Stránka 1 z 1

antenní kabel

Napsal: 25 led 2011 20:21
od BiScHop
zdravim, máme satelit z něhož vede antenní kabel do satelitního přímáče, v přímači je vstup pro antenu a výstup
a já potřebuju najít kabel z přímače do tv....na jednom konci šroubovací a na druhým jenom zasouvací do televize.....omlouvam se za špatný popis..nwm jak lepe to popsat

je takovej kablel?

Re: antenní kabel

Napsal: 25 led 2011 20:49
od Marfy
Samozřejmě takové konektory jsou běžné.Koupíš je v každém obchodu se SAT TV.Lepší volbou je ale propojit satelitní přístroj s TV pomocí SCART kabelu.Nemusíš pak nic ladit - jen přepneš na AV vstup.Těch konektorů je však více rozměrů http://www.eltasat.cz/prislusenstvi/konektory/

Re: antenní kabel

Napsal: 25 led 2011 20:56
od Pic
Jistě jsi k satelitnímu přijímači dostal i manuál, ve kterém je to vše zpravidla nakresleno a popsáno. Satelitní přijimač se připojuje k TV kabelem se scart koncovkami (Scart kabel). Koupíš jej ve všech elektro obchodech.

Re: antenní kabel

Napsal: 25 led 2011 21:12
od pee.tr
Jdi do toho Scartu a to, co jsi popsal nahoře, to raději ani nezkoušej. Pokud to je další šroubovací (F-konektor), tak to nejspíš neni jako výstup do TV, ale jako signál do dalšího případnýho přijímače.

Re: antenní kabel

Napsal: 25 led 2011 21:19
od BiScHop
dobře...scart tedy....a umí přenášet hd obraz?

Re: antenní kabel

Napsal: 25 led 2011 21:26
od Speed_dead
scart tedy....a umí přenášet hd obraz


Ne neumí. Ale pokud tam nemáš HDMI či jiný podobný výstup, tak to neumí ani satelitní přijímač. Pokud tam není, tak se podívej, zda tam není S-video. To je podstatně kvalitnější, než klasický scart, ale na hd to pochopitelně to nemá.