Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod ITCrowd » 05 srp 2018 19:39

Nikoli. Nemůžu pochopit, jak někdo může psát nesmysly typu: "Kapacita se ztratí a je připojená žárovka a nic jiného, tak je žárovka pachatel a ukrad kapacitu baterie."
A tohle taky:"Bereš kapacitu jako objem sudu. Já jí beru jako množství vody - energie. Ty vyleješ sud a máš kapacitu sudu pořád 200litrů. Já vyleju sud a mám v sudu kapacitu vody 0litrů."
atd.atd.
Na tvém příkladu je velmi hezky znázorněno to, co se tu vlastně děje. Nemusíš nic znát, nic vědět, stačí jen otravovat, předkládat nesmysly a prudit. A je z tebe politik s funkcí. A už vládneš. Vítejte v česku.
Tím definitivně končím.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Turion » 05 srp 2018 19:45

Protože nevnímáš dílčí/aktuální kapacitu, ale jen maximální.

Dodatečně přidáno po 50 minutách 39 vteřinách:
ITCrowd píše:"
BTW - tohle je odborné fórum, lze tedy předpokládat, že zde diskutují odborníci. Japonský diskutér by na tvém místě spáchal harakiri. Ber to jako návod.

Na to jsem se ještě zapomněl zeptat, kde to je napsaný, že je to fórum pro odborníky?
Našel jsem akorát toto: "Ačkoliv se administrátoři a moderátoři tohoto fóra pokusí odstranit nebo upravit jakýkoliv všeobecně nežádoucí materiál tak rychle jak jen to je možné, je nemožné prohlédnou každý příspěvek. Proto vezměte na vědomí, že všechny příspěvky ve fóru vyjadřují pohledy a osobní názory autora příspěvku, nikoliv administrátorů, moderátorů nebo webmastera (mimo příspěvky od těchto lidí) a proto za ně nemohou být zodpovědní."

Tam čtu, že se nemáš rozčilovat a tolerovat příspěvky ostatních, jelikož to jsou osobní názory autora příspěvku a ne odborné statě, pokud ovšem ten autor zrovna není odborník.

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod remkren » 06 srp 2018 09:55

Možná, že můj příspěvek nebude vhodný a nepatří sem, ale jako zástupce lidí, kteří si sem chodí pro odborné názory se musím zastat ITCrowd. Lidi si sem chodí pro rady a názory odborníků z oboru a ne proto, aby si četli osobní názory, že je třeba země placatá.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod Turion » 06 srp 2018 10:21

Tak jsi další co nechápe co píšu. Najdi mi kde se píše, že tu odpovídají odborníci krom sekce jako je bezpečnost.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybít nabít nebo nonstop nabíjet?

Příspěvekod atari » 06 srp 2018 16:32

Ohledně Turiona se nebudu vyjadřovat, ten diskuzi vede tam kde nemá být.

ITCrowd píše:Aha :-)

"Z hlediska matematického to je pravdivý výrok, a prakticky znamená to, že napětí je nula a má nulovou kapacitu." - jednoznačné nepochopení. Můžu opakovat jen to, co jsem napsal - " Plně vybitá baterie má nulovou kapacitu => hodnota energy (Wh) = 0. Je lhostejné, zda při stavu E=0 má baterie 3, 15, 220V." Jasně píšu E=0 a napětí jakékoli. E=0 znamená, že baterie už není schopna dodat energii do spotřebiče. Ale nepíšu, že napětí má rovno nule.

Graf by byl v pořádku, pokud by místo kapacita [mAh] byla odevzdaná energie [Wh].

Pokud má baterie alespoň nějaké napětí, tak má i nějakou kapacitu. Může být naprosto minimální, ale je tam.

A co se týče grafu, tak ten je naprosto v pořádku. Nikde neexistuje jakýkoliv předpis, že v grafu musí být údaj Wh, ani být nemůže.
Toto je graf toho co naměřil měřák a jsou to naprosto exaktní hodnoty. Nic víc nic míň. A jedna z měřených hodnot byla mAh, a proto jsou v grafu.
A z toho též vyplývá odpověď na Tvoji otázku: "Jen by mě zajímalo, jak je možné, že při zahájení vybíjení je kapacita nulová, a čím víc vybíjím, tím je větší?" On ten průběh zelené křivky totiž není aktuální kapacita baterie, ale jsou to dodané miliampéry do zátěže. (Ani to nemůže být jinak, protože měřák, jak jsem již psal, nic jiného změřit neumí.) Takže z grafu lze vyčíst, že dodaná kapacita do zátěže byla 10 100 mAh, a proto lze říci, že kapacita baterie byla v tom okamžiku (v daném vybíjecím cyklu) 10 100 mAh.

Jak správně píšeš: "Jedniné, co je důležité je fakt, jak to opravdu je. Fyzika se nedá oblbnout :-)"
Pokud chceš údaj ve Wh, tak ho samozřejmě můžeš mít, ale to už bude jiný graf, kde si můžeš vypočítavat a přidávat různé jiné veličiny. Neboli řečeno obecně, graf který ukazuje naměřené hodnoty, tak z principu je vždycky správný. A to, že se někomu ty naměřené hodnoty nelíbí, není podstatné.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak nabijet notebook bez adapteru Příloha(y)
    od Mladkov204 » 13 říj 2023 19:27 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1779
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 09:13
  • HP Hotkey UWP Service - nonstop velké vytížení CPU Příloha(y)
    od štefy » 17 lis 2023 09:13 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1465
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 15:56

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů