Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod ITCrowd » 05 srp 2018 10:52

Naprosto typické :-)
"Odebraná kapacita při jmenovitém napětí je zaměnitelná s Wh protože P=U*I." :lol: :lol: :lol: Jasně. Jabka můžeme zaměnit s hruškama, protože E=mc2. Je mi líto, ale nemůžu vysvětlit někomu, kdo nemá základní znalosti, cokoli v oboru, o kterém nic neví. Kapacitu prostě nelze odebrat.
Jako příklad si vezmi kondenzátor. Máš ho nabitý na nějaké napětí. Vybiješ ho. Znamená to snad, že ztratí kapacitu? To, že vybiješ akumulátor znamená, že nemá kapacitu? Kdyby ji neměl, už bys ho nemohl nabít.
Já nechápu, co je na tom tak složitého, vždyť je to jenom fyzika.
"Kapacita se ztratí a je připojená žárovka a nic jiného, tak je žárovka pachatel a ukrad kapacitu baterie. " Tohle jen dokazuje, jak hloupý a neznalý jsi :-)
Dál nemá cenu diskutovat, jen tě žádám, abys věnoval větší pozornost tomu, jak píšeš příspěvky. Ve svém příspěvku uvádíš jako mé citace i svoje nesmyslné výplody. Důkaz budiž přiložen:
Přílohy
citace.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Turion » 05 srp 2018 11:41

Wh jako P za hodinu. 1A * 3.7V = 3.7W za jednu hodinu je to 3.7Wh.
Bereš kapacitu jako objem sudu. Já jí beru jako množství vody - energie. Ty vyleješ sud a máš kapacitu sudu pořád 200litrů. Já vyleju sud a mám v sudu kapacitu vody 0litrů. Kapacita sudu je u tebe plná a u mě nulová(vody). Elektrická kapacita je množství elektrického náboje. Pro tebe je el. náboj sud, pro mě voda v sudu (náboj).

Dodatečně přidáno po 3 minutách 11 vteřinách:
"Ve svém příspěvku uvádíš jako mé citace i svoje nesmyslné výplody. Důkaz budiž přiložen:
Tak za to já nemůžu, že systém nerozpozná citaci od reakce na citaci, kterou doplní další člověk. Kontaktuj správce webu, aby použil mozek při testování funkce citace a stežoval si programátorovi.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Michael850 » 05 srp 2018 11:58

Turion píše:Tak za to já nemůžu, že systém nerozpozná citaci od reakce na citaci, kterou doplní další člověk. Kontaktuj správce webu, aby použil mozek při testování funkce citace a stežoval si programátorovi.
Aneb funkce bez lidského rozhraní :-). Stačí nemít IQ na úrovni velryby a umět citovaný příspěvek správně rozdělit. Za to nemůže správce ani programátor, za to můze ten pisálek za monitorem, který to neumí ani správně použít.
Turion píše:
ITCrowd píše:Ano, wiki je opravdu jednoznačně faktický a důvěryhodný zdroj.
Podle tvého nálezu mám tedy dvě baterie. První má napětí 3,7V, druhá 11,1V. Obě mají kapacitu 1000mAh. Jaký je rozdíl?

Že první má jmenovité napětí 3.7V a druhá 11.1V. Tudíž kapacita 1000mAh při 3.7V a druhá 1000mAh při 11.1V.
První může dodat do zátěže 3.7Wh a druhá 11.1Wh. První může dodávat hodinu 1A při 3.7V a druhá 1A při 11.1V.

Mějme baterii o nějaké kapacitě a žárovku. Připojme žárovku na baterii. V obvodu máme zapojen voltmetr a ampérmetr.
Připojíme baterii, žárovka se rozsvítí. Měříme čas a proud. Po nějaké době žárovka zhasne, tedy kapacita baterie =0. Máme naměřený čas, máme proud, takže můžeme spočítat počáteční kapacitu baterie v mAh. Ale nikdy nemůžeme říct, že žárovka odebrala kapacitu. Odebrat kapacitu (ať už je ten pojem jakkoli nesprávný) by mohl kondenzátor, nebo další baterie. Ale nikdy ne žárovka (odpor). Ten žádnou kapacitu nemá, tak ji nemůže odebrat.
Odpor může odebrat energii (Wh), a proto jsem psal:"Graf by byl v pořádku, pokud by místo kapacita [mAh] byla odevzdaná energie [Wh]." Jasné?
Nechápu tvůj způsob vysvětlování. Píšeš, že baterii máme s kapacitou, připojíme žárovku a na konci testu je kapacita na 0.
Podle tebe někdo ukradl kapacitu, ale ututláme kdo. Jednoduše zátěž odebere kapacitu baterie pro svůj výkon a není mi tam divnýho nic. Prostě jedině zmatek může způsobit akorát jmenovité napětí, jelikož tím se se zvyšující se hodnotou zvyšuje i celkové množství energie které baterie ze své kapacity může dodat. Fakt nevím o co ti jde. Kapacita se ztratí a je připojená žárovka a nic jiného, tak je žárovka pachatel a ukrad kapacitu baterie. Jestliže by žárovka kapacitu baterii neodebrala, tak bychom jistě byli rádi:). Odebraná kapacita při jmenovitém napětí je zaměnitelná s Wh protože P=U*I.
Jak prosté.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 05 srp 2018 12:06, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod ITCrowd » 05 srp 2018 12:06

"Bereš kapacitu jako objem sudu." A tak je to správně. U kondenzátoru tomu odpovídá jednotka kapacity ve Faradech, u baterie v mAh. Je úplně jedno, zda je voda v sudu, nebo není.
"Já jí beru jako množství vody - energie." V tomto případě se nebavíme o kapacitě, ale o energii [Wh].
A proto, už popáté: "Graf by byl v pořádku, pokud by místo kapacita [mAh] byla odevzdaná energie [Wh]."
A je úplně jedno, jak bereš kapacitu ty. Můžeš si klidně říkat bobku koko, když ti to udělá dobře. Klidně si ho i spapej, abys dokázal, že to bereš správně. Ti, co vědí, teď vědí i to, co znáš a úsudek si jistě vytvoří. Ti co nevědí se budou ptát pořád dokola a díky takovým jako jsi ty, jim to nemůže být jasné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Turion » 05 srp 2018 12:52

Nikdo si úsudek neudělá, protože tomu nikdo nerozumí. 90% lidí tu nepozná kolo od kostky. A tohle psaní je jim u zadnice.

"A proto, už popáté: "Graf by byl v pořádku, pokud by místo kapacita [mAh] byla odevzdaná energie [Wh].""
Graf je v pořádku pokud se to bere tak, že se zjišťuje kapacita co je napsaná na obalu baterie a tam je napsaná se jmenovitým napětím, takže tam v grafu žádné Wh nejsou potřeba, jelikož na baterii je mAh při jmenovitém napětí a to přímo grafem zjistíme.

Nech si svůj prázdnej sud a já si nechám vodu.

Michael850: Já se nepotřebuju učit vychytávat chyby programátora. Kdo má mozek, tak odliší v kódu citovaný text od doplněného. Můžeš si dohledat nějaké staré mé reakce, kde jsem to podle tvých představ použil, ale teď jsem to nechal takhle jako vizitku hlupákům. Samozřejmě, když postnu příspěvek, tak vidím jak vypadá, takže kdo má IQ větší než ty, tak ví, že bych to mohl lehce opravit, kdybych to chtěl.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod ITCrowd » 05 srp 2018 13:17

K tomu už nemám co říct. Myslím, že vše důležité už bylo řečeno, a pokud by někdo tápal, mohu vysvětlit. Odmítám stále dokola opakovat, co je jednou dáno. A odmítám se jakkoli podílet na nějakých invektivách. Ono, pokud jednou dorosteš, ti to dojde...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Turion » 05 srp 2018 13:49

ITCrowd píše:K tomu už nemám co říct. Myslím, že vše důležité už bylo řečeno, a pokud by někdo tápal, mohu vysvětlit.

Radši změň v případě zájmu jiných spoluobčanů o vysvětlování styl, aby to někdo pochopil.
ITCrowd píše: Odmítám stále dokola opakovat, co je jednou dáno. A odmítám se jakkoli podílet na nějakých invektivách.

Opakuješ sám sebe, protože jsi neuvedl odborný text ze kterého by hned bylo jasné co vlastně chceš říct.
Invektivy jsi použil velmi rád na příspěvku 10:52hod. Najednou to odmítáš.
ITCrowd píše: Ono, pokud jednou dorosteš, ti to dojde...

Myslím, že v mých letech už nedorostu a nedojde mi nic. Tobě možná dojde, že odborné věci každý nepochopí z jedné diskuze.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod ITCrowd » 05 srp 2018 17:20

"Radši změň v případě zájmu jiných spoluobčanů o vysvětlování styl, aby to někdo pochopil." Je možné, že nevysvětluji správně, nejsem učitel. Ale není v mých silách vysvětlit něco hlupákovi, který trvá na svém. Nemůžu ti vysvětlit, že 2+2 není rovno třem. Snažil jsem, se, pročti si to znovu, důkazy najdeš. Tvůj sud má stejný objem, ať už je plný nebo prázdný.
10:52 - Pokud máš na mysli: "Tohle jen dokazuje, jak hloupý a neznalý jsi :-)", tak to je pravda. A dokazuješ to stále.
"Myslím, že v mých letech už nedorostu a nedojde mi nic." - pravděpodobně jediná pravdivá věta, co se tvých příspěvků týče.
BTW - tohle je odborné fórum, lze tedy předpokládat, že zde diskutují odborníci. Japonský diskutér by na tvém místě spáchal harakiri. Ber to jako návod.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Melis » 05 srp 2018 17:30

Kapacita je samozřejmě "obal" ne obsah. Ten sud je dobré přirovnání, stejně jako třeba autobus, který má kapacitu cca 60 cestujících a ta se nezmění i kdyby všichni vystoupili.
ITCrowd, divím se, že o tom vůbec diskutuješ - je to marné!

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Turion » 05 srp 2018 18:20

ITCrowd píše:"Tvůj sud má stejný objem, ať už je plný nebo prázdný.

Tak graf ukazuje jak máš ten sud velký v mAh při jmenovitém napětí. Nechápu, proč do toho motáš Wh.
Pro mě je kapacita tohle: http://www.battex.info/slovnicek-a-pojm ... i%C3%AD%29
Melis píše:Kapacita je samozřejmě "obal" ne obsah.

Tak co dedukuješ ty na grafu, že je špatně na mAh?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod ITCrowd » 05 srp 2018 19:13

Citace z článku: "Kapacita akumulátoru je množství elektrického náboje, které může tento článek dodat při vybíjení."
Z uvedeného vyplývá, že kapacita se neodebírá, ani nepředává, ani nekrade. Odebírá se elektrický náboj.
Máš rád wiki, tak si to nastuduj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrick%C3%A1_kapacita
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Turion » 05 srp 2018 19:33

Aha, tak už mi překvapivě došlo co nemůžeš pochopit. Když se hledá měřením veličin jakou kapacitu má baterie, tak nevnímáš dílčí výsledky v čase jak jsou znázorněny v grafu, ale vnímáš jen konečnou kapacitu na konci měření.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak nabijet notebook bez adapteru Příloha(y)
    od Mladkov204 » 13 říj 2023 19:27 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1775
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 09:13
  • HP Hotkey UWP Service - nonstop velké vytížení CPU Příloha(y)
    od štefy » 17 lis 2023 09:13 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1435
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 15:56

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host