo fantasy prvků)!

Základní škola, tělovýchova. Jeden kluk sedí stranou, nejspíš nemá raketu. Všimne si ho dívka, přinese mu svou. On však odmítne. Pokukují po sobě. Konec vyučování, jdou domů, prší. Kluk vytáhne deštník, dívka ho nemá, čeká u vchodu až přestane pršet a tázavě se podívá na něho. On si toho všimne, stydí se ale a odejde. Ještě než zmizí vidí, že pro dívku přijde mladší žena a dívka s ní jde pryč. Dívka se pohřešuje, chlapec se snaží na policii nahlásit, že si dívku odvedla žena a ne muž, jak se všichni domnívají, ale nikdo ho nebere moc vážně. Za pár dní najdou dívku mrtvou ...

Mezitím uběhly léta, z kluka se stane policejní psycholog, profilovač. Vražda dívky není dosud vysvětlena a za nějaký čas uplyne lhůta pro promlčení. Chce zrovna odjet domů, ale jeho auto blokuje dodávka. Obchází ji, nadává a v tom zaslechne šum vysílačky. Najde v dodávce starou vysílačku, kde se ozve hlas: našel jsem mrtvolu v kanálu v psychiatrickém areálu. Když se tam vydá, opravdu ji najde. A tím se rozjíždí nové vyšetřování vraždy oné dívky. Stihne se to jen taktak, veřejnost je pobouřena stávajícími zákony, které by umožnili zbavit se vrahům své trestní odpovědnosti. Jsou schváleny nové zákony a ustaven kriminální vyšetřovací tým pro dlouhodobě nevyřešené případy. V týmu je i tento psycholog.

Psycholog posléze zjistí, že v oné staré policejní vysílačce nejsou ani baterie a že komunikuje s policistou z minulosti. Začnou spolu spolupracovat a podaří se jim zachránit i některé oběti sériových vrahů. Psycholog s nevěřícím výrazem kouká na měnící se dokumenty a poznámky o vraždách, které se mu mění před jeho očima. Jenomže hrátky s časem nejsou jen tak. Někoho zachráníte a osud / čas si vezme někoho, kdo původně neumřel ...

Proč se stará policejní vysílačka "probouzí" vždy přesně ve 23:23? Proč je tehdejší policista co s ním komunikuje přes záhadnou vysílačku v nynější době nezvěstný? Proč když jde tento policista na komedii, které se ostatní lidé smějí až se za břicho popadají, proč on v kině brečí? Koho hledá komisařka, když se objeví mrtvola kolem 30 let, že se ptá zda nemá šroub v rameni? Podaří se policejnímu psychologovi zachránit spoluprací s tehdejším policistou onu školačku, kterou nevzal pod svůj deštník jako kluk? U tohohle seriálu si moc vaše nervy neodpočinou ... Umře jeden hlavní hrdina ... umře druhý hlavní hrdina ... umře třetí hlavní hrdina ... zbyde vůbec někdo z policejního týmu vyšetřující dlouhodobě nevyřešené policejní případy???



Signál Obrázek
Signal Obrázek
Sigeuneol (시그널) Obrázek

2016


Mé hodnocení: 85%

základní škola * dívka a chlapec při tělesné výchově * cesta domů, prší * chlapec nenabídne deštník dívce, ona kvůli tomu zemře * z chlapce se stává policejní psycholog * objasnění bývalé vraždy * tým pro dlouhodobě nevyřešené případy * tajemná vysílačka * sériové vraždy

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: fantasy krimi romantické drama
Původ: Jihokorejský seriál (16 x 75 min)

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/62396-sigeuneol/komentare/ 88% (32)
FDb:
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Sigeuneol-2016 92% 5:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Signal_%28TV_series%29 (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Signal_%28Korean_Drama%29 (EN) 90 (2 756)

Podle knihy:
Režie: Won-seok Kim
Scénář: Eun-hee Kim
Kamera:
Hudba:
Hrají: Je-hoon Lee, Hye-soo Kim, Jin-woong Jo, Hyeon-seong Jang, Hae-gyoon Jeong, Won-hae Kim, Tae-gwang Hwang, Eun-ah Seo, Jin-seong Ham, Hak-seon Kim

■ Děj seriálu vychází ze skutečného případu masového vraha, který děsil obyvatele Hwaseongu (v letech 1986–1991). Deset žen (ve věku 13 až 71) bylo znásilněno a zabito. V seriálu se setkáváme se dvěma detektivy – jedním z přítomnosti a druhým z minulosti – kteří spolu dokáží komunikovat pomocí vysílačky. Společnými silami se snaží vyřešit dlouho nevyřešené případy ... (Dorama Akihabara: Ivuse)

CITACE
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

SOUNDTRACK
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 18:27, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 10 led 2017 12:36

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Něco mi říkalo, abych se podíval na souhrn mého oblíbeného režiséra / scénáristy: Kwaka (Klasika / The Classic / Keullaeshik (클래식) (2003) >>> viewtopic.php?f=62&t=16130&start=29 * Moje drzá holka 1,5 (předcházející): Jako vítr / My Sassy Girl 1,5 (Prequel): Windstruck / Yeopgijeogin geunyeo 1,5: Nae yeojachingureul sogae habnida (내 여자친구를 소개합니다) (2004) >>> viewtopic.php?f=62&t=16130&start=32 * Cyborg Girl (Cyborg She) (My Girlfriend Is a Cyborg) / Boku no kanojo wa saibogu (僕の彼女はサイボーグ) (2008) >>> viewtopic.php?f=62&t=16130&start=27 * ... ), zda tam není nějaká novinka >>> http://www.csfd.cz/tvurce/16493-jae-yong-kwak/ - a byla!

Odpočinou si ovšem vaše nervy podrážděné předešlým seriálem? Ne! Tentokrát to Kwak namixoval trochu jinak než jsme zvyklý, měl jsem jako další připravený jeden seriál, tento Kwakův film se ovšem četnými rysy podobá předešlému seriálu, proto ho dávám hned za něj. Tento film je dost komplikovaný a má složitý děj, je v něm více časových smyček než v: Cyborg Girl - a to už je co říct, proto nečekejte že ho zcela pochopíte po jednom zhlédnutí. A pokud nebudete dávat ostražitý pozor hned od začátku, lehce se v něm ztratíte ... A co jsem si pomyslel po skončení? "Teda, taková kupa mrtvol ..." :lol:

Jedna dějová linka se odehrává v roce 1983 (video má takový nažloutlý nádech) a druhá v roce 2015. 1983: zamilovaný pár, učitel a učitelka se chtějí vzít. 2015: postupně vznikne dvojice, detektiv a učitelka - ovšem proč se ona učitelka tolik podobá oné z roku 1983? ... 1983: on: původně jsem chtěl být policistou, ona: kdybych umřela a došlo k reinkarnaci (převtělení duše), chci vypadat úplně stejně, abys mě zase snadno našel ... 2015: "Vy jste exhibicionista?" ... "Mě se o vás zdá" ... "Myslela jsem si, že jste úchyl, vy jste ale šílený úchyl!" :lol:

Silvestr 1982 / 1983 a 2014 / 2015: oba muži jsou v honičce vážně zraněni, odvezeni do nemocnice a resuscitováni (oživováni) a to dokonce stejným oživovacím přístrojem. Dostanou elektrické výboje, které jim zachrání život. Ale od té doby se jim o sobě vzájemně zdá, jednomu do minulosti a druhému do budoucnosti. Díky této schopnosti mohou ovlivňovat budoucnost. Například budova co původně shořela a byla postavena znovu se detektivovi mění před očima a dokonce i když je v ní ...

Nenechte se zmást, že jde o 2 muže (1983 / 2015), sice vypadají jinak, ale (reinkarnace) ...



Časový odpadlíci Obrázek
Time Renegades Obrázek
Siganitalja (시간이탈자) Obrázek

2016


Mé hodnocení: 80%

Silvestr 1982 / 1983 a 2014 / 2015 * honička * na hranici života * spojení skrze sny * pokud bych umřela a reinkarnovala bych, chtěla bych vypadat stejně, abys mě snadno našel * zabrání vraždě, kterou viděl ve snu?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: mysteriózní fantasy krimi romantické drama
Původ: Jihokorejský film

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/53823-siganitalja/komentare/ 75% (53)
FDb:
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Shiganitalja-2016 100% 1:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Time_Renegades (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Time_Renegades (EN) 77 (292)

Podle knihy:
Režie: Jae-yong Kwak
Scénář: Jae-yong Kwak, Jeong-woon Ko
Kamera: Lee Sung-je
Hudba:
Hrají: Soo-jeong Im, Jeong-seok Jo, Jin-wook Lee, Jin-yeong Jeong, Ki-woo Lee, Joo-wan On, Min-ho Lee, Ji-hoon Kim, In-woo Jo, Woong-in Jeong, Joon-gyoo Park, Bo-ra Kim

■ Dvaja (X: podle mě jeden) muži, jedna žena. Kým jeden ju miluje, druhý o nej sníva. Ten, čo ju miluje, ju stratí. Ten, čo o nej sníva, ju musí zachrániť. Napriek tomu, že nie sú sokmi, majú spoločného nepriateľa. Napriek tomu, že obaja žijú v inej dobe, musia spojiť svoje sily. Je to totiž jediná možnosť, ako zabrániť tragédii, ktorá by ich obrala o to najcennejšie a zároveň jediné, čo majú spoločné - lásku ... (ČSFD, Dorama Akihabara: *CARNIFEX*, Miike)

CITACE
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

SOUNDTRACK
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 18:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 13 led 2017 22:25

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Tento seriál je ještě napínavější než předešlý (Signál / Signal / Sigeuneol (시그널) (2016)) a je v něm snad více bitek a soubojů než v: Léčitel / Healer / Heelreo (힐러) (2014) >>> viewtopic.php?f=62&t=16130&start=167 . Jestli si budete klást otázku, jestli zrovna tohle vás zaujme (jako já než jsem si to pustil), tak je to především neuvěřitelně napínavé a velmi akční temné krimi, které vás přiková k obrazovce tak, že nebudete ani dutat :lol: a bude se vám tajit dech ...

Vaše nervy znovu dostanou řádně zabrat. Už hned v úvodu seriálu běží velmi temná animovaná pohádka, kterou podle knihy vypráví matka (reportérka v TV) své dceři. Později spolu navštíví jeden nový obchod, kde se spolu vyfotí a majitelka obchodu jí varuje, že zanedlouho ztratí to nejcennější co má, a ať se hlavně vyhýbá vodě ... V Jižní Korei se stane několik vražd mladých žen, které má na svědomí sériový vrah. Jedna televizní stanice, kde pracuje ona reportérka, vysílá pořad o nových skutečnostech, když jim rovnou do živě vysílaného pořadu zavolá vrah. Z telefonu se ozve hlas dcery oné reportérky, která volá o pomoc. Za pár dní ji najdou mrtvou v řece ...

Matka si přeje, aby mohla vrátit čas a zachránit dceru. Zcela rezignovaně přijde k řece, nevšímá si ani volání o pomoc muže (soukromého detektiva) ať zavolá policii, kterého o kousek dál chtějí utopit členové gangu, protože spal (nevědomky) se šéfovou ženou. Má k nohám přivázané závaží a je hozen do řeky. V tom samém okamžiku skočí do řeky i matka. Detektivovi se podaří osvobodit od závaží a z posledních sil zachrání i ženu, kterou vytáhne na břeh.

Žena se vrátí domu, ale něco je jinak. Její dcera je naživu. Zjistí (protože se události opakují), že se vrátila o 14 dní zpět! Popadne dceru a letí s ní na Hawaj, aby unikla dalším událostem. To se ale nepodaří - jak řekla majitelka toho záhadného obchodu: "Před osudem neutečeš, ale můžeš zkusit s ním bojovat!" Navíc tento obchod v této časové linii na onom místě není, je tam úplně jiný s jinou majitelkou. Matka se tedy pustí do boje s osudem ... A podle toho jak je úspěšná se její dcera ztrácí či objevuje na oné fotce.

Jakmile vypátrá vraha, který by mohl zabít její dceru jako poprvé, nebere si vůbec žádné servítky a snaží se vrahy rovnou zlikvidovat. I když jí pomáhá onen detektiv (bývalý policista se znalostí bojových umění, bystrým úsudkem a buldočí vytrvalostí), má často sama na kahánku. S vrahy se přesto vůbec nemaže a přejíždí je autem, háže je z několikapatrových budov, v nouzi použije i obyčejnou tužku, kterou jim zapíchne do břicha a pokud nemá vůbec nic, zakousne se do nich vlastními zuby. O pár chvil později, když jí vidí detektiv jak jí crčí krev z pusy povídá: "Tohle není Twilight sága!" Jenže ani tyto velmi ojedinělé vtípky atmosféru vůbec neodlehčí - tento seriál jsem celý zkoukl docela rychle, prostě nemůžete přestat! Zvlášť excelentní scéna je, když je ona přivázána u sloupu na střeše, velmi hustě prší a detektiv s podezřelým tetovaným maskovaným mužem bojují na střeše. A detektiv je v pozici slabšího, protože ten tetovaný muž prodělal výcvik ve speciální vojenské jednotce.

Ani nepamatuji, kdy jsem naposled podobně napínavý seriál viděl ... Skoro do poloviny seriálu (kromě občasného zajiskření) to vypadá, že melodrama bude chybět. Pak se ale ukáže, že manželství není zrovna ideální - ba naopak - a mezi ní a detektivem možná něco vznikne ... Navíc se začne vyjevovat detektivova minulost, kdy do něj byla zamilovaná nejkrásnější dívka z okolí a všechny odmítala kromě něho. Co se tehdy stalo? ... Dokonce i malá dcera se snaží s detektivem "zaplést": "Počkej na mě 10 let a pak si mě vem" :lol:

2 díly jsou do "utopení" matky a každý další díl je za jeden den (14 dílů = 14 dní), který chybí do smrti dcery. Občas je ve videu vidět odpočet (třeba na vodě), který ještě schází do smrti. A kdo je vrah? No to se tedy budete divit ...



Boží dar - 14 dní Obrázek
God´s Gift - 14 Days Obrázek
Shinui sunmool - 14il (신의 선물 - 14일) Obrázek

2014


Mé hodnocení: 85%

hororová pohádka * sériové vraždy mladých žen * únos dcery * vylovení mrtvé dcery z řeky * skok do řeky * záchrana * návrat 14 dní zpět * útěk na Hawaj * letadlo musí zpět * boj s osudem * kdo je vrah?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: mysteriózní fantasy akční krimi romantické drama
Původ: Jihokorejský seriál (16 x 60 min)

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/364570-sinyi-se ... komentare/ 85% (34)
FDb:
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Shinu ... -14il-2014 86.7% 3:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/God's_Gift:_14_Days (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/God's_Gift_-_14_Days (EN) 93 (2 071)

Podle knihy:
Režie: Dong-hoon Lee
Scénář: Ran Choi
Kamera:
Hudba:
Hrají: Seung-woo Jo, Bo-yeong Lee, Tae-woo Kim, Kyeo-woon Jeong, Yoo-bin Kim, Eun-pyo Jeong, Si-nae Jo, Baro, Hye-sook Park, Goo Sin, Shin-il Kang, Min-woo No, Seong-jin Kang, Tae-kyeong Oh, Soo-jeong Ye, Jeong-wook Kwak, Jin-mo Joo, Byeol Kang, Min-cheol Choi, Sunhwa, In-seob Jang, Ji-gyoo Lim, Je-wook Yeon

■ Kim Soo Hyun má úspěšnou kariéru, úžasného manžela Han Ji Hoona a krásnou malou dcerku Han Saet Byul. Její život se převrátí naruby, když Saet Byul unese sériový vrah, a následně policie objeví holčičku mrtvou. Soo Hyun se s tím nemůže smířit, a tak se pokusí utopit. Když opět procitne, zjistí, že se vrátila 14 dní předtím, než došlo k incidentu, při kterém ztratila to nejdražší na světě. Policie ani manžel jí tuto historku nevěří, takže se pouští do pátrání sama, aby zachránila svou dceru. Ale není jediná, kdo se vrátil. I soukromý detektiv Ki Dong Chan má naději, že zachrání život sobě i své rodině ... (ČSFD, Dorama Akihabara: andiek05, DoramaManiac)

CITACE
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

SOUNDTRACK
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 18:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 23 led 2017 23:30

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Další jihokorejský tragický příběh o lásce, kde musí zemřít buď on nebo ona. Kdesi jsem četl názor, že jihokorejci jsou současný antičtí tragédi. Tento seriál strhal jihokorejské žebříčky sledovanosti a zcela smetl hudební hitparády. Hudební videa na YouTube s třítýdenní přítomností mají i přes 28 miliónů zhlédnutí! Poslední díl seriálu se vysílal tuto sobotu (21.1.2017) a české titulky na něj byly dostupné dnes v pondělí ráno (23.1.2017)! Když jsem zhlédl první díl, tak jsem nadšením skákal snad 10 metrů vysoko :lol:

Obrázek

Mám rád fantasy, u: Moje přítelkyně Gumiho * Conan: Ničitel * Dračí války, ... slintám blahem a Goblin se mi přímo trefil do mého vkusu. Příběh sice po prvním dílu zvolní, ale pomalejší tempo vývoje zbožňuji (Věčnost po které toužíš * Klasika * Fanfan * Kam čert nemůže * Sayonara * Být s tebou * Volám Tě: Jen Ty mě slyšíš * A Chinese Ghost Story 4 * ...), pomalejší videa jsou často lepší než překotné snímky. Já jsem si u každého dílu náramně užíval, často jsem po hodině a půl dlouhém dílu litoval, že to skončilo. Tyto převážně 90 minutové díly jsem také jeden den stačil zhltat 7! :lol: Nadpřirozenými jevy se v tomto seriálu (k mé velké radosti) vůbec nešetří, jsou tu časté komediální scény - jedna snad z nejlepších je, když jde goblin do kina na horor a drží velkou misku popcornu :lol: Scény s duchy jsou také převážně komediálního charakteru, ale ke konci se trochu přitvrdí na slabší horor, to když se objeví démon.

Obrázek

Velmi také doporučuji pustit si: 13.5 SPECIÁL 1 - Každý moment zářil - fikaně ho jihokorejci pustili místo 14. dílu, 13. skončil v nejlepším (tedy spíše v nejhorším) a tím prodloužili naší netrpělivost (což vás už nečeká). Ale když jsem později zjistil, že se objevili i české titulky, tak jsem si ho ze zvědavosti pustil. To obvykle nedělám, protože většinou nejsou na tyto speciály moc kladné ohlasy. Ale tento se opravdu povedl! Pokud budete mít v něčem mezery (a protože jsme nuceny číst české titulky a tím rozptylovat pozornost na 2 věci současně - tak určitě vám ledacos unikne), speciál vám vše vysvětlí, ukáže nečekané souvislosti a pobaví s vtipnými momenty. Mají ještě vyjít 2 speciály, někdy v únoru či březnu 2017, ale zda budou stát za zhlédnutí nevím - a podle toho se také objeví / neobjeví titulky (dle slov autorky překladu).

Obrázek

Před 9 stoletími: generál Shim (= prý znamená božský, boží - já bych možná spíš použil bůžek, ale u jihokorejců to bude s náboženstvím a jejich zvyklostmi odlišné, například bůh je v seriálu označován jako všemohoucí a má často podobu motýla a nebo se dokonce dočasně převtěluje) slíbí umírajícímu panovníkovi, že se bude o jeho syna starat a bude ho ochraňovat. Jenže to se do plánu nehodí jeho rádci, který ho pomohl dosadit na trůn a všechny jeho soky otrávil. Mladý panovník se od něho nechává ovládat a on tak může vládnout celé zemi. Vysílají tedy generála do bitev, často vypadajících zcela beznadějně. Přesto generál vždy vyhraje a získává si čím dál větší oblibu i prostého lidu. To se nelíbí ani mladičkému vládci, který se ho bojí. Věnuje mu proto meč a pošle ho znovu do bitvy. Nařídí mu, aby se už nevracel. Generál ovšem namítá, že zde má všechny známé a i sestru, kterou mu dle vůle bývalého panovníka dal za ženu (královna). Neřekne králi, že dal slib bývalému panovníkovi, aby se o něj staral a ochraňoval ho ..

Obrázek

Generál znovu vyhraje zcela beznadějnou bitvu, vrací se navzdory rozkazu krále a je lidmi oslavován. Je však před branami paláce prohlášen za zrádce a jeho muži pobiti. Sám se dostane na nádvoří paláce a pokusí se dostat ke králi. Cestou míjí svou sestru, nyní královnu a znovu je mu vydán rozkaz, aby zastavil. On však pokračuje dál a po pár krocích zasáhne šíp do srdce jeho sestru, která se v krvi hroutí k zemi. On stále jde ke králi, ale jsou pozabíjeni jeho příbuzní a sloužící. Nakonec je seknut zezadu vojákem, kterého on poté zabije. Ale pak náhle rezignuje a rozkáže svému pobočníkovi, který za ním přiběhl od brány, aby ho jeho vlastním mečem zabil. On nerad svolí se slovy, že půjde brzo za ním. Jeho vlastním mečem mu propíchne hruď a je posléze také zabit stráží. Rádce krále nařídí, aby ještě umírajícího generála pohodili na pole, že si jako zrádce nezaslouží pohřbít, ať ho sežere divoká zvěř.

Obrázek

Generál je proklet (nevšiml jsem si kým - božstvem, všemohoucím?) a stane se z něho nesmrtelný goblin. Má to být pro něj odměna i trest, nikdy nic nemá zapomenout a trápit se tím, občas má také velké bolesti, protože má stále v hrudi zapíchnutý vlastní meč, který ale ostatní obyčejný lidé nevidí. Mladý král se ovšem od smrti manželky trápí, protože ji přes všechny obavy z generála a z ní (a také díky našeptávání rádce) měl přece jenom rád. Trápí se, nejí a dokonce se postupně nechá otrávit od svého rádce (který změní své plány), i když to dobře ví, že je mu podáván jed - spáchá tím vlastně sebevraždu. Goblin mezi tím zabije onoho proradného rádce, krále ale zabít nedokáže.

Obrázek

Mytologická postava z korejských dějin: Dokkaebi je ovšem překládán trochu volně, protože každý národ má své vlastní zkazky / pověsti a proto je mu přisouzen podobný anglický název pro podobné mytologické postavy v angličtině: goblin a česky by se dalo říct skřet / skřítek / šotek. Pokud se chcete seznámit s korejskou mytologií více, použijte tento odkaz: Dokkaebi >>> https://en.wikipedia.org/wiki/Dokkaebi (EN)

Obrázek

Současnost: goblin žije už celá staletí, ale nikdy se mu nepodařilo najít ženu, která by viděla a dokázala vyndat jeho meč. Pokud by se to některé podařilo, on by se rozsypal na popel, zemřel a našel klid. Má svého sluhu, který vždy vychová dalšího následníka. Za ty léta má značný majetek po celém světě. Občas někomu pomůže, nebo někoho potrestá, ale jinak se nechce plést do lidských životů a smrti. Ovšem jedna bohyně (používá více podob: stará trhovkyně * mladá atraktivní vysoká žena v červeném a prý je ochránkyně dětí) zamíchá osudem. V podobě hodně staré trhovkyně vykládá jedné ženě, která je těhotná ale její nápadník ji utekl, že po světe chodí v současné době goblin. Ona se jí vysměje. Bohyně jí ale přesto řekne, že až jí bude nejhůř, ať se modlí a on ji možná pomůže. Zanedlouho se stane nehoda, auto srazí tuto ženu a ona leží ve vlastní krvi na zemi a umírá. Vzpomene si na slova staré "trhovkyně" a modlí se. Zanedlouho se zjeví z ničeho goblin a ptá se, proč by jí měl pomoci. Ona: hlavně kvůli dítěti. Goblin jí svými nadpřirozenými schopnosti vyléčí a ona odejde. Za chvíli přijde smrťák a povídá si: sníh, krev, květiny ... a nikde nikdo :lol:

Obrázek

Za nějakou dobu ona žena porodí dítě, které se nemělo nikdy narodit ... a duchové za oknem volají: "Narodila se goblinova nevěsta, narodila se goblinova nevěsta!" Dítě má vzadu na krku tajemnou značku (znaménko?). V 9 letech je ona dívka s matkou u pobřeží a když se jí matka ptá, zda chce k narozeninám koláč, ona chce dort, aby mohla sfouknout svíčky a něco si přát. V tom dívka zakřičí: "Mami, to je ale roztomilé štěňátko!" Běží a hladí malé bílé štěně. Matka se podívá a vidí jen prázdno, co hladí její dcera. Její dcera totiž umí vidět duchy!

Obrázek

Příští den jí matka přinese dort, dcera sfoukne svíčky a v tom se lekne a říká mámě: "Ty jsi duch! Kde je má máma?" ... ona: "Jsem to já, srazilo mě auto. Za chvíli ty budou volat z nemocnice. Nechtěla jsem, abys viděla duchy, teď jsem ale ráda, že jsem se mohla rozloučit." Od té doby je sirotek. Žije u tety, kde se moc dobře nemá. Ve škole se s ní nikdo nekamarádí, protože se jí bojí, povídají si, že prý vidí duchy. Jednou jde ze školy domů a v tom se snaží upoutat její pozornost duch dospělé dívky. Všelijak se šklebí, skáče před ní, ale ona dělá že ji nevidí, protože už takhle vypadá před ostatními divně. V tom se duch dívky přiblíží skoro až k ní a zařve na ní: "Ty krávo!" :lol:

Obrázek

Když jí je 19, koupí si dort se svíčkami a jde k moři. Sfoukne svíčky a přeje si práci, aby se zbavila tety, kde to nemůže vydržet a přítele. V tom se zhmotní ve vzduchu goblin a drží kytici, kterou právě sbíral. Slíbí ji, že brzo najde brigádu a příbuzný že brzo odjedou. Ona si od něj vezme kytici, že má narozeniny, ale říká že nezná význam v květomluvě. On se zaváháním odpoví: "Milenec" a rozplyne se ve vzduchu. Později ona zjistí, že kdykoli sfoukne svíčku, tak ho tím přivolá. Ona je totiž opravdu goblinova nevěsta, co bude schopna vytáhnout jeho meč ... On se nejdříve bude chovat odměřeně a půjde mu jen o to :lol: ... aby mu vytáhla meč, ale postupně se do ní zakouká a už nebude chtít umřít. Ale později zjistí, že když neumře on, přijde si zubatá pro ni. Hlavně v kulatících se rocích (9, 19, 29, ...).

Obrázek

U goblina se často dveře netrhnou :lol: On totiž projde dveřmi a je třeba z Koreji v Kanadě. Umí telekinezi (pohybovat věcmi myslí), teleportaci (zjevovat se a mizet kdekoli), levitovat (vznášet se ve vzduchu), vidí duchy, démony, smrťáky (jeden bude posléze bydlet u něho, nebude mít ale tušení, kdo byl v minulém životě - převtělování), když je smutný = prší, když má radost kvetou stromy i v zimě a když se zlobí, lítají blesky, mlha se stahuje ke korejským mrakodrapům a vysvitne i krvavý měsíc. Když jednou unesou jeho nevěstu lichváři, připadal jsem si jako v počítačové hře: Unreal 1 - tam také začali od dálky k vám zhasínat světla, a pak vyskočila ... obluda. Když vyjde on se smrťákem (ten nosí kožený kabát jako kdysi SSáci s černým - prý morbidním kloboukem, jak pravil goblin), tak lichváři v autě: "Kdo oni sakra jsou? Muži v černém?" :lol: Jednou také jde smrťák po přechodu, nějak se zamyslí a vlítne do něj auto. Zadek auta vyskočí vysoko do vzduchu, předek auta hluboko rozčísnutý ke stojícímu smrťákovi v kufru, kterému se nestal ani škrábaneček. Vyleze chlap z auta s krvavým šrámem na čele a smrťák mu povídá: "Vběhl vám tam kanec!" a odejde. Seběhnou se lidé a řidič několikrát opakuje: "Vběhl mi tam kanec!" A lidi: "tady ve městě???" :lol:

Obrázek

"Měl by sis někdy přečíst něco od Shakespeara" povídá přítel goblinovi. "Á, ten," opáčí goblin - "jen jsem před ním řekl: být či nebýt - a on o tom napsal celou povídku" :lol: ... Některým lidem je proti srsti věkový rozdíl hrdinů. Já si ale myslím, že 920 let není tolik :lol: Goblinovi je totiž 939 a jí 19 let (v seriálu). Strašně se mi pletl v současnosti goblin (= ofina vykousnutá uprostřed vzhůru) se smrťákem (= rovná ofina) a když se tam přimotal ještě synovec (= hnědé vlasy), takže v závorce nápověda. No a já si to jdu pustit znovu ... nebo radši hned několikrát za sebou ;) :lol:

P.S. 27.1.2017: přidána 2 videa - zařazena na konec ...



Skřet Obrázek
Goblin (The Lonely, Shining Goblin) (Prince Maker) (Mr. Sunshine) (Dokkaebi) (Guardian - The Lonely and Great God) Obrázek
Sseulsseulhago Chalranhashin-Dokkaebi (쓸쓸하고 찬란하神-도깨비) Obrázek

2016

+

13.5 SPECIÁL 1 - Každý moment zářil Obrázek
13.5 Goblin Special 1 Obrázek
13.5 Sseulsseulhago Chalranhashin-Dokkaebi Special 1 (쓸쓸하고 찬란하神-도깨비) Obrázek

2017


Mé hodnocení: 100%

před 9 stoletími: generál vyhrává každou bitvu * rádce mladého panovníka, kterého dosadil (soky otrávil) a ovládá, přichystal zradu na generála * generál je prohlášen za zrádce, aby nekazil rádci panovníka plány * generál se snaží promluvit s panovníkem, ale jeho sestra (žena panovníka) je zabita a s ní i příbuzný a sloužící generála * nakonec generál rezignuje a nechá se propíchnout vlastním mečem - na svůj příkaz - od svého pobočníka * jeho mrtvola je pohozena na poli, aby ho sežrala divá zvěř * je proklet a dán mu dar i trest: stává se z něj nesmrtelný goblin * zabije rádce, ale nedokáže zabít panovníka * aby se zbavil všech vzpomínek a občasné bolesti na hrudi, kde je stále propíchnutý svým mečem, musí najít svou nevěstu, která jediná mu může meč vytáhnout, poté by se rozsypal v prach a zemřel *** současnost: bohyně v podobě staré trhovkyně se zamíchá do osudu a poradí ženě, že až jí bude nejhůře, ať se usilovně modlí, že po světě chodí goblin, který ji může pomoci * ta se jí vysměje * později je sražena autem a když umírá, vzpomene si na to a opravdu se modlí * goblin přijde a ptá se, proč by jí měl pomoci * ona: hlavně kvůli dítěti - je totiž těhotná * když porodí dítě, které se nemělo narodit, duchové volají: narodila se goblinova nevěsta, narodila se goblinova nevěsta!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: mysteriózní fantasy komedie horor romantické drama
Původ: Jihokorejský seriál (16 x 60 - 90 min)

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/463508-sseulsse ... komentare/ 87% (36)
FDb:
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Sseul ... kaebi-2016 100% 1: + http://dorama.akihabara.cz/dorama/Sseul ... ecial-2017 0% 0:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Guardian: ... _Great_God (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Goblin_%28Korean_Drama%29 (EN) 93 (15 676)

Podle knihy:
Režie: Eung-bok Lee
Scénář: Eun-sook Kim
Kamera:
Hudba:
Hrají: Yoo Gong, Dong-wook Lee, In-na Yoo, Go-eun Kim, In-woo Jo, Seok-jeong Hwang, El Lee, Hee-bon Park, Seong-jae Yook

■ Kim Shin (Gong Yoo) potřebuje lidskou nevěstu, aby mohl ukončit svůj nesmrtelný život. Mezitím má anděl smrt amnézii. Tito dva se nějakým způsobem setkají, žijí spolu a vyprovází ty, kteří zemřeli a nyní opouští svět. (Dorama Akihabara: Han-chan)

HLAVNÍ POSTAVY - SOUČASNOST:
smrťák * převtělená sestra goblina * synovec sloužící goblinovi * goblin * goblinova nevěsta

Obrázek

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

SOUNDTRACK
► Zobrazit spoiler

SOUNDTRACK - ODZADU

SOUNDTRACK - INSTRUMENTAL

SOUNDTRACK - JEDNOTLIVĚ (NĚKTERÉ VÍCEKRÁT!)

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 18:33, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 30 led 2017 20:05

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Pojďme opustit exotické asijské destinace a podívejme se do pro nás jiných exotických krajin a také časů. Starověký Egypt a zhruba před 3 333 lety od naší doby. Tento třídílný seriál se právě vysílá každou sobotu na ČT2 (zatím šel 1. díl), už dříve se ale vysílal na AMC, bývalý MGM TV kanál ... nyní jsem ho zahlédl na ČT2 a myslel jsem, že to za chvíli přepnu, ale docela mě zaujal a samozřejmě nemám trpělivost, abych čekal týdny na dokončení :lol: Vychází z historických skutečností, ovšem do jaké hloubky je už otázka. Seriál je sice občas docela pomalý (životopisný), ale také často akční, brutální a krvavý ...

Historická fakta (Wiki) o Nebcheperure Tutanchamon >>> https://cs.wikipedia.org/wiki/Tutanchamon - jeho nevykradená hrobka byla objevena až v roce 1922.

Faraón je otráven a novým Faraónem je prohlášen jeho devítiletý syn. Bere si na otcovo přání svou sestru za manželku - v oněch dobách obvyklé - aby se neředila Faraónská boží krev. Faraón = bůh na Zemi. Jeho sestra ale měla ráda jiného, nevlastního (osvojeného) bratra. Vše ale skrývá. Postavení Faraóna ale není pevné, mnozí kují pikle a navíc jeho žena mu neporodila následníka, vždy potratí. Faraón se cvičí v boji a když to nikdo netuší, tajmo v přestrojení opouští svůj palác a sleduje jak žijí jeho poddaný.

Jednou ho v nebezpečném okamžiku zachrání vojenský důstojník, ale nepozná že je to sám Faraón. Faraón zase jindy zachrání jednu ženu z vesnice. Do Egypta ale vtrhli cizí nájezdníci. Faraón vyšle armádu, ale vede vojsko sám do bitvy, aby jeho generál nezískal moc velký vliv a nesvrhl ho. Díky Faraónově strategii Egypt vyhrává, ale Faraón je v bitvě zraněn a jeho ochránce (onen důstojník co mu pomohl na vycházce z paláce) je omráčen a odvlečen do zajetí nepřátel. Generál při obhlídce bojiště spatří zraněného Faraóna ležícího na zemi, ale nechá ho tam a později pošle své oddané vojáky, aby ho zabili. Faraónovi se ale podaří z posledních zbytků sil odplížit do úkrytu, kde ho najde žena, které kdysi pomohl. Ta ho zachrání, stále ale neví, že je to Faraón a vzájemně se do sebe zamilují. Zjistí to až později. Mezitím ve Faraónově paláci probíhá boj o moc, kdo usedne na jeho trůn a bude prohlášen Faraónem, protože do paláce se dostala zpráva o jeho smrti ...



Tutanchamon Obrázek
Tut Obrázek

2015


Mé hodnocení: 85%

Zhruba před 3 333 lety ve starověkém Egyptě * Faraón je otráven * vládu přebírá jeho devítiletý syn * za manželku si bere - jak je tu zvykem - svou sestru, aby se neředila boží krev * Faraón = bůh na Zemi * sestra má ale ráda jiného: svého nevlastního bratra * intriky na dvoře Faraóna * vpád cizích vetřelců na území Egypta * Faraón jde osobně do války, aby nezískal moc jeho generál * Díky strategii Faraóna je bitva vyhrána, Tutanchamon je ale zraněn, jeho ochránce zajat a odvlečen do zajetí * generál zraněného Faraóna zahlédne na bojišti, nechá ho ale tam a později vyšle vojáky, aby ho zabili * Faraón se doplíží do úkrytu, kde ho najde žena, které kdysi pomohl, když opouštěl inkognito svůj palác a navštěvoval své poddané nepoznán * zachrání ho a on se do ní zamiluje * mezitím v paláci probíhají intriky o to, kdo bude nový Faraón, protože on je prohlášen za mrtvého a na trůn má nastoupit nový Faraón

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: akční historické životopisné romantické drama
Původ: Kanada - USA seriál (3 x 90 min)

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/54326-tut/komentare/ 63% (345)
FDb: https://www.fdb.cz/film/tut/140911 81% (10)
Dorama Akihabara:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Tut_%28miniseries%29 (EN)
AsianWiki:

Podle knihy:
Režie: David Von Ancken
Scénář: Peter Paige, Michael Vickerman
Kamera: Christopher LaVasseur
Hudba: Jeff Russo
Hrají: Ben Kingsley, Avan Jogia, Nonso Anozie, Sibylla Deen, Alexander Siddig, Kylie Bunbury, Peter Gadiot, Iddo Goldberg, Silas Carson, Steve Toussaint, Joni Kamen, Daniela Lavender, Russ Bain, Leon Lopez

■ "Tut" odhaluje životní příběh egyptského faraona Tutanchámona (Avan Jogia), jednoho z nejproslulejších vládců v historii lidstva, a jeho nejbližšího rádce (Ben Kingsley). Tento ambiciózní a mimořádně napínavý seriál líčí cestu, po níž Tut kráčí k moci, a jeho zápas o to, aby Egypt dovedl ke slávě, zatímco je obklopen rádci, přáteli a milenkami, kterým nejde o nic jiného, než aby uhájili své vlastní sobecké zájmy. "Tut" otvírá okno do fascinujícího světa plného srdceryvných romancí, tuhých bitev, politických intrik, konspirace, žárlivosti a četných vražd, čímž nám dokazuje, že doba slavného faraona se od našich časů příliš nelišila a že vláda tohoto nejmladšího egyptského panovníka bude navěky vyznívat jako skutečné životní drama ... (ČSFD: Film+)

■ TUT je ohromující ságou vyprávějící příběh jednoho z nejpozoruhodnějších vládců v dějinách lidstva – Tutanchamona, krále Tuta, jehož ztvárnil Avan Jogia a jeho nejbližšího rádce, vezíra Aje, kterého si zahrál Ben Kingsley. TUT se věnuje nástupu krále Tuta k moci a jeho snaze přivést Egypt ke slávě, zatímco jeho nejbližší rádci, přátelé i milenci sledují své vlastní zlomyslné zájmy. Celý seriál byl natočen v Maroku a Kanadě. (FDb: Linaurxus)

CITACE
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 18:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 10 úno 2017 08:13

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


A znovu změna exotického prostředí za jiné: Střední Amerika, východní pobřeží (směr zhruba Kuba / Evropa), Mayská civilizace a okolní indiánské kmeny, kolem roku 1511 (v tomto místě těsně před-Kolumbovská doba - před jeho 4. výpravou), viz wiki o Mayské civilizaci >>> https://cs.wikipedia.org/wiki/Maysk%C3%A1_civilizace

Trochu jiné melodrama (záchrana rodiny a boj o život), ale především nesmírně akční dobrodružný příběh, drsný a krutý (nejspíš tento film znáte) ... Do indiánské vesnice na pomezí Mayské říše vtrhnou Mayští bojovníci a hlavní hrdina, aby zachránil svou rodinu, ji spustí po provaze do hluboké trhliny. Sám se vrhne bojovat za svůj kmen, v přesile je ale omráčen a připoután ke kůlu s ostatními zajatci. Je odveden k Mayské pyramidě, kde má být obětován, za živa mu má být vyříznuto srdce z těla. Začíná pršet a jeho rodina se v trhlině pomalu topí ...



Apocalypto Obrázek

2006


Mé hodnocení: 80%

klidný život indiánů * potkají na lovu cizí kmen, který prchá * strach * přepad vesnice * plenění * záchrana rodiny v trhlině * pomoc kmenu * omráčení * odvedení k obětní pyramidě Mayů * vyřezávání srdcí zajatcům za živa * začíná pršet a proudy vody se valí do trhliny * jeho rodina se pomalu topí ...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: akční dobrodružné historické romantické drama
Původ: USA film

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/221334-apocalypto/komentare/ 80% (20 721)
FDb: https://www.fdb.cz/film/apocalypto/42905 82% (519)
Dorama Akihabara:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Apocalypto (EN)
AsianWiki:

Podle knihy:
Režie: Mel Gibson
Scénář: Mel Gibson, Farhad Safinia
Kamera: Dean Semler
Hudba: James Horner
Hrají: Rudy Youngblood, Dalia Hernández, María Isabel Díaz, Raoul Max Trujillo, Rodolfo Palacios, Fernando Hernandez, Gerardo Taracena, Iazua Larios

■ Když krutí mayští bojovníci přepadnou mírumilovnou vesnici pralesních indiánů, ukryje lovec Jaguáří tlapa svou ženu a dítě do hluboké skalní průrvy a slíbí, že se pro ně vrátí. Je však zajat a odvlečen do vzdáleného mayského města, kde má být nejprve prodán do otroctví a poté obětován mayským bohům. Podaří se mu uprchnout a stíhán skupinou nelítostných pronásledovatelů, spěchá zachránit rodinu. Musí přitom bojovat s krvelačnými zvířaty, nástrahami pralesa i bezcitnými pronásledovateli. Překoná nebezpečné vodopády i smrtící bažiny, svede několik soubojů s mayskými bojovníky. Dokáže však zraněný a vyčerpaný zachránit rodinu dřív než se vinou prudkých dešťů v hluboké skalní průrvě utopí? (FDb: Nova)

■ Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku. Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady. Hlavní hrdina Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu... Uznávaný, přesto nebo právě proto aférami obklopený, světoznámý režisér, scenárista, herec a producent v jedné osobě Mel Gibson při natáčení Apocalypta opět riskoval. Pro zvýšení autenticity se po celý film mluví neznámou řečí, původním mayským jazykem Yucatec, podobně jako v Umučení Krista. Na filmu se podíleli špičkoví tvůrci, jako je kameraman Dean Semler, držitel Oscara za film Tanec s vlky/Dances with Wolves (režie Kevin Costner), střihač John Wright a hudební skladatel James Horner (Titanic, režie James Cameron). Výpravu filmu měl na starosti Oscarem několikrát oceněný Tom Sanders. Snímek Apocalypto byl již mimo jiné nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film. (ČSFD: distributor)

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

SOUNDTRACK

SOUNDTRACK - JEDNOTLIVĚ

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 18:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 11 úno 2017 03:36

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Další 3 kousky budou na duchařské téma ... Tento je asi nejlekavější horor, co je zatím v tomto vláknu (proč já si to skoro vždy pustím v noci?), jen melodrama není tak dojímavé jako třeba v: Pee Mak / Pee Mak Phrakanong (พี่มากพระโขนง) (2013) >>> viewtopic.php?f=62&t=16130&start=121 - pro někoho může být také thajský humor moc svérázný, trapný (pro mě je trapný český: Švejk * Černí baroni - takový humor je pro mě španělská vesnice), ale mám rád paradoxní kousky: horor u kterého se musím smát, například: Lesní duch (Smrtelné zlo) 3: Armáda temnot * výše zmiňované: Pee Mak / Pee Mak Phrakanong (พี่มากพระโขนง) (2013) - nebo: Okouzlení / Spellbound (Eerie Romance) (Chilling Romance) / Ossakhan Yeonae (오싹한 연애) (2011) >>> viewtopic.php?f=62&t=16130&start=60 - a tento kousek.

Thajská hudební skupina jede natáčet do Japonska a ubytuje se v domě, kde prý straší ... Hlavní hrdina tam najde opravdovou lásku, ale i ducha. Film začíná scénou, kdy thajská dívka jde za svým milým a přistihne ho v posteli s jinou. A pak to trochu připomene slavnou scénu z českého filmu: "Zavři oči brouku ... a šmyk!" :lol: Thajský majitel je z japonského strašidelného domu nešťastný, aby nezkrachoval volá thajské vymítače duchů jednoho za druhým, ty ale berou nohy na ramena a zdrhaj :lol:

Hosté se moc do strašidelné destinace nehrnou, když už se tam někdo ubytuje, probudí se s krvavě popsanou tváří a brzy ujíždí :lol: Hlavní hrdina v domě poznává thajskou dívku, která se tam také ubytovala. Protože ztratí svou slíbenou herečku, rozhodně se natáčet klip s ní. Ale ona najednou z ničeho nic zmizí, že by byla také duch?

Při scéně kdy se na radu místního znalce duchů svlíknou do spoďárů a pod deštníky vlezou do strašidelného domu, že prý je tak duchové neuvidí a oni si tak budou moci sbalit své věci - jsem nepociťoval trapnost jako někteří jiný diváci (ČSFD), já se hrozil že to nevyjde a duchové na ně vlítnou. A taky že jo ... jedna skupinka si při návratu z poschodí zapomene deštník na pokoji (ty blbci :lol: ), duchové je uvidí a nastane mela :lol:

Co uděláte když sedíte na záchodě a duchovi se chce také? :lol: A víte co je to saké bomba? :lol:



Buppha Ratree 4 - Strašení v Japonsku Obrázek
Buppha Ratree 4 - A Haunting in Japan Obrázek
Buppha Ratree 4 (บุปผาอาริกาโตะ) Obrázek

2016


Mé hodnocení: 70%

načapání milého s jinou * ... a šmyk! * věříte na duchy? * duchové s noži jsou tak nebezpeční! * strašidelná japonská destinace * thajská hudební skupina * natáčení * slíbená herečka nemůže * krvavé vzkazy na obličeji * vymítači duchů berou do zaječích * spolubydlící * nová herečka * kde je ta dívka, nebyl to také duch?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: horor komedie romantické drama
Původ: Thajský film

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/466353-buppha-r ... komentare/ 40% (10)
FDb:
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Bupph ... Japan-2016 0% 0: Na 4. místě jako nejlepší dorama podle Akihabary (rok 2016 v kategorii Film)
Wikipedia:
AsianWiki:

Podle knihy:
Režie: Yuthlert Sippapak
Scénář:
Kamera:
Hudba:
Hrají: Supassra Thanachat, Chaleumpol Tikumpornteerawong, Charlie Trairat

■ Thajská rocková kapela cestuje do Japonska natočit nový zimní hudební klip. Bohužel později zjistí, že dům který si pronajali obývá duch ženy. Rozhodnou se tedy zavolat exorcisty ... (Dorama Akihabara: Miike)

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 03:49, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 12 úno 2017 08:18

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Další paradoxní thajský film - horor u kterého se musíte smát. Čekal jsem něco jako minulý film, ale překvapivě je o hodně kvalitnější a dost se mi líbil. Z hlediska hororu není až tak lekavý jako minulý, některé scény sice můžou vypadat děsivě, ale je to docela pohodové. Mám rád filmy u kterých mě mrazí v zádech a současně jsem nucen se smát :lol: Film jsem si docela užil, hned mě vtáhl do děje a už nepustil ...

Úvodní scéna - dívky po večerce si v přítmí vyprávějí strašidelný příběh z onoho internátu a na závěr vypravěčka bouchne pro vylekání ostatních, ozve se jekot od vystrašených účastnic a na pokoj vlítne řádová sestra - mi připomněl podobnou scénu když jsem byl ve 12 letech v nemocnici, kde jsem zažil něco podobného, jen tam vlítla zdravotní sestřička co se děje, ale mi už byli rozuteklý v postelích :lol: Onen příběh co si vyprávěly se kupodivu zakládá na pravdě ...

Pobavila mě i opakovaná scéna z jídelny, kdy sledujete hlavní hrdinku jak jde po jídelně a odsekává, vyhne se pasti a ještě uštědří zpětný kopanec (patičku), nakonec domněle "vyhodí" přisednuvší budoucí kamarádku. Poté stejnou scénu sledujete ještě jednou, ale z pohledu hlavní hrdinky, která ví něco víc. To jsem se musel docela řehtat :thumbup:

Hlavní hrdinka když byla malá, tak při bouračce v autě ztratila své rodiče, přežila jen ona. Od té doby cítí (čichá) duchy, tedy je nevidí, jen cítí jejich vůně a přítomnost. Jeden duch (bývalý starší student) se na ní neustále lepí a žádá ji o pomoc, ale ona vehementně odmítá. Nakonec ale svolí a pustí se spolu do soukromého vyšetřování starého zločinu, utopení princezny. V jeho průběhu jí půjde nejednou o život (i "rukama" duchů) a objeví mnoho překvapivých souvislostí.

Onen duch, student, jí povídá: "Víš proč mě jenom cítíš a nemůžeš mě vidět? Duchy vidí jen lidé co brzy zemřou ..." Ve filmu je více dojemných scén, nejsilnější je ale na konci. Jednou jí její kamarádka povídá: "Ani jsi se mi nepochlubila, jakého máš pěkného nápadníka." A ona: "Ty ho vidíš??!!" :wtf: ... "Její matka byla čuchací čuba!" :lol: ... "Fuj! Co to jíš? Bramborovou kaši? Fujtajbl!" Podívá se na svůj talíř, co si právě přinesla: "Sakra, já ji mám taky!" :lol: ... A víte proč je ve zdi internátu zazděný kostlivec?



Student Obrázek
Senior Obrázek
Run Phee (รุ่นพี่) Obrázek

2015


Mé hodnocení: 80%

duchařské vyprávění dívek na internátu po večerce * scéna v jídelně ze dvou pohledů * hlavní hrdinka čichá duchy * kdo utopil princeznu v bazénu? * pátrání * v nebezpečí * zazděný kostlivec ve zdi * překvapivý vrah

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: horor komedie krimi romantické drama
Původ: Thajský film

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/447008-run-phee/komentare/ 58% (10)
FDb:
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Run-Phee-2016 90% 1:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Senior_%28film%29 (EN)
AsianWiki:

Podle knihy:
Režie: Wisit Sasanatieng
Scénář: Wisit Sasanatieng
Kamera: Chuckiat Narongrit
Hudba: Wild at Heart Co., LTD.
Hrají: Jannine Parawie Weigel, Pongsakorn Tosuwann, Sa-Ard Piempongsan, Kara Polasit

■ Dva přátelé z různých dimenzí se spojí, aby mohli vyřešit vraždu, která se stala před půl stoletím. Jedním z nich je Adhiti, studentka střední školy z klášterní internátní školy. Druhý parťák je duch staršího studenta školy. Adhiti a starší student se ujímají vyšetřování s cílem nalezení skutečného vraha. Vyhrabou důkazy, najdou svědky a podél jejich dlouhé cesty, se setkávají s muži a ženami, známými jako pomstychtivý duchové, kteří se jim snaží zabránit zjistit pravdu. Ve stejné době musí Adhiti zjistit skutečnou identitu svého kamaráda. Kdo je starší student? Jedná se o film, který navždy změní vaše vnímání duchů ... (Dorama Akihabara: MStoryline)

CITACE
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 03:51, celkem upraveno 8 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 14 úno 2017 00:22

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Mírně naivistický japonský duchařský seriál. Hlavní hrdinka jako jediná přežije nehodu školního autobusu, od té doby vidí duchy. Své spolužačky, již mrtvou matku a další. Snaží se duchům pomáhat aby nalezli pokoj a odešli na věčnost. Ne všichni duchové ale mají dobré úmysly. Potká chlapce, který také vidí duchy a do kterého se postupně zamiluje. Je na něm ale více věcí podivných a ona si je jistá čím dál méně, zda to není také duch ...

V seriálu je trochu matoucí, že tento herec má spíše ženskou tvář. Seriál není hororový, ale ke konci se trochu s duchy přitvrdí.



Přítel duch Obrázek
Ghost Friends Obrázek
Gosuto furenzu (ゴーストフレンズ) Obrázek

2009


Mé hodnocení: 80%

nehoda školního autobusu * hlavní hrdinka přežije jediná, začne ale vidět duchy * plnění přání duchů * ne všichni duchové mají dobré úmysly * posednutí

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: fantasy komedie romantické drama
Původ: Japonský seriál (10 x 45 min)

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/319715-gosuto-f ... komentare/ 72% (10)
FDb:
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Ghost-Friends-2009 60% 2:
Wikipedia: https://it.wikipedia.org/wiki/Ghost_Friends (IT)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Ghost_Friends (EN) 93 (113)

Podle knihy:
Režie: Joširó Nagikawa, Tomočika Kasa'ura, Eidži Tanaka
Scénář: Šóičiró Masumoto
Kamera:
Hudba: Mina Kubota
Hrají: Takahiro Nišidžima, Jošinori Okada, Asuka Šibuja, Tošinori Omi, Gen Hošino, Džingi Irie, Ajame Misaki, Nana Katase, Jó Jošida, Saki Fukuda, Magí, Akihito Jošiie, Tomočika, Moe Arai, Noriko Irijama, Donpei Cučihira, Fumiki Jošikawa

■ Asuka po tragické nehodě zjistí, že má nadpřirozené schopnosti. Může komunikovat s duchy. Takže se jim od té doby snaží pomáhat s přáními, která nemohli uskutečnit za života. Během toho se zamiluje do záhadného chlapce Kaita, a jen doufá, že není duch ... (ČSFD: Zíza)

■ Asuka po tragické nehodě objeví, že má nadpřirozené schopnosti - může komunikovat s duchy. Takže se jim od té doby snaží pomáhat s přáními, která nemohli uskutečnit za živa. Během toho se zamiluje do záhadného chlapce Kaita, ale snad to není duch?! (Dorama Akihabara: Ziza)

EPIZODY:
01 Vidím je
02 Zamilovat se je zakázáno?
03 Nebezpečí neopětované lásky
04 Duch Nodo Jiman lásky
05 Jisté vítězství! Klasická zamilovaná kresba
06 Dárek na rozloučenou
07 Vždy budu s tebou
08 Chci tě chránit
09 Poslední klíč
10 ...

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 03:53, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 21 úno 2017 05:40

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Japonský seriál v němž také hraje hlavní postavu japonská modelka, herečka a zpěvačka Aya Ueto, stejně jako v brutální řežbě: Azumi 1 (あずみ) (2003) >>> viewtopic.php?f=122&t=154133&start=9 - (kde v závěrečným boji přemůže armádu s 200 členy skoro sama) a: Azumi 2: Smrt nebo láska / Azumi 2: Death or Love / Azumi Tsu: Desu oa Rabu (あずみ2) (2005) >>> viewtopic.php?f=122&t=154133&start=10 . Zde hraje zpěvačku rockové kapely, která se chce stát letuškou - ale je to pěkné kvítko :lol: Je to zábavné, ale převážně komedie. Melodrama jen v prvním díle a pak spíš ke konci, kde to zůstane tak nějak otevřené.

Vhodné na uklidnění nervů, hlavně po nervy drásajících: Signál / Signal / Sigeuneol (시그널) (2016) >>> http://pc-help.cz/viewtopic.php?f=122&t=16130&start=198 - i: Časový odpadlíci / Time Renegades / Siganitalja (시간이탈자) (2016) >>> http://pc-help.cz/viewtopic.php?f=122&t=16130&start=199 - a také: Boží dar - 14 dní / God´s Gift - 14 Days / Shinui sunmool - 14il (신의 선물 - 14일) (2014) >>> http://pc-help.cz/viewtopic.php?f=122&t=16130&start=200 . Na konci mě překvapilo povolání spolubydlící hlavní hrdinky i jejího přítele, když si vzpomenu na některé "výstupy" (hlavně na konci epizod) hlavní postavy nebo exces s "Ankou" či s pavoukem, tak se musím smát ještě nyní :lol:



Prosím o pozornost Obrázek
Attention Please Obrázek
Atenshon puriizu (アテンションプリーズ) Obrázek

2006


Mé hodnocení: 75%

konec rockové kapely * letušky * přihlášení do konkurzu * výcvik * hlavní hrdinka má všechny předpoklady pro vylítnutí z kurzu * průšvih * do kamaráda se zamiluje její kamarádka

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: komedie romantické drama
Původ: Japonský seriál (11 x 50 - 60 min)

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/224557-atenshon ... komentare/ 79% (42)
FDb: https://www.fdb.cz/serial/atenshon-purizu/65378 90% (1)
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Attention-Please-2006 75% 2: Na 4. místě jako nejlepší dorama podle Akihabary (rok 2006 v kategorii TV série)
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Attention_Please (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Attention_Please (EN) 94 (122)

Podle knihy: (manga, Chieko Hosokawa)
Režie: Júiči Sató
Scénář: Noriko Gotó
Kamera:
Hudba: Júgo Kanno
Hrají: Aja Ueto, Rjó Nišikido, Miki Maja, Saki Aibu, Misa Uehara, Čihiro Ócuka, Mariko Takahaši, Mičiko Kičise, Kazujuki Asano, Fumijo Kohinata, Sósuke Takaoka, Kótaró Koizumi, Mantaró Koiči, Reina Asami, Jóko Moriguči, Kóko Mori, Takeši Óbajaši, Meikjó Jamada, Džun Inoue, Júko Fueki

■ Misaki Yoko je zpěvačka rockové kapely a už od mládí se radši pohybuje ve společnosti chlapců než dívek. Když jeden z členů kapely odejde pracovat do Tokia a skupina se rozpadne, začne Yoko uvažovat, co chce ve svém životě dělat. Na letišti její přátelé obdivují letušky v uniformách a ona se proto rozhodne, že chce být jednou z nich, sklidí však jenom posměch. Přesto však také odejde do Tokia a se sobě vlastním temperamentem se začne připravovat na přijímací zkoušky. Naivně očekávající, že ihned po testu se stane letuškou, je Yoko zděšena, když zjistí, že bude muset projít dlouhým výcvikem ve třídě plné dívek ... (ČSFD, Dorama Akihabara: Raztubyl)

CITACE
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 03:55, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 08 bře 2017 19:38

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Jihokorejský fantasy pohádkový seriál podle staré korejské legendy - korejská Malá mořská víla. Seriál se vysílal zhruba ve stejnou dobu jako: Skřet / Goblin (The Lonely, Shining Goblin) (Prince Maker) (Mr. Sunshine) (Dokkaebi) (Guardian - The Lonely and Great God) / Sseulsseulhago Chalranhashin-Dokkaebi (쓸쓸하고 찬란하神-도깨비) (2016) >>> http://pc-help.cz/viewtopic.php?f=122&t=16130&start=201 - od konce listopadu (26.11.2016), ale má více dílů - takže oba seriály běželi ve Vánočním čase 2016.

Před více jak 400 lety se mladý chlapec vychloubal před vrstevníky, že doplave na nedaleký mořský ostrov. Ale při svém pokusu mu dojdou síly a on se bezmocně potopí pod hladinu. Překvapeně z posledních chvil vědomí sleduje, že k němu plave mladá mořská panna a zachrání ho. Polibkem mu vdechuje vzduch a pomůže mu doplavat na břeh. Oba se do sebe zamilují a tráví spolu mnoho času. Protože mořská panna nemá jméno, pojmenuje ji po své zemřelé sestře Se-hwa.

Bohužel později ho rodiče přinutí, aby si vzal jinou (lidskou) dívku za ženu. On ale o svatební noci uteče k moři za mořskou pannou Se-hwa. Aby se netrápil použije mořská panna svou schopnost vymazat jakýmkoli dotykem - pokud chce - třeba i polibkem, jakékoli vzpomínky. Smaže mu tedy vzpomínky na sebe. Za nějakou dobu již dospělému muži manželka umírá a on je jmenován velitelem (guvernérem * roku 1598) jisté osady. Ještě než tam přijede strhne se velká bouře a osadu zčásti zaplaví mořská voda. Také tuto mořskou pannu vyplaví moře do jeskyně na pobřeží a těžké balvany jí chytnou v jeskyni do pasti. Obyvatelé ji objeví a zajmou.

https://www.youtube.com/watch?v=2dCnHulddBI

Po příjezdu velitele ho hostí místní hostinský (velmi zlý člověk). Ten mu ukáže něco neobyčejného, zajatou mořskou pannu. Mořská panna ho telepaticky požádá o pomoc. Ten využije nezákonných jednání hostinského a výměnou za to, že ho nebude stíhat si vymůže propuštění mořské panny do moře. Později se s ní znovu setká a pomalu si vybavuje smazané vzpomínky na ní. Mořské panny na zemi získávají nohy, ve vodě se jim znovu objeví ploutev. Zamilují se jen jednou v životě opravdovou láskou a vytrvají v ní až do smrti. Slyší telepaticky myšlenky ostatních mořských panen až 10 kilometrů daleko. A mají velmi obrovskou sílu v ploutvi / nohou a rukou. Když někoho pořádně uhodí, člověk letí mnoho metrů třeba až na balkón :lol: Když kvůli nějakému člověku vystoupí na břeh, protože se zamilovali a tento člověk jejich lásku neopětuje, jejich srdce za nějaký čas ztvrdne a umírají. Jinak ale žijí velmi dlouho, několik staletí ... nebo jsem si to alespoň ze začátku myslel, ale jak se ukáže později, bylo to jinak ...

Takhle posloupně v čase příběh ale neprobíhá, ale skáče jako blecha. Je dávkován postupně, takže se vždy trochu odkryje. Tušíte že v té minulosti to asi nedopadne dobře, že se schyluje k něčemu zlému ... Příběh pokračuje v roce 2016, převtělený (reinkarnovaný) hlavní hrdina je zde podvodník, který okrádá lidi co získali své peníze nečestnými způsoby. Jednou se zaplete s bohatou a vlivnou ženou, oklame ji a odjede si vyzvednout svoji nečestnou odměnu získanou podvodem z banky ve Španělsku. Také si zde užívá výlet, ale jednou zjistí, že se mu vloupala do jeho pronajatého příbytku podivná žena. Nemluví, snědla na co přišla a schovává se ve skříni. A má mohutné údery :lol: Nechá ji zatknout, ale všimne si, že má velmi drahý náramek. Proto ji zachrání z vězení a přivede zpět. Jenže už se k jejich příbytku ženou pohůnkové oné mocné ženy, kterou podvedl. Mají ho přivést živého či mrtvého.

https://www.youtube.com/watch?v=lfO_syf0v0Q

Nastane úprk, ale nakonec jsou zahnáni na útes do slepé uličky a protivníci je chtějí zastřelit. Ona ho shodí do moře a skočí za ním. V moři mu polibkem předává vzduch a zachrání ho, ale aby si nepamatoval, že je mořská panna s ploutví, tak mu vymaže na události ve Španělsku a na sebe vzpomínky. Dá mu drahocenný nefritový náramek a opustí ho. Ale pamatuje si, že ji pozval do Soulu na ohňostroj. Přeplave ohromnou vzdálenost a v Soulu se ho snaží najít. Když se jí to nakonec podaří, on si ji nepamatuje, ale nedá mu spát, že má fotky s ní ze Španělska a nic o tom neví. Chce proto, aby mu to řekla. Ona nechce, že mu to poví až bude padat první sníh a mají se sejít na vyhlídkové věži. On jí tedy vyhodí, ale když začne poprvé sněžit, vzpomene si a zamíří k věži. Ona už tam míří také, když jí srazí auto. Odváží ji do nemocnice, kde se jí zastaví srdce a ona umírá ...

On absolvuje u neurologa reverzní hypnózu, aby si vzpomněl na události ve Španělsku, protože mu to nedává spát. Postupně si na některé události vzpomíná, ale když spí či omdlí, tak si vzpomíná nejen na události ve Španělsku, ale i na některé události ze svého minulého života, do toho také jeho kamarádka objevuje archeologické artefakty, které souvisí s ním, mezi jiným i vázu starou přes 400 let, kde jsou výjevy ze současnosti, ale také je tam postava muže, který připomíná podobou jeho a objímá se s mořskou pannou. Při pátrání objevuje historická fakta o svém minulém životě a i to, že brzo co nastoupil jako velitel osady, tak umírá ...

On se dal na podvody brzy potom, co utekl z domu kvůli maceše a nevlastnímu bratrovi. Jeho matka zmizela (byla vyštvána ženou, co se vlísala do rodiny) a on netuší, že má vlastně štěstí, protože ta nová matka není zrovna žádné neviňátko. Dokonce mu půjde o život i tak, protože jeho macecha na něj poštve sadistického nekontrolujícího se vraha (reinkarnovaný hostinský před 400 lety) ... Na začátku je seriál zábavný (2-3 díly), postupně se začne rozplizávat víc a víc ... najednou na konci 10. epizody lup a strhující napětí je zpět, plno kousků do sebe začíná zapadat a dávat smysl, ale plno věcí se teprve vyjeví. A napínavý byl až do konce. Trochu mi to připomnělo: Gu Family Book (Kang Chi, The Beginning) / Gugaui Seo (구가의 서) (2013) >>> http://pc-help.cz/viewtopic.php?f=62&t=16130&start=88 - tam se také asi po 3 dílech stal příběh méně zajímavý a zrovna tak někdy kolem 10. začal mít zase šťávu ... "Mami, mořská panna sežrala rybu!" :lol: ... "Vše se bude opakovat, stane se to, co už se jednou stalo!"



Legenda o Modrém moři Obrázek
The Legend of the Blue Sea Obrázek
Pooreun badaui junsul (푸른 바다의 전설) Obrázek

2016


Mé hodnocení: 90%

záchrana topícího se chlapce před více jak 400 roky * nucená svatba * výmaz paměti * osudové setkání později * záchrana mořské panny * lampióny * past * smrt * nezvaný host ve Španělsku 2016 * nefritový náramek * bitka * skok z útesu * výmaz paměti * setkání v Soulu * první sníh * nehoda * nemocnice * mořské panně se zastavuje srdce

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: fantasy komedie krimi romantické drama
Původ: Jihokorejský seriál (20 x 60 min)

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/461131-pooreun- ... komentare/ 78% (46)
FDb:
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Poore ... unsul-2016 74% 5:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Legen ... e_Blue_Sea (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/The_Legend_of_the_Blue_Sea (EN) 89 (13 507)

Podle knihy:
Režie: Hyeok Jin
Scénář: Ji-eun Park
Kamera: Choi Sang-muk
Hudba: Ryo Yoshimata
Hrají: Ji-hyeon Jeon, Min-ho Lee, So-ri Moon, Hee-joon Lee, Hye-seon Sin, Krystal, Seong-ryeong Kim, I-yeong Sim, Dong-il Seong, Jeong-seok Jo, Yoo-mi Jeong, Yeon-ah Oh, Jae-hong Ahn, Jin-joo Park, Tae-hyeon Cha, Kwon Choi, Jinyoung

■ Příběh o mořské panně, která se za doby Joseonu zamilovala do člověka, Dam Ryunga. Nyní se píše rok 2016 a mořská panna se dostává na pevninu, kde se setkává s tím stejným (reinkarnovaným) mužem - jenže teď je z něj geniální podvodník. Heo Joon Jae ji považuje za pomatenou ženu, ale kvůli cennému náramku, ve kterém vidí možnost rychlého a nemalého výdělku, se s ní sbližuje. I když se mu podaří náramek získat, výčitky svědomí ho k ní přivedou zpět a on si ji přivede domů ... (Dorama Akihabara: Ivuše) (X - opraveny nesmysly)

■ August 1598, novozvolený správca zeme, Dam Ryung (Min-ho Lee) zostáva cez noc v hostici, ktorý vedie Mr. Yang (Dong-il Seong). Ten mu ukáže chytenú morskú pannu. Neskôr tej noci Dam Ryung ji vypustí do mora. Ešte predtým než morská panna odpláva, vystrie ruku k Dam Ryungovi, ktorý ju nakrátko podrží. V súčasnosti je Joon-Jae (Min-ho Lee) bezstarostný podvodník s pravými schopnosťami podfukára. Kvôli podvodu, kedy ukradol veľké množstvo peňazí, cestuje za hranice do prímorského rezortu. Medzitým more vyplaví na breh blízko tejto oblasti Sim Chung, ktorá uvidí Joon-Jaeho. (ČSFD: Martyska) (X - opraveny nesmysly)

CITACE
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

SOUNDTRACK
► Zobrazit spoiler

SOUNDTRACK - PŘEVÁŽNĚ INSTRUMENTAL

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 03:56, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 12 bře 2017 18:00

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Další paradoxní (komediální horor / horor u kterého se musíte smát) thajský film, u kterého jsem se skvěle bavil. Na rozdíl od: Buppha Ratree 4 - Strašení v Japonsku / Buppha Ratree 4 - A Haunting in Japan / Buppha Ratree 4 (บุปผาอาริกาโตะ) (2016) - je příběh konzistentní (drží pohromadě) a nedělá problém se v něm orientovat a také zde více funguje melodramatičnost. Na začátku se vyvíjí jako smutný melodramatický příběh, až jsem skoro zapomněl, že to má být i hororová komedie. Je zpočátku skoro vážný, až na některé hlášky osazenstva nájemné bytovky. Pak ale zčistajasna překvapí. Lekavostí je na úrovni již zmiňované 4, tedy moc nedoporučuji pouštět v noci :lol:

Mladík nenápadně již měsíc uhání tichou chytrou dívku, je jí neustále v patách, sleduje její zvyky, ale nedaří se mu s ní ani promluvit. Je řečeno, že se mu líbí proto, že jako jediná odolala jeho bohatému kamarádovi, ale později se dozvíme, že jde o sázku. Když už to skoro vzdává, má štěstí a dívku si získává. Jenže si ji (kvůli sázce) při intimních chvílích natočí a pustí video "kamarádům", vyhrává tak sázku o láhev. Změní si telefonní číslo, aby ho dívka již nemohla kontaktovat a vyhýbá se jí. Jenže ho to začne mrzet, říká si, jestli mu to za tu láhev stálo. Zamiloval se do ní ...

Dívku navštěvuje nevlastní otec a přinese jí dárek, pero. Také se jí pokouší zneužít. Dívka říká: "dělal bys mi to, i kdybych byla tvoje vlastní dcera?" a vrazí mu pero do břicha. Otčím s křikem uteče. Dívku drtí všechny tyto události a pokouší se o sebevraždu, ale na poslední chvíli zavolá její přítel, který ji tak zradil. Sejdou se, on se jí omlouvá a ona omluvu přijme. On jí nabídne přátelství, ale také jí sdělí, že jede studovat do zahraničí. Ona mu také sdělí novinu: je s ním těhotná. Jeho rodiče s tím nesouhlasí a tak on s ní jde na interupci. Ona má strach, ale on jí uklidňuje. Po zákroku jí není dobře, má bolesti. On jí doprovodí na její pokoj a se slovy, že jde pro její oblíbenou rýžovou kaši zmizí a už se nevrátí.

Po nějaké době dívka potkává bytnou, která po ní urguje nezaplacený nájem. Dívka slibuje, že zítra zaplatí. Bytná povídá, že má poslední termín, jinak ji z bytu vyhodí. Příští den bytná zjistí, že dívka dosud nezaplatila, tak jde k jejímu pokoji číslo 609 a po výzvě si odemyká pokoj, zjistí ale, že je zevnitř na řetěz a z pokoje se line zápach. Vstoupí tedy do pokoje, ale je v šoku co v něm najde. Přivolaný policista sděluje zvědavcům na chodbě, že podle doktora je dívka již měsíc mrtvá - tedy po té interupci zemřela. V tom okamžiku vám dochází, že tady něco nehraje ...

Zaměstnanci pohřebního ústavu mrtvou dívku celou zabalí do látky a chystají se jí odnést. Když v tom berou do zaječích, po nich po chvíli i policisté a zvědavci, poslední zdrhá po chvíli přemýšlení i bytná (asi má dlouhé vedení :lol: ). Mrtvá dívka evidentně nehodlá svůj pokoj opustit :lol: Od té doby terorizuje celý obytný dům, nájemníci se vystěhovávají, nezabírají žádný šamani, kteří leckdy skončí s kudlou v zádech :lol: Jednou jí dokonce navštíví znovu otčím, ale to nastane tedy tanec! :lol: Za nějakou dobu se vrací její přítel ze studia v cizině a nastěhovává se k ní ... Varování: nesnažte se podvést mrtvou, může to mít pro vás nepříjemné následky, i když jste ... Na konci filmu vás čeká jedno velké překvapení! ... "Je vám zima mistře?" ... "Bodejť by ne, když tady byl takovej fičák!" :lol:

Video není příliš kvalitní, dochází k častým výpadkům synchronizace (20-30x za film?), tedy ke kostičkám a občas i k celkové temnotě na pár sekund, přesto VLC přehrávač nezatuhl a vždy se přes to dokázal překousat. Je to sice nepříjemné, ale lepší video jsem zatím nenašel a za zhlédnutí to přesto stojí!

Buppha Ratree (občas v transkripci z thajštiny psáno také jako: Buppah Rahtree) je jméno hlavní hrdinky, proto moc nechápu proč se v anglickém názvu snaží toto jméno překládat, ale kdyby se mělo přeložit z thajštiny do češtiny, tak bude znít: Noční květina.



Buppha Ratree 1 Obrázek
Buppha Ratree 1 - Flower of the Night (Buppha Ratree 1 - Scent of the Night Flower) Obrázek
Buppha Ratree 1 (บุปผาราตรี) Obrázek

2003


Mé hodnocení: 80%

měsíční uhánění tiché dívky * úspěch * natočení při intimnostech * důkaz "kamarádům" pro láhev * změna čísla * pero od nevlastního otce * pokus o zneužití * bodnutí perem * dívka se chce pokusit o sebevraždu, když volá "zmizelý" přítel * lítost * návrat * omluva * přijata * nabídka kamarádství před odjezdem na studium do zahraničí * těhotenství * jeho rodiče nechtějí * interupce * bolesti po zákroku * skočím pro tvou oblíbenou rýžovou kaši - a zmizí * dívka neplatí nájem * zítra poslední termín * překvapení v bytě 609

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Žánr: horor komedie romantické drama
Původ: Thajský film

Databáze: Obrázek

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/231766-buppha-r ... komentare/ 66% (52)
FDb: https://www.fdb.cz/film/buppha-rahtree/97500 55% (2)
Dorama Akihabara: http://dorama.akihabara.cz/dorama/Buppha-Rahtree-2003 0% 0:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Buppah_Rahtree (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Rahtree:_Flower_of_the_Night (EN) 74 (18)

Podle knihy:
Režie: Yuthlert Sippapak
Scénář: Yuthlert Sippapak
Kamera: Prapapope Duangpikool
Hudba: Gancore Club
Hrají: Laila Boonyasak, Krit Sripoomseth, Somlek Sakdikul, Ampon Rattanawong

■ I keď si Ake už dlhší čas uvedomoval silné city k vysnívanej žene, ublížil jej kvôli stávke s niekoľkými priateľmi. Svoju "lásku" natočil v chúlostivých, intímnych situáciach. Keď mal dostatok nahraného materiálu, zmenil si číslo a viac sa jej neozval. Po dvoch mesiacoch sa Ake vrátil. Správa o tom, že jeho láska Buppha Rahtre je v druhom stave, ho zaskočila. Situáciu vyriešil opäť po svojom. Následky jeho správania však na seba nenechajú dlho čakať ... (ČSFD: *CARNIFEX*)

CITACE:
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 18 zář 2017 03:58, celkem upraveno 3 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový pc na 3D, hry a filmy
    od Morgothal » 03 úno 2024 22:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    681
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    04 úno 2024 18:41
  • Notebook na filmy
    od Alferi » 05 úno 2024 16:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    434
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 07:48
  • Notebook do cca 20K - Pro volnočasové aktivity(Net, filmy atd.)
    od elfin52 » 14 zář 2023 18:20 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    2416
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    17 zář 2023 13:28

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti