Malware (adware) v Doogee Y300 Vyřešeno

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

100petr
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvekod 100petr » 10 lis 2017 15:58

Zdravím,
mám mobilní telefon Doogee Y300 jenže mi to dávalo reklamy tak jsem to začal řešit s avastem přes emaily přidali detekci souboru. Bohužel, zároveň jsem se dozvěděl z jejich strany, že aplikace nedokáže detekovat "root viry" a aplikace to nedokáže detekovat. Poslední dobou to začalo i povolovat samo instalaci z neznámých zdrojů, avast mi řekl, že se jedná o stejný problém. (Napsali mi:
Bohužel mám nepříjemné zprávy - Doogee je právě jeden z výrobců, který má "malware" přímo v systému telefonu. (Není jediný, je to tak u více telefonů "z Číny".) Právě tento malware pak instaluje aplikaci, která vyhazuje reklamy. Protože je "zakořeněn" přímo v systému, antivirus ho není schopen detekovat, ani odstranit. Jediná cesta je buďto přehrát celý telefon "čistým systémem" (který ale nemusí existovat), nebo doufat, že Doogee vydá aktualizaci systému, která malware opět odstraní.
a poslali mi pár odkazů kde se to řešilo). A aktualizace je v nedohlednu. Na českém doogee mi řekli, že o modelech Y300 nemají žádné informace (radši ani nepíši počet překlepů a gramatických chyb). Tam mi alespoň odpověděli. Psal jsem na EU doogee a za měsíc mi neodpověděli. Posílal jsem další dotaz ohledně toho i přes feedback v aktualizacích a bez odpovědi..
Nemá prosím někdo způsob jak tento malware z telefonu vyženu? Díky všem.

Reklama
Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvekod ChrisTaylor » 10 lis 2017 16:54

Lze to vyřešit tím, že flashneš na tvoje zařízení Custom ROM, což pochybuji, že zrovna pro tvoje zařízení nějaká existuje, či si rootnutím přidělíš práva root, díky čemuž budeš poté moct aplikaci, ve které je malware způsobující tyto problémy, odstranit.
Jenomže u většiny výrobců znamená provedení obou dvou z těchto činností automaticky ztrátu záruky.

100petr
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvekod 100petr » 10 lis 2017 17:17

Tak reklamovat mobil asi moci nebudu, na dovolené se mi rozbil zadní kryt (skleněný) objednával jsem nový a dával ho tam a při reklamaci by tohle poznali, tedy neuspěl bych s ní..

100petr
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malware (adware) v Doogee Y300  Vyřešeno

Příspěvekod 100petr » 14 lis 2017 14:11

Kontaktoval jsem czc a napsali mi, že mobil mohu reklamovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host