Android - není se kam vrátit?!

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Michael850 » 04 črc 2022 16:26

U své S20 FE taky nějak marně pozoruji to sekání, zas to s tím tak nepřehánějte, tady tyto věci, co se u Androidů vždycky kritizovaly, že je mají horší, už jsou dávno vyřešené, možná se Androidy sekaly tak před 5 lety, ale tyto doby už jsou dávno pryč a high end je určitě dobře odladěný a v tomto už iPhony dávno dohnali a už dlouho jsem neslyšel, že by měl někdo nějaký Android nějakým způsobem pomalý, pokud nekoupí kdo ví jakou plečku za pár korun, v low endu je ale třeba s tím počítat, že to už z principu nemůže jet jak z praku jako nějaký vyšší mainstream.
A náhodou iPhony jsou naprosto nepoužitelné, pokud na to nemáš plný ranec peněz, když chceš telefon kolem 10K, stále máš u iPhonu docela smůlu, máš akorát nějaké to SE, které máš ještě přes a což je bez přehánění naprostý výsměch za tu cenu proti tomu co tam nabízí konkurence (je to v podstatě jen prehistorický iPhone 8, akorát s úžasným procesorem z 13, ale zbytek výbavy úplně o ničem, ten procesor v takovém krámu stejně ani nemáš jak využít, k čemu ti tam je takový výkon, když tam nemáš ani pořádný displej a máš tam jen tu směšnou 4,7" pidi obrazovku) a ne každý potřebuje utrácet za mobil desítky tisíc, jen aby si mohl koupit předražený iPhone.
Nějaké "rozumné" nejlevnější iPhony už spíš atakují cenovku skoro 20K, to je opravdu lidová cena a pořád tam jsou docela kompromisy oproti Androidu, třeba 13 mini - stále nemáš ani 120 Hz displej. Některé Androidy jsou sice taky dost přestřelené, ale aspoň tam máš pořád i ty levnější a o dost výhodnější možnosti, jsou o dost levnější než vlajky a moc na ně stejně neztrácí, u Samsungu třeba to FE.
Nechci tady iPhony nějak hanit, ale já osobně bych si iPhone nekoupil, prostě mi cenově nepřipadají tak zajímavé, ale uznávám, že třeba procesory teď mají špičkové, ale zrovna toto je něco, co mě u mobilů zas tak moc netrápí a bohatě mi stačí i ty Snapdragony, co se do toho hojně osazují.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 04 črc 2022 17:11, celkem upraveno 3 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Reklama
Uživatelský avatar
finwe
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 779
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod finwe » 04 črc 2022 16:36

Realme X2 Pro, naprosto hladký chod dva roky co ho mám.
Předchozí telefon Samsung S7, aktualizace chodily celou dobu co jsem ho měl, tedy 4 roky.
Nikdy jsem neřešil žádný antivir, klikám na odkazy jaké chci, odemykání přes face detection jde bleskově.
Dceři jsme teď koupili iPhone 13, moc ho chtěla, a připadá mi to jako naleštěná bída za ty peníze.
A ten jeho notch, to je fakt pravěk.
I7-10700K, MSI Z490 Tomahawk, Scythe Mugen 5 rev. B, Corsair RM550x, Crucial Ballistix 3600/Cl16 2x16 GB, Samsung 970 Evo Plus 1 TB, Patriot Viper VPN100 512 GB, MSI GTX 1650 Super Gaming X, Pure Base 500DX, FIIO K5 Pro, Edifier R1700BT, Samsung U28R550, HyperX Alloy Origins, Razer DeathAdder, Hifiman HE400SE

Uživatelský avatar
jayden
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: květen 11
Bydliště: Netolice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod jayden » 04 črc 2022 19:50

Napíšu můj poznatek, přecházel jsem v roce 2016 z galaxy A3 na SE 1. gen, telefon byl bombovej, fotil dobře, natáčel a byl malinkatej, nicméně mě trápilo nosit 2 telefony (služebko a osobní), tak jsem koupil SE 2020, kde jsem fungoval na esim + sim, telefon byl nepoužitelný, lidé se mi nemohli dovolat, když jsem 1 SIM vypnul lidé se mi dovolali normálně, 4x reklamace kdy mi vždy dali nový tel. - docela síla jako na apple, momentálně funguji na S20 FE, telefon funguje naprosto v pohodě, dokonce se neseká a když ho porovnám s SE 2020, tak je výbavou fakt někde jinde, 1 věc co mohu vytknout samsungu je jeho velikost, udělat mobil ve velikosti SE 2020 s bezrámečkovým displayem tak bych asi neváhal dlouho.
NTB: Lenovo Legion Y520 80WK00X6CK MP: S22 5G

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Michael850 » 04 črc 2022 22:26

Však ty mini jsou velikostně jak to SE, jsou dokonce trochu menší a mají o dost větší normální displej a hlavně to je OLED. Ale prostě dávat 18K za tu 13 a furt takový malý mobil mi připadá jako docela úlet, i když to někdo vyhledává. Možná pokud někdo využije ten špičkovej procesor tak budiž, ale to si spíš vemeš něco většího, když už to chceš tak využívat, pokud se najde někdo, kdo na tom chce hrát třeba hry, tak je tam pak ale asi nebude šmrdlat na takovém prckovi, to prostě z mého pohledu nedává moc smysl, navíc ten displej není ani rychlý, aby se to dalo považovat za herní mobil.
Další věc je pouhá 128GB paměť, to je taky velmi málo, pokud chceš používat nějaké náročné aplikace a s použitelnými 256GB už se přehoupneš i přes 20K a jsi hned na 22, to je prostě moc jak sviň a pořád se bavíme jen o mini, klasická větší 13, po které se budeš spíš dívat, je rovnou už za 24. Sice můžem vzít třeba starší 12, ale to už budem zas u toho, že ta už nebude stejně o nic výkonnější než Android se Snapdragonem, takže důvod pro iPhone potom tak trochu odpadá, to si pak můžeš vzít zas rači nějakou tu S22 za tu cenu, která bude rozhodně lepší.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
jayden
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: květen 11
Bydliště: Netolice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod jayden » 05 črc 2022 10:58

To ano, ale davat za telefon 16k+ to fakt ne. Max 10k, ale jsou lide, ze si ty tel za 30k+ koupi, to uz je pak jejich vec. :)

Odesláno z mého SM-G780G pomocí Tapatalk
NTB: Lenovo Legion Y520 80WK00X6CK MP: S22 5G

Dragon
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: říjen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Dragon » 05 črc 2022 11:13

V podstatě řeším stejný problém co ty, v době největší slávy androidu jsem měl nexus 5, na tu dobu nejlepší telefon s androidem, foťákem, výkonem... za cca 13k. Potom jsem měl huawei p9 a už jsem viděl tu zanedbanost systému, takže jsem pár roku přežil s Číňanem a potom jsem koupil iPhone 11. Přišel šok, najednou všechno fungovalo na 100% a rychlost byla dechberoucí. Ovšem nyní jsem zvažoval opět přechod na android z důvodu, že nemám další Apple zařízení. A v podstatě jsem u toho brečel. Jak může stát čínský použitelný odpad stejně skoro jak iphone 13? (mobily do 10k jsou zlo) Tohle se nikdy nemělo stát. Jediného konkurenta pro Apple beru nyní Samsung a ten dost pokulhává. Byl bych opravdu rád, kdyby se Google vzpamatoval a uvedl svoje pixely znovu do síně slávy, jako to udělal tehdy s nexusem.

Čuus

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Michael850 » 05 črc 2022 11:24

A v čem že ten Samsung má pokulhávat? Jak tak navíc koukám na ty benchmarky, Snapdragon už ty Apple Bionic čipy dost dohnal a už tam ani není takový rozdíl, jak jsem si myslel a třeba mezi A15 a A14 už není žádný významný rozdíl, jaký býval předtím.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 05 črc 2022 11:32, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
falco_dee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 361
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod falco_dee » 05 črc 2022 11:30

jayden: A proč by nemohli lidi dát za telefon klidně těch 30k a víc? Tolik lidí to má jako pracovní nástroj a tam se potom moc nehledí na cenu, když to splňuje určité požadavky uživatele. Pokud má někdo telefon jen na volání a messenger, tak potom nemá moc význam investovat. Ale doba je už dávno trochu jinde a telefon se dá využívat všelijakým způsobem.
CPU: Ryzen 7 5800X GPU: Sapphire Radeon RX 7900 XTX GAMING 24GB MB: ASUS ROG STRIX B550-F RAM: Kingston Fury Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL16 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" LG UltraGear 34GN850-B

Dragon
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: říjen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Dragon » 05 črc 2022 11:39

Michael850 píše:A v čem že ten Samsung má pokulhávat? Jak tak navíc koukám na ty benchmarky, Snapdragon už ty Apple Bionic čipy dost dohnal a už tam ani není takový rozdíl, jak jsem si myslel a třeba mezi A15 a A14 už není žádný významný rozdíl, jaký býval předtím.


Dobře, jdu na alzu, kliknu na Samsung mobily, seřadit od nejdražšího, hmm a vidím skládačku fold nechci, a něco ve velikosti 6,1 je obyč galaxy s22 5G. A já se ptám, má ten snapdragon ? :thumbdown:

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Michael850 » 05 črc 2022 11:52

Tak už ani ten Exynos není úplně špatný, Snapdragon je furt sice trochu lepší, ale taky už tam není takový rozdíl, jaký mezi nimi býval.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Dragon
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: říjen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Dragon » 05 črc 2022 12:02

A to je ono, a jsme přesně tam, za stejnou cenu je iPhone 13, zařízení které v současnosti má nejlepší HW a možná i SW na světě ? :) Kdyby ten Samsung s exynosem stál o 5-8k méně, neřeknu ani slovo a už ho mám dávno doma, a proto jsem zůstal u iPhonu. Prostě vzít dvě vlajkové lodě od dvou konkurentu (za stejnou cenu), kdežto druhá je pomalejší v HW a má mizernou SW podporu(tím myslím to, že za 2 roky konec aktualizaci). Nemluvě o amortizaci za 2-3 roky. Mám jasného vítěze.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Michael850 » 05 črc 2022 12:12

Podle mě to ale musíš brat jako celek, mobil nekupuješ jen podle procesoru a moc tě zas tak nezajímá, kdo v jakém benchmarku dosáhl o chlup lepšího výkonu, to je stejně jen takové poměřování pindíků. Co možná Samsung ztrácí u procesoru, to ti zas vynahrazuje svým špičkovým displejem, který je nejspíš pořád asi nejlepší.
A neznám nikoho, kdo by to tak řešil a na mobilu skutečně tak zuřivě mastil hry, aby to pro něj mělo takový význam a pokud je ten mobil pracovní, asi tam taky nepotřebuješ žádný kulervoucí výkon, spíš se díváš opět po něčem jiném a výkon je vedlejší.
Když chci výkon, mám přece PC, proč bych měl hrát na takové maličké placce nebo na tom chroustat kdo ví co, pro mě osobně je akorát důležité, aby výkon stačil k nějakému plynulému chodu systému a aby se to celé při běžném používání přehnaně nezahřívalo, třeba při brouzdání po netu, což každá taková vlajka bezpochyby dokáže, jinak jsou u mobilu asi spíš důležitější věci k řešení než je výkon procesoru.
Já hraju na mobilu max jen nějaké karty nebo jednoduché hříčky, u kterých ten plný výkon stejně ani nevyužiji ani s těmi slabšími procesory a že bych hrál na tom třeba nějaké náročné střílečky si moc nedovedu představit a ono prakticky bys ten rozdíl ve finále nejspíš stejně skoro ani nepoznal, je to jako si u PC stěžovat na slabý výkon ve hrách s Ryzen 5950X.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů