"šílená" myš

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 21 čer 2006 19:59

To je svahilština, že? :oops: Na prostudování tohoto textu budu potřebovat trochu delší dobu - ovšem s tím, že to pochopím, si nejsem úplně jistá...... Ale stejně moc díky za pomoc :wink:
Asi koupím novou myš a pak uvidím. Město mám trošku "z ruky" takže nejdřív v pátek...
Anna

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 21 čer 2006 20:36

Právě že by hrozilo to samé. Víš co, zkusíme to trochu počeštit.

Důležité je toto:
1) Vytvoř si Bod Obnovení systému.

2) V nabídce Přidat nebo odstranit programy najdi soft od myši a dej Odstranit

3) V nabídce Start klepni na příkaz Spustit, do pole Otevřít zadej příkaz regedit a klepni na tlačítko OK

4) Najdi klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.
5) Pomocí kláves se šipkou přejdi postupně na každý podklíč. V pravém podokně se zobrazí řádek Popis jednotky. Pokud informace vpravo od řádku Popis jednotky udávají jakoukoli myš, odstraň stisknutím klávesy DELETE pouze tento podklíč. Po zobrazení výzvy k potvrzení odstranění klepni na tlačítko Ano.

6) Najdi další klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{745A17A0-74D3-11D0-B6FE-00A0C90F57DA}
7) Postupuj stejně jako u předchozího.

8) Najdi další klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CriticalDeviceDatabase\*pnp 0f13
9) Pomocí kláves se šipkou přejdi na soubor *pnp 0f13 a stiskni klávesu DELETE. Po zobrazení výzvy k potvrzení odstranění klepni na tlačítko Ano.

10) Najdi další klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CriticalDeviceDatabase\hid#VID_045E&PID_#### , kde #### je číslo, například 0009. Vymaž tento klíč.
11) Opakuj kroky 10 a odstraň všechny následující klíče (jen se mění ono čtyřmístné číslo) jsou-li v počítači přítomny.

12) Najdi další klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\DeviceClasses\{378de44c-56ef-11d1-bc8c-00a0c91405dd}
a vymaž jej.

13) Přejdi do tabulky Systém>Hardware>Správce zařízení>
položka Myši a jiné polohovací zařízení a rozklikni jej. Vše, co souvisí s myší odeber.

14) Přejdi na položku Zařízení standardu HID a co je uvnitř vše dej odstraňit.

Takhle by se podle Mrkváků měla zbavit nejen myší, ale i všech starých záznamů v registrech a potom bys měla myš nainstalovat znovu.

Při vyhledávání klíčů můžeš použít i nabídku Hledat (CTRL+F)v kontextu Úpravy a do okénka zkopírovat celý zápis registrového klíče, jak jsou tady tučně vypsány. Jen nezapomeň, že vyhledávání jede vždy od označeného řádku ke konci editoru, Takže je lepší vždy mít zamodřený řádek Tento počítač, aby hledání šlo od začátku.

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 21 čer 2006 21:01

Bod obnovení mám. Ovšem v nabídce programů (v změnit nebo odebrat) jsem nenašla nic co by vypadalo jako soft od myši. Je možné, že žádný nemám?
Anna

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 21 čer 2006 21:05

Jo a ještě, až všechny klíče a další věci co píšeš odeberu, tak mám restartovat počítač a on si všechno znovu k myši nainstaluje sám po dalším spuštění?
Anna

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 21 čer 2006 21:10

Tak by to mělo být. Dej si pro jistotu do CDromky instalačku woken. Na ní jsou všechny ovladače od běžných typů myší a wokna si je najdou samy. Pohybujeme se ve sféře dohadů, protože tam nemusíš mít žádný z těch záznamů, pokud máš nějakou úplně jinou myš. Některé tam budou - to jsem se díval i u sebe. Horší by bylo, kdyby záznamy tvé myši byly někde jinde. :evil: Ale jak to popisují v KnowledgeBase a jak to popisuješ ty, chce se mi málem přísahat, že přesně tu myš máš doma.

Pokud se jedná o ten soft. Pokud jsi neinstalovala myš z CDčka, ale jen si při instalaci wokna sama vzala své ovladače, tak v té nabídce nic nebude. Až pokud bys měla zvlášť Cd na myš, pak by se tam objevily.

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 21 čer 2006 21:42

Ještě pro upřesnění, abych nesmazala něco jiného. Mám mazat ty řádky v pravé části:
kde je - název - typ - data (typ je většínou REG_SZ)

nebo složku v levé části, která má název 0000 a je podsložkou tohoto klíče: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.

Už jsem z toho vedle... Počítač jsem dnes musela restartovat asi 10 x, protože bez myši nejsem schopná dělat. :roll: Doufám, že mou "skvělou" péči přežije.

Bohužel budu muset pro dnešek končit. Ráno moudřejší večera.
Anna

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 22 čer 2006 05:53

Ne. U tohoto klíče (dej pozor, abys mazala ty správné)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.

smažeš jen v pravé části a jen ten řádek, který obsahuje název myši.

Ta čtyřčíslí budeš mazat jen v tomto klíči:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CriticalDeviceDatabase\hid#VID_045E&PID_####

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 22 čer 2006 14:37

:-( Tak smůla. Když jsem pracně všechno vymazala, do mechaniky jsem vložila instalační CD Windows a restartovala počítač, nepodařilo se mi myš znovu nainstalovat. Po restartu byla skutečně mrtvá. Z instalačního céda si to samo nic nestáhlo a když jsem dala přidat hardware - myš, tak mi to odpovědělo, že to nelze.
Asi jsem něco zmastila....
Dala jsem obnovení systému, abych mohla alespoň odepsat.
Anna

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 22 čer 2006 14:58

Tak to vůbec není dobré. Možná by stačilo vyndat myš a dát ji zase zpátky. Ale na druhé straně - nemůžeš se vrátit do doby, kdy ti ta myš ještě neblbnula?

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 22 čer 2006 15:44

Pokud myslíš "vyndat myš" = odpojit a zase zapojit káblík. Tak to už jsem zkoušela mockrát a někdy opravdu znovu naskočila, ale občas pomohl jen restart počítače.

Vrátit se do doby, kdy myš nešílela asi nepůjde, protože ona se postupně zhoršovala a nemůžu určit od kdy a navíc mě nědávno připojili na bezdrát a intalovali k tomu jakési cosi.

Zítra jedu do Brna, tak koupím myš a uvidím, jestli je to "infekční" . Pokud je, tak asi budu nucena svěřit počítač odborníkům. Určitě se ozvu, jak to dopadlo
Anna

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 24 čer 2006 10:33

:smile: Ahoj, tak nejnovější zprávy o zdravotním stavu mé myši: už po té, co jsem ji odinstalovala (pak se sama nechtěla instalovat) a dala obnovu systému se poněkud polepšila. Neotevírala mi co jsem nechtěla, ale pohyb byl pořád smrtný. Včera jsem koupila novou optickou myš od Microsoftu. A myš běhá!!!!!!! :lol: :lol: :lol:


Ještě jednou mockrát díky za pomoc. Vím, že dneska má každý dost fofr, aby zvládl svoje starosti a o to víc oceňuju, že někdo daruje svůj čas a znalosti, aby pomohl - zvlášť, když pomáhá někomu úplně cizímu :wink:
Anna

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 24 čer 2006 13:23

Tak hlavně že už funguješ bez problémů. S něčím jsme snad trochu pomohli :oops: ale nejvíc sis pomohla sama. :D


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti