Galaxy flip4/fold4

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
honza1701
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: leden 14
Bydliště: Liberecký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod honza1701 » 10 srp 2022 21:47

Tak co říkáte na nové samsungy představené dneska :D Já do toho Flip4 půjdu. moje galaxy S10 bude brzo slavit 4 roky takže je čas vyměnit.
Fold 4 začíná na 45 tisíc
Flip 4 začíná na 27,5 tisíc

V podstatě ten ohebný mobil u flipa nemá takový význam narozdíl od foldu ze kterého můžete udělat tablet, ale líbí se mi to a jelikož s cashbackem mě to výjde na 19 tisíc tak je to vlastně i docela levná vlajková loď se Snapdragon 8 gen1 plus procesorem.
co vy řikáte na ty nový flipy a celkově na ty ohebný obrazovky.
CPU : AMD Ryzen 5 1600 3,2GHz
RAM : Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400
MB : MSI B350 GAMING PRO CARBON - AMD B350
GPU : ASUS GeForce ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING, 8GB GDDR5
ZDROJ : Seasonic Focus Plus, 550W
Monitor : SAMSUNG C24FG73 1920x1080 144Hz

Reklama
Uživatelský avatar
Cleric
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2424
Registrován: červen 12
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod Cleric » 10 srp 2022 21:56

Jako technologický pokrok fajn, jako věc co bych měl používat každý den...no nevím...stále u mě vede klasická koncepce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fractal D. Meshify C TG MB MSI MAG B550 TOMAHAWK CPU AMD Ryzen 5 5600X GPU Radeon Sapphire RX6600 XT RAM G.SKill Aegis 16GB HDD SSD M.2 ADATA XPG Gammix S11 1TB HDD 2 TB PSU Be quiet! 11 550W AOC C24G1 144Hz Mobil Apple iPhone 13Pro 256GB Tablet Samsung Galaxy Tab S7

Uživatelský avatar
honza1701
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: leden 14
Bydliště: Liberecký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod honza1701 » 11 srp 2022 16:37

Jsem na forum ohledně moderní techniky a nikoho tady nezajímá moderní technika... :D buď je tu málo aktivních lidí nebo je to opravdu striktně počítačové forum.
Každopádně kdo bude objednávat poradím mu vyzvednout si slevový kod na -1500 kč v aplikaci Samsung Members
CPU : AMD Ryzen 5 1600 3,2GHz
RAM : Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400
MB : MSI B350 GAMING PRO CARBON - AMD B350
GPU : ASUS GeForce ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING, 8GB GDDR5
ZDROJ : Seasonic Focus Plus, 550W
Monitor : SAMSUNG C24FG73 1920x1080 144Hz

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod Michael850 » 11 srp 2022 16:40

A já celou dobu myslel, že mobil je taky počítač :idea:.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
honza1701
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: leden 14
Bydliště: Liberecký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod honza1701 » 11 srp 2022 20:15

jak se to vezme, v českém významu určitě ale je to už spíš slovíčkaření. Počítač beru jako stolní PC
CPU : AMD Ryzen 5 1600 3,2GHz
RAM : Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400
MB : MSI B350 GAMING PRO CARBON - AMD B350
GPU : ASUS GeForce ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING, 8GB GDDR5
ZDROJ : Seasonic Focus Plus, 550W
Monitor : SAMSUNG C24FG73 1920x1080 144Hz

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod faraon » 11 srp 2022 21:23

Bereš to blbě. To není slovíčkaření ale nepochopení významu:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D
https://cs.wikipedia.org/wiki/Osobn%C3%AD_po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D
Takže ten stolní PC je počítač, harddisk v něm je počítač, klávesnice je počítač, myš je počítač, síťová karta je počítač, tiskárna je počítač, router je počítač, kalkulačka je počítač, alarm v autě je počítač, ovladač od něj je počítač, televize je počítač, dokonce i flashka ze které si pouštím filmy je počítač...

Že mobil je také počítač jsem lidem vysvětloval před dvaceti lety, některým marně. Nedělám si iluze že dnes by to bylo lepší, spíš naopak, zčásti i zásluhou "chytrých" mobilů ;-)

A k původnímu dotazu. Fakt necítím potřebu nosit v kapse televizi, a už vůbec ne skládací. Ale pokud to opravdu potřebuješ, kup si to.

Ale v mém levném mobilu, který umí telefonovat a posílat/přijímat SMS bez jakékoliv specializované aplikace, vydrží dva týdny na jedno nabití a budík mu zvoní i když je vypnutý, mám kromě vnitřní paměti také SD kartu, pomocí které můžu libovolně rozšířit jeho kapacitu a manipulovat se svými daty třeba na severním pólu nebo kilometr pod zemí. Dej vědět, jestli totéž půjde udělat u toho desetkrát dražšího ťamťungu :-D

Mimochodem, ta SD karta je také počítač.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod peta501 » 11 srp 2022 22:23

honza1701 píše:Jsem na forum ohledně moderní techniky a nikoho tady nezajímá moderní technika... :D buď je tu málo aktivních lidí nebo je to opravdu striktně počítačové forum.
Každopádně kdo bude objednávat poradím mu vyzvednout si slevový kod na -1500 kč v aplikaci Samsung Members


+ ma tusim samsung jeste nejakej vykup program, kde nabizi pomerne zajimavy castky i za starsi kusy.

Chapu, ze se to nekomu muze libit, proc ne - prukopnici jsou potreba.
U me osobne to je vsak neco co bohuzel rozhodne nechci, vede u me klasicka koncepce (jak je psano nahore), konstrukce ackoliv je to zajimavej napad... mi prijde odsouzena k zaniku uz svejma hlavnima slabinama - kloub bude vzdycky nachylnej na nesetrny zachazeni, ohebnej displej snad jeste vic a po case silene ruzne praskaj, odlepujou se apod.

Osobne jsem videl v provozu par Foldu 3 a muzu s klidem rict, ze dat takovy penize za takovou vec co po pul roce vypada ze se ji odlepuje displej asi neni nic pro me... a to jeste nesnasim asymetricky veci, takze ta mezere mezi telefonem me uplne privadi k silenstvi.

Nicmene jak jsem psal nahore, proti gustu... akorat proste ne vzdycky co je modreni, je nejlepsi :lol:
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod Karrex » 12 srp 2022 08:53

Jedinou výhodu v tomhle telefonu vidím pro náctiletý, kteří celej den jenom čumí na YouTube a ti na něho nemají peníze nebo si koupí jabko jako jejich cool kamarádi, kteří si ho vydupali dřív.
Případně pro někoho, kdo potřebuje zobrazit něco na cestě na větší ploše - nákresy, grafy atp.
Na jakýkoliv jiný pohyby je to nepraktický. A ten střed bych očima pořád rovnal.
Na hry je za menší peníze rog phone, na knížky je pořád lepší čtečka, nic jinýho mě nenapadá.
Tím u mě tenhle telefon končí. Pro normální používání si ho může snad koupit jenom někdo, kdo chce zkusit novou věc nebo ukazovat lidem kolem, co si koupil. (Takovými bych se od srdce zasmál, protože víme, jak to Samsung neumí, když je to ohnuté. Už jejich curved TV se odlepovaly a bohužel asi pořád neví, co s tím.)
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod peta501 » 12 srp 2022 10:18

Hele nechci tu rozjizdet flame jabko vs ostatni.

Ale fakt je proste ten ze co se tyka spolehlivosti tak na iOS clovek nemuze dat porad dopustit. Ano android je lepsi nez bejval, ale stejne se s nim potkavam s takovejma vecma ktery bych proste v dnesni dobe uz necekal. Pokud necham treba telefon za 8 tisic, matce pul roku bez dozoru (aniz by tam neco extra instalovala) vratim se k naprosto nepouzitelnymu strepu, kde porad neco pada, seka se, nejaka konkrenti aplikace se mi odmita bez me znamyho duvodu pustit apod.

Pak naprosto chapu ze si nekdo koupi jabko, kdyz proste chce aby vec fungovala tak jak ma. Porad mi android bohuzel prijde dodelej si sam, coz asi 20 letymu cloveku nevadi... ale tak od svejch 25 jsem dospel k tomu, ze chci aby ta vec fungovala tak jak ma, nez abych pak porad resil proc to tak nefunguje. Tolik jen k tomu kopani do jabka, tim nerikam ze android je za kazdou cenu spatnej. :lol:

Tyhle experimentalni telefony, pruhledny, ohybny, skladaci, litaci a ja nevim co vsechno jsou moc hezka vec ale ma to spolecny to, ze to moc nefunguje. Krasnej priklad je vyrobce LG. :thumbup: Jasne je dobre ze to delaj, ale za ty penize je to nesmysl a i kdyz by to nestalo takovy penize, kolik normalnich lidi chce ohebnej telefon s mezerou mezi displejema co neni moc odolnej? Pulka tech veci je proste nedomyslena.

Kdo potrebuje neco delat pracovne po ceste tak to nebude delat na foldu (uz jen kvuli tomu vystupu na kloubu), ale maj na to proste ipady pro / mini apod + apple pencil. Ktery maj za prve mnohem vetsi software zazemi v profesionalni sfere (jako pracovni tablety v profesionalni sfere vidam v podstate jen ipady), jejich OS nabizi znacne vetsi spolehlivost, stejne tak vzdalena sprava pokud vim je na slusny urovni v porovnani s androidem. apod.

Fold neni nic jinyho nez vcelku zajimava stylovka pro par lidi, o ktery pochybuju ze na to nekdo ma realny vyuziti
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod Michael850 » 12 srp 2022 10:43

Záleží co kupuješ za značku a jaký používá systém. Pokud koupíš třeba velmi rozšířené Xiaomi, protože prostě dobře vychází cenově a je levné a vypadá i podle hardwaru až podezřele moc dobře, tak musíš čekat, že něco asi nepojede vždy úplně hladce, na něčem se to šetření prostě vždy projeví a tou věcí je SW, pokud máš špatnou optimalizaci, nepomůže ani sebelepší procesor, nic.
Další věcí je, že nemá cenu srovnávat obecně Android za 8K s iPhonem za 20K, je asi každému jasné, který z nich pojede líp. No a pokud někdo kupuje z nějakého důvodu LG, které pokud vím s mobily už před nějakou dobou už dávno skončilo, protože už za moc nestály, tak se asi taky nedá čekat nic jiného než jen problémy.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod Martab » 12 srp 2022 13:09

Dotaz zněl jasně, tak prosím neřešit Apple/Android a podobně, díky za pochopení.

Upřímně Fold by se mi i zamlouval, teď sebou nosím tablet a mobil. Ale upřímně za tu cenu mohu mít oboje a nemusím řešit kompromis...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Galaxy flip4/fold4

Příspěvekod peta501 » 12 srp 2022 13:20

Michael850 píše:Záleží co kupuješ za značku a jaký používá systém. Pokud koupíš třeba velmi rozšířené Xiaomi, protože prostě dobře vychází cenově a je levné a vypadá i podle hardwaru až podezřele moc dobře, tak musíš čekat, že něco asi nepojede vždy úplně hladce, na něčem se to šetření prostě vždy projeví a tou věcí je SW, pokud máš špatnou optimalizaci, nepomůže ani sebelepší procesor, nic.
Další věcí je, že nemá cenu srovnávat obecně Android za 8K s iPhonem za 20K, je asi každému jasné, který z nich pojede líp. No a pokud někdo kupuje z nějakého důvodu LG, které pokud vím s mobily už před nějakou dobou už dávno skončilo, protože už za moc nestály, tak se asi taky nedá čekat nic jiného než jen problémy.


Neni pravda.
Argumenty ze clovek neporovnava flagship s iphonem za 20k slysim porad. Je to vcelku fuk, telefon za 8k ma porad fungovat na to na co je urcenej, to ze nema nejaky dalsi feature to je v pohode. Ale u androidu se velice casto setkavam s tim, ze se ten system po pul roce proste "rozpada". (samsung, realme, oneplus atp.)

S21 Ultra (porizovacka 35k) napr - po pul roce pouzivani se system naprosto bezne zadrhava i pri projizdeni menu. Stabillizace funguje dle nalady. Nektery aplikace neustale padaj, to samy pixely apod.
Navic... je jedno pokud ten telefon stoji 8k nebo 20, zakladni veci ma splnovat naprosto normalne. Prijde mi to jako pomerne lichej arugment.
Timto se omlouvam Martab, dal uz reagovat nebudu.

K foldu.
Minulej tejden jsem mel v ruce fold 3, par mesicu starej... displej u kloubu zvlnenej a to fakt neni ani v pulce zaruky, trochu se proste bojim ze tohle bude udel i ty 4ky. A dokud neco nevypada jako naprosto rovnej displej tak to proste podle me nema misto na trhu :/ Unava materialu tu proste bude vzdycky a i jednoduchym oteviranim zaviranim to dojde do bodu kdy to nekdy praskne (displej, ochrana vrstva... cokoliv). I tech 200 000 otevreni a zavreni uprimne neni zas tak velky cislo z pohledu nejaky dlouhoby zivotnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=yZOELKV3pLI
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Samsung Galaxy S23 vs Xiaomi 13
    od LiamEvans210 » 19 kvě 2023 11:09 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    2066
    od stranger0569 Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 20:11

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů