Výběr telefonu(Samsung vs Apple) v rozmezí 25-30k Vyřešeno

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kubra
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr telefonu(Samsung vs Apple) v rozmezí 25-30k

Příspěvekod kubra » 14 zář 2019 00:45

Ahoj, já osobně jsem měl iphone až do 8plus než jsem zažil to co jsem nechtěl a proč jsem vlastně iphone měl.
Jen to shrnu: Do sítě se nám dostal nějaký vir, odpálilo to router, noteboky se zbláznili a dokonce setobox o2tv to zlikvidovalo že dělal jen pruhy. (Zatím každý komu sem to říkal nevěřil). V jednom pc který se minutu od minuty zpomaloval se mě to snažilo navést na stránky microsoftu kde to dokonce sem tam něco potichu žblechtlo, nebo napsalo nějaké slovo které zmizelo v zápěí. Manželka si prvně myslela, že mě hrabe, než jsem už zoufalej řekl a se nenápadně podívá co o opravdu dělá. Poté jsem vyrval všechno ze sítě a z internetu a přivolali jsme PČR, jelikož se jednalo i o firemní pc. Asi hodinu na to jsem se podíval na iphone a nějak divně se choval. Myslel jsem že mám paranoju že všeho tak jsem ho vypnul. Iphone se se začal sám roootovat procházel zabezpečeni otisku a hesla jak nic až do mobilních bankovnictví. Když jsem ho zase na tvrdo vypnul ( po x pokusech protože mi o vždy překazil) tak se sám zapnul a o stejné dokola. Když jsem chtěl dát obnovu továrního nastavení tak mi do hesla vždy připsal nějaký znak. Docela sranda byla že manželka měla v u dobu úplně stejný telefon a dělo se ji úplně to stejné. A tak jsem já manželka 2 policajti a jeden známej ( taky policajt ) jenom koukali a restartovali tel dokud se nevymlátila baterka. V istyle se na nás dívali jako na blbečky a nikdo ničemu nevěřil. Co je na tom to nejlepší tak v istyle přehráli soft a řekli že tam nic nebylo :D


Tak jsem se vrátil zase zpátky k Samsungu Note 8
ted mám s10 + 1tb a jsem spokojeny
:D :D
Jo a iphone si asi už nikdy nekoupím :D paradox, že jsem předtím incidentem přesvědčil skoro celou rodinu, aby na ně přešly :D

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Výběr telefonu(Samsung vs Apple) v rozmezí 25-30k

Příspěvekod petr22 » 14 zář 2019 00:59

"A tak jsem já manželka 2 policajti a jeden známej ( taky policajt ) jenom koukali a restartovali tel dokud se nevymlátila baterka."

Sorry, ale neni chyba Apple ze nikdo z nich nevedel jak resetovat telefon aniz by se do nej prihlasil.
Ty telefony byly ale celou dobu pripojene na wifi, ze ?

To co popisujes s routerem a setopboxem zpusobuje prepeti v el. siti, neexistuje virus ktery by to dokazal,
nepocitaje to ze by musel existovat stejny virus pro Windows, iOS a propriterani OS routeru a setopboxu,
coz jeste nikdy nikdo nevidel. Navic setopbox O2 TV neni pripojen do pocitacove site, jak by ho mohl
napadnout virus ?

To popisovane chovani pocitacu a telefonu odpovida zavirovanemu routeru.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 14 zář 2019 01:10, celkem upraveno 1 x.

kubra
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr telefonu(Samsung vs Apple) v rozmezí 25-30k

Příspěvekod kubra » 14 zář 2019 01:09

petr22 píše:"A tak jsem já manželka 2 policajti a jeden známej ( taky policajt ) jenom koukali a restartovali tel dokud se nevymlátila baterka."

Sorry, ale neni chyba Apple ze nekdo nedokaze resetovat telefon aniz by se do nej prihlasil.

To co popisujes s routerem a setopboxem zpusobuje prepeti v el. siti, neexistuje virus ktery by to dokazal,
nepocitaje to ze by musel existovat stejny virus pro Windows, iOS a propriterani OS routeru a setopboxu,
coz jeste nikdy nikdo nevidel.

Setopbox O2 TV neni pripojen do pocitacove site, jak by ho mohl napadnout virus ?

To popisovane chovani pocitacu a telefonu odpovida zavirovanemu routeru.


Setobox o2 je připojený UTP kabelem do routeru.
Nikomu nevnucuji popis toho co se stalo ani to neplánuji rozebírat. Kdyby mi to někdo říkal jako já ted taky bych měl spoustu výhrad a věcí kolem ( pokud bych to nezažil). Jen jsem se chtěl okrajově podělit o zkušenost.

Co se restartu týká bohužel ne každý uživatel je guru aby věděl jak restartovat telefon abych se do něj nepřihlásil. ( Sice návod nikdy nečtu ale mám takové tušení že to apple nikde v příručkách pro uživatele neuvádí.) :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Výběr telefonu(Samsung vs Apple) v rozmezí 25-30k

Příspěvekod petr22 » 14 zář 2019 01:12

Ne vse co je pripojene UTP kabelem je zapojene do site s dalsim zarizenim, je technicky nemozne
aby se do setopboxu dostal jakykoliv virus - navic jsem presvedcen ze pro setopbox neexistuje.

Jak obnovit Apple zarizeni za pouziti rezimu obnovy pochopitelne v navodu je.

https://support.apple.com/cs-cz/HT201263

Spousta z toho co popisujes je technicky nemozna a musi mit logicke vysvetleni,
me jako nejlogictejsi pripada napadeny router, ke kteremu je vse pripojene (ne ale setopbox).

Z hlediska bezpecnosti - iPhonu mame stovky, zavirovany iPhone u nas jeste nikdy nikdo nemel.
Zavirovanych Androidu byla spousta.

Uživatelský avatar
vojak3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr telefonu(Samsung vs Apple) v rozmezí 25-30k

Příspěvekod vojak3 » 14 zář 2019 12:27

Jestli bys chtěl Samsung tak do 15.9. Na akci Marianne máš 20% slevu
Windows 11 PRO 64bit, Základní deska: Asus Strix B550-F Gaming, CPU: AMD Ryzen 5 5600, Grafická karta: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X, Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB, Chladič: Endorfy Fera 5, Zdroj: MSI MPG A650GF


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Apple Music vs Spotify
    od ShadowWord:Pain » 25 zář 2023 22:11 » v Vše ostatní (sw)
    7
    2778
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 20:58
  • Wipe Telefonu
    od Luis » 21 lis 2023 19:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1138
    od cervcek Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 21:15
  • Přesunutí sms do nového android telefonu
    od Petr98 » 21 říj 2023 16:10 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1646
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 21:45
  • Obnoveni ztracenych fotek z telefonu pri kopirovani do pc
    od Dizzy66 » 21 led 2024 17:08 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1018
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:12
  • Oprava telefonu, co vše bude potřeba - Xiaomi Redmi Note 11
    od HelFix » 05 úno 2024 07:55 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    1182
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 02:35

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů