Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč Vyřešeno

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod michal84 » 01 zář 2023 13:29

Ahojte,
chcem sa poradiť s výberom mobilu do 6000Kč. Prioritou by som povedal že je dobrý foťák v danej cene.
Do oka mi padol tento kúsok: Motorola G72
https://www.alza.cz/motorola-moto-g72-8 ... 460235&o=1

Alebo máte iné tipy za danú cenu?


Ešte sa spýtam, má nejaký praktický význam po stranách zaoblený display na mobile okrem toho že to pre niekoho može vypadať dobre a moderne?

Reklama
Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod Grander » 01 zář 2023 14:04

Zaoblený displej žádný praktický význam nemá, naopak je kvůli tomu náchylnější na rozbití.
Letmo jsem mrknul na tu Motorolu G72 a vypadá to, že ten foťak je celkem fajn. V téhle kategorii se ale samozřejmě o fotomobilech mluvit nedá.
Možná ti někdo doporučí, jestli by se za tu cenu nedal sehnat bazarový iPhone, nebo tak něco...

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod Karrex » 01 zář 2023 16:28

Zaoblený je horší. Ho chytím a dlaň mi pořád něco dělá na displeji - nemám pouzdro.
V pouzdře byl zase problém prst zastrčit úplně až na okraj zaoblení, aby se udělalo něco na kraji displeje - třeba přesunutí na vedlejší obrazovku.

Jediné plus, že když hýbeš doleva doprava, vypadá to jako by to zajíždělo na zadní stranu telefonu, protože se to opticky pohybuje dolu po stranách.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod michal84 » 01 zář 2023 20:34

Ďakujem Vám za názory, ten zaoblený display teda určite uvažovať nebudem, síce by ani nešel do 6000 ale zajimalo ma to, myslím že Honor Magic 5 Lite je tak za 7000 čo som videl že je snáď nejlevnejší s týmto typom displaya ... nicmene vypadá to že to zaoblenie jenom dobre vypadá ale potom má spíš zápory.

iPhone použitý moc nechci.

A teda je mi jasné že za 6000 to není nič extra proto ten foto v uvozovkách :-)
Ešte som sa díval na nejaké recenze a ta Motorola G72 mi asi vychádza najlepšie, som jej naklonený tak na 90% ale ešte počkám ak by sa niekto ešte chcel podeliť o názor alebo skúsenosti :-)

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod šulda » 02 zář 2023 10:48

V týhle cenový kategorii si lidi tu Motorolu chválí. Nedávno sem ji zprovozňoval jedný známý a já osobně bych jí nechtěl, ale sem jeden z deseti v okolí :D Ono bohužel většinou lidi chválí to co mají a na objektivitu nehrajou.
Člověk se pořád učí.

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod michal84 » 02 zář 2023 12:20

A proc by si ju ty teda nechtel? :-)
Je to protoze by si obecne nechtel mobil v tejto cenovej kategorii alebo by si v tejto cene bral iny?

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod šulda » 02 zář 2023 12:37

On to není špatný mobil. Mě u něj nevyhovuje jejich nadstavba. Nejsem z těch co odsoudí něco jiného kvůli tomu že to je jiné, naopak mám rád změny, ale tady mi to prostě nesedlo ani po několika dnech co sem měl možnost se v tom šťourat. Jediný po čem sem nepátral u Motorol je podpora, ale to se dá na netu určitě zjistit. Preferuji min. 2 updaty OS, pak stejně telefon měním.
Člověk se pořád učí.

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod michal84 » 02 zář 2023 19:20

OK jasné každému sadne niečo iné súhlasím, ja mám aj aktuálne Motorolu takže to pre mňa problém není :-)
Asi je to za tie peniaze slušná volba zatial som tomu modelu teda naklonený.

Nicmene dnes som sa bol ešte pozreť do obchodu a ohmatal nejaké mobily :-) a trochu ma prekvapil ten Honor Magic 5 Lite, ten zahnutý display mi prišiel príjemný do ruky a s ovladaním sa mi nezdalo že by som mal problém. To zaoblenie sposobí že ten mobil krajšie zapadne do ruky. Resp keď som po ňom do ruky chytil klasický tvar mobilu tak sa zdal velký a nemotorný :-)

Ešte to teda premyslím, je mi jasné že by som sa dostal nad plánovaný limit a nevím jaký ma ten Honor foťák ... zatial preferujem tu Motorolu aj koli cene a na danú kategoriu slusnému foťáku ale prekvapilo ma jak ten Honor príjemne sedí v ruke.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod petr22 » 03 zář 2023 11:54

At budes hledat jak chces, tak neco co foti lepe nez Iphone budes hledat tezko.

Takovy Iphone 12 Mini foti na mobil vyborne, podivej se na fotky z nej.

Muzes fotit i v noci, staci drzet telefon 3 sekundy a ani to nemusi byt naprosto bez hnuti.

Uživatelský avatar
Arha
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1825
Registrován: červen 11
Bydliště: Dačice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod Arha » 03 zář 2023 16:11

Trochu OT:

Petře, mám tu starý Huawei P30 Pro a taky iPhone 12 a žel Bohu hlavně v noci ten Huawei fotí lépe jak iPhone. Novější (ať už Huawei, bohužel už bez Google, tak i iPhone) k testování nemám.
I skladník ve šroubárně si může psát vlastní SQL příkazy.

28nitro28
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod 28nitro28 » 04 zář 2023 05:20

Ja mam Note20 ultra a fotí skvelo + podpora videí v 4k na 60fps tiež zvažujem výmenu na s23 ultra pripadne počkám na radu 24 no tu sa bavíme o inej cenovej kategórii.

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký nový foto "mobil" do 6000Kč

Příspěvekod michal84 » 02 říj 2023 11:20

Ďakujem Vám za všetky príspevky. Telefon ešte kúpený nemám, do konca řijna mám ešte firemný takže na to mám ešte skoro mesiac :-)
Mobil teda stále preferujem nový. Aktuálne teda je moj favorit Motorola G72 (aktuálne sa dá sehnat už za 5000) ale teraz pokukujem ešte po novinke G54.
Ešte není v predaji a neviem čo možem čakať od foťáku nicmene asi ešte počkám a skouknu ho naživo.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů