Film z fotoaparátu do PC? :)

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

DaymoonVFX
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod DaymoonVFX » 20 dub 2013 07:25

Ahoj, mám takový problém, potřebuju si dát film do pc, ale nevím jak, někde jsem četl že to jde skenerem, a to bych ještě bral, ale ten si v dané době nemůžu dovolit, takže, šlo by to přes obyč. skener v tiskárně? Negativ, tedy pokud ho tam mám to už nevím :D, tak bych ho asi opravil v photoshopu, ale to je jedno, hlavní je že pokud by to šlo skenerem v tiskárně :) Dík.

Reklama
Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod peyrac10 » 20 dub 2013 07:29

Trochu Ti nerozumím :shock: Na jakém médiu máš ten film?
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

DaymoonVFX
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod DaymoonVFX » 20 dub 2013 07:31

Já nevím bohužel co to je :) :D. No tak stručněji, potřebuju si vyskenovat můj film do PC, to udělám tak, že zapnu tiskárnu se skenerem, a dám to do toho skenu, a vuala mám to v PC :). Ale nevím pokud by to vůbec šlo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23629
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod ITCrowd » 20 dub 2013 07:37

Předpokládám, že jde o normální kinofilm. V tom případě existují buď přímo speciální skenery, nebo se kdysi prodávaly nástavce pro skenery. Mohlo by to jít i s normálním skenerem, záleží, jaké má vlastnosti a hlavně rozlišení.
Photoshop změnu na pozitiv zvládne bez problémů.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8735
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod richchie » 20 dub 2013 07:38

Myslí tohle-http://www.alza.cz/skenery/filmove/18852340.htm
Neměl by jsi lepší zajít do nějakého obchodu s foto ať ti to převedou na cd?

MKudlak
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod MKudlak » 20 dub 2013 07:44

Tiskárna se skenerem to určitě nezvládne, ty různé nástavce taky většinou za moc nestojí... Takže jak už tady bylo uvedeno buď investovat do filmového skeneru nebo si to nechat udělat. Převod na pozitiv v PC není nutný, to udělá sám skener, v PC to není zas až tak triviální, je třeba odstranit i oranžovou masku co je na negativním filmu. U diapozitivu to samozřejmě odpadá.

Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 822
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod Hoff » 20 dub 2013 07:56


DaymoonVFX
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod DaymoonVFX » 20 dub 2013 07:59

Super! Udělám si vlastní, mám doma ještě jeden digitální fotoaparát (zrcadlovku) se vším, takže vph. Super díky moc! :)

Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 822
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod Hoff » 20 dub 2013 08:48

Pokud se ti podaří odstranit tu oranžovou masku, která je pak na pozitivu v doplňkové barvě, tedy modrozelená, tak o tom poreferuj.
Zajímalo by mě to.
Přefotit to jde i kompaktem, ale musí mít makro asi od 3 cm (u kinofilmu). K zrcadlovce bude potřeba makroobjektiv nebo mezikroužky.
Film se musí důkladně omaskovat, aby neprosvítala perforace. To by rozhodilo expozici.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53787
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod petr22 » 20 dub 2013 09:09

Tyhle postupy jsou neuveritelna prasarna, vyborna cesta jak ty filmy definitivne znicit poskrabanim............

Nejjednodussi (bez filmoveho skeneru) je pouzit libovolnou zrcadlovku + makromech nebo mezikrouzky + makroobjektiv (napr. reprodukcni Nikkor 55mm)

Levne smejdy jako je EU3C coz je v podstate podavac + snimac z telefonu nema cenu pouzivat ani kupovat, je to ten nejvetsi smejd co existuje.

Pokud je to jeden film nebo par filmu, za par korun to udela minilab.

Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 822
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod Hoff » 20 dub 2013 09:27

Při pečlivé práci poškrábání nehrozí.
Já to dělám pomocí prosvětlovacího pultu a stojanu zvětšováku s reprodukčním raménkem. Naskenoval jsem stovky obrázků, od kinofilmu po skleněné desky 9x12 cm.
Přílohy
DSC03436.JPG

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53787
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Film z fotoaparátu do PC? :)

Příspěvekod petr22 » 20 dub 2013 10:04

Pri peclive praci ne, ale pri protahovani filmu vystrizenymi otvory v krabici ano (to jsou ty "navody" jak levne "naskenovat" film)

Ono take velmi zalezi na tom co je to za film, vychodonemecke a sovetske smejdy jde skenovat jakkoliv, ono tam toho stejne vic nez cca 2-3 megapixely neni. Z Fujin jde dostat cca 6-8 megapuxelu v porovnani digitalem. Zatimco na kvalitni cb materaly je digitalni reprodukce kratka, kdyz maji vetsi dynamicky rozsah a rozliseni nez nejlepsi digital.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů