Jaký telefon koupit pro dítě

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod atari » 09 lis 2017 09:00

Souhlasím s karlos. Nevím proč by měla mít manželka spojení s dítětem, když je venku. Argumenty, že ho mají rodiče pod kontrolou jsou nesmysly. Je to přesně naopak. Bez telefonu dítě přijde tam kam má, a v kolik má. S telefonem zavolá a vymyslí cokoliv, aby nemusel dodržet čas.
A různým nehodám, únosům atd., telefon stejně nezabrání …

Reklama
Jordi
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod Jordi » 09 lis 2017 10:01

Třeba si připustit, že ta doba je dávno pryč. Děti dokážou být fakt svině a znepříjemnit dítěti život, mobil na tlačítka opravdu né.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod atari » 09 lis 2017 10:36

To je pouze alibismus a demagogie, že je jiná doba. To si jenom rodiče omlouvají svůj špatný vzor, který dávají dětem. Jsou dny, kdy doma telefon přes celý den ani neotevřu, protože není potřeba. Takže za celý týden například vezmu telefon 5x do ruky, když mi někdo zavolá nebo přijmu hovor. Jsou víkendy, kdy přes den, nevezmu telefon do ruky za celou sobotu a neděli. A když dětem ukážu, že telefon je na telefonování a není potřeba ho doma používat na cokoliv jiného, tak ho pak ani nevyžadují. Moje osobní zkušenost.

Můj kamarád má syna, který do 17let ani telefon nechtěl, i když ho všichni ve škole měli už od základky. Říkal, že to je zbytečné a že by tím jenom utrácel peníze. A teď už mu je přes 20 let, a je to sebevědomý mladý muž, který je ctižádostivý a velice dobře ví, co od života očekává. Je to jenom o tom jak rodiče vychovávají děti, zda z nich udělají zakomplexovanou ovci, která dělá to co statní ve třídě, aby nevyčnívalo z davu, nebo sebevědomé dítě, které používá vlastní myšlenky a názory. Pokud místo věnování se dětem, rodiče každý den několik hodin stráví koukáním do mobilu, tak to je špatný vzor.

V hospodářských novinách vyšel článek o střední soukromé škole v Anglii, která zavedla výuku bez telekomunikačních zařízení. To znamená, že děti nesměly mít mobily, tablety apod. A to samé nesměly ani doma používat. Bylo to vše po dohodě s rodiči. Ty učební výsledky ve srovnaní s ostatními školami byly neuvěřitelné.

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod Melis » 09 lis 2017 10:58

Ano, je jiná doba a telefon je běžná věc. U nás ho mají vnoučata od první třídy, je tam nastavena rodičovská kontrola a žádný problém s tím není. Argumentovat tím, že dříve se chodilo telefonovat do budky je stejně úsměvné, jako nekoupit dnes školákovi džíny, když já měl první ve svých 15 letech /za Bony/ a měl je málokdo.
I když rodiče jsou různí. U sousedů mají 2 dospívající dcery, doma nemají TV /maminka ji nechce/, tatínek kouká na fotbal v hospodě a holky se chodí koukat ke kamarádkám.


Výchova vůbec není o tom, že dítěti něco nekoupím, ale o tom, že ho naučím jak to správně používat.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod atari » 09 lis 2017 11:24

Běžte se zeptat odborníků, jak mají dětí z koukání do mobilů (tabletů) dramatické zhoršení zdravotního stavu, kratkozrakost, nadváha, problémy se zády a monoho dalších. Pokud to rodičům nevadí ....

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod Karrex » 09 lis 2017 11:26

atari píše:.


To je jako bys popisoval mě :-D . Do 16 mě byl mobil ukradenej, používal jsem nějakej ošuntělej tlačítkovej telefon, kterej uměl tak volat a trochu psát a naopak jsem byl středem pozornosti spolužáků ve škole a třídě hlavně já a ne kvůli blbému telefonu. Teď se mi zničil Note 3 Pro a dostal jsem peníze z reklamace a nemám žádnej, zase nějakej tlačítkovej, co ležel doma a spíš se směju těm, co musí celej den čumět do blbého telefonu.
No sheep...
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2450
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod Zivan » 09 lis 2017 11:30

Problem se zrakem je diky neodpocinuti si a nemrkani, ne? A pak je jedno, jestli se cuci do mobilu, tabletu, PC/notebook nebo TV. Jen je fakt, ze 55" TV si do skoly nevezmete :)

A to same s nadvahou, problemy se zady...to je zas nedostatkem pohybu, ne? A je opet fuk, jestli je to diky hrani na mobilu, tabletu, PC, koukanim na stupidni serialy v TV nebo ctenim 12h denne zkrouceny v posteli :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod petr22 » 09 lis 2017 11:37

Je takova doba, jaka si lidi mysli, ze je. A vymlouvat se na to ze je jina doba je velmi oblibena vymluva.

Telefon sice bezna vec je, ale za porizovani telefonu i malym detem neni nic jineho, nez prehnana snaha chranit vlastni dite, at o to stoji nebo ne a vysledkem je clovek, se kterym ve 30 letech chodi maminka nebo tatinek vyrizovat bezne veci.

Druha vec je snaha zabavit dite tim, ze se mu strci do ruky tablet nbeo telefon - vysledkem je, ze dite umi rict slovo "tablet" driv nez "mama" nebo "tata" a spusti pekelny rev pokazde, kdyz se mu pokusis telefon nebo tablet vzit. Kdyz se to nehlida, stane se dite snadno zavisle.

Tlacitkovy telefon mezi detmi ktere maji smartphony nema smysl - pokud tedy dite nechce znat doslovny vyznam slova "socka".

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod LaB » 09 lis 2017 11:44

Myslím, že tohle vlákno není o tom, jestli mobil ano, či ne, ale jaký... takhle se tady můžeme dohadovat ještě měsíc a stejně nic nevyřešíme. Náš mladej telefon má a přesto přijde ze školy domů, flákne taškou do kouta, zavolá, kam jde, nechá telefon na stole a až do tmy lítá venku. A kromě toho staví letadla, lepí modely a holt někdy taky čumí do telefonu. To, jak bude dítě s telefonem zacházet záleží jen a jen na rodičích...

ladislavs
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký telefon koupit pro dítě

Příspěvekod ladislavs » 09 lis 2017 14:15

Děkuji všem za postřehy a vlastní zkušenosti. Docela mě zaujala ta varianta s těmi hodinkami co jsme dával karlos. Zkusím si o tom něco zjistit a pak uvidím, ale asi máte pravdu, že tlačítkový telefon kupovat nebudeme.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Hodinky s GPS a Sim kartou, pro dítě
    od pompeus50 » 27 srp 2023 16:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1898
    od pompeus50 Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 18:11
  • PC nevidí telefon
    od tomik.pb » 15 pro 2023 13:01 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    881
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    16 pro 2023 11:16
  • Nový telefon 5000+/-
    od Lurthis » 06 kvě 2023 19:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1599
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 10:56
  • Nový telefon - 5 až 7 tisíc
    od skylen » 14 kvě 2023 22:29 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    2064
    od skylen Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 08:58
  • Telefon na hrani za 16000
    od DMA » 26 úno 2024 21:53 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    876
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 23:10

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti