Stránka 1 z 1
Je jedno, jaké ramky koupím do svého PC? *
Napsal: 07 črc 2011 20:44
od walkerman
Chci se zeptat kdyz mám pc je jedno jaké koupím ramky ?? myslím od společnosti např. kingston, corsair nebo je to omezováno základovou deskou ?
Re: Je jedno, jaké ramky koupím do svého PC? *
Napsal: 07 črc 2011 20:48
od Myloš
Základní deskou je dáno, jaký typ RAMek můžeš použít; na výrobci v tomto ohledu nezáleží.
DDR, DDR2, DDR3 – podívej se do manuálu k desce, který z těchto typů podporuje, případně ještě navíc údaj, s jakou taktovací frekvencí.
Pokud nemáš manuál, zkus najít specifikaci desky na netu.
Pokud neznáš typ své desky, můžeš ho zjistit pomocí programu jako je např. Everest Home (je zadarmo).
Re: Je jedno, jaké ramky koupím do svého PC? *
Napsal: 07 črc 2011 20:51
od Clorky
Já preferuji Corsair, mám je 4 roky ve čtyřech rozdílných PC a nikdy se nevyskytla sebemenší chybka.
Re: Laik + ramky
Napsal: 07 črc 2011 20:52
od Spyke
Pokud se budeš držet osvědčených, kvalitních výrobců, tak vcelku ano. Myslím, že obecně se dá tvrdit, že s Kingston (popř. i A-Data a Corsair) si rozumí všechny (nebo alespoň téměř všechny) MB. Řídit se pak musíš především typem a možnostmi desky. Není od věci se také podívat do Support listu desky, pro úplnou jistotu. Pokud pak chceš RAMky jen přikupovat, musíš brát ohled na ty stávající, protože řetěz je silný jen podle svého nejslabšího článku, jak se s oblibou říká..

Re: Je jedno, jaké ramky koupím do svého PC? *
Napsal: 07 črc 2011 21:15
od Martab
Ale problém by byl pokud už má nějaké ramky nainstalované v PC. 1. jak skal Spyke naco kupovat výkonější (rychlejší s nižším časováním) když mě to ty staré budou brzdit a 2. bylo by lepší mít stejnou značku, nemuseli by si rozumět.