5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
GarGy
Level 3
Level 3
Příspěvky: 520
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod GarGy » 21 zář 2010 15:33

prosím prosím zkoušel sem rozchodit GPS navigaci zdarma ale nejde to ,,, pokud to chapu dobře tak základ je aby mě to našlo ten satelit nebo jak to mám říct :D no a to nešlo .... nechal sem to hledat i přes noc a nic ... jen když se připojím na wifi tak mě to najde v okruhu asi 100 metrů ale to pak neni GPS ... jede to nekomu ? dik :) pořád jen čekání na GPS ....
Naposledy upravil(a) GarGy dne 21 zář 2010 21:50, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: 5800 EM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod Marfy » 21 zář 2010 15:52

Nevím jaké máš mapy,jestli OVI maps nebo jiné,ale podívej se do nastavení navigace,jestli nemáš přepnuto z integrovaného GPS na asisitovaný GPS.Mi to někdy přepne a pak to pochopitelně nemůže najít signál,protože asistované GPS (rozuměno připojený externí modul přes bluetooth) tam žádné nemám.Ovšem mám mapy Sygic,takže možná to tam ani nemáš.Jinak ty GPS u Nokie hodně dlouho načítají a pokud je zataženo a špatné počasí,tak to někdy ani nenajede.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
GarGy
Level 3
Level 3
Příspěvky: 520
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: 5800 EM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod GarGy » 21 zář 2010 16:02

mám OVI maps .... v nastavení navigace nic o integrovane ani asistovane GPS neni .... dneska je v Brně pěkně a nic :-( nechal sem to 15 minut a nic ale to nastavení GPS nemužu najít .... nemůžeš se mrknout do telefonu na OVI maps kde se to přesně nastavuje ?? :smile: nebo aspoň link na sygic ?

DeepTranceR
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: 5800 EM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod DeepTranceR » 21 zář 2010 20:24

Telefon - Nastavení Aplikací - Poloha - Metody určování polohy .. viz také manuál :bigups:

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1382
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 5800 EM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod šulda » 21 zář 2010 20:31

Marfy píše:protože asistované GPS (rozuměno připojený externí modul přes bluetooth)

A tenhle blud máš odkud :shock: Trochu si to popletl, trocha studie http://navigovat.cz/Text/Ar.asp?ARI=114495
Omlouvám se za dezinformaci - tohle jsem nevěděl.Protože vím,že se dají koupit i externí GPS moduly,tak jsem myslel,že je to ono.Sorry*Marfy*

GarGy: Zkus si zapnout tu A-GPS a vyhledat satelity. Jen měj na zřeteli že se při tom telefon připojí k síti a stáhne pár dat takže sám bys měl vědět jak jsi na tom s daty u svého operátora! Taky je důležitý abys měl mapy v telefonu. Pokud se ti nepodaří spojit se satelity na volném prostranství ani s pomocí A-GPS může se jednat o HW chybu a navštiv s tím servis. Nastevení A-GPS hledej v telefonu! Víš že existuje chytrá brožura s názvem Manuál? Menu - Aplikace - Umístění - Poloha - Metody určování polohy. A v této oblasti taky najdeš stav připojení k satelitům. Můžu se zeptat co znamená označení 5800 EM?
Člověk se pořád učí.

Uživatelský avatar
GarGy
Level 3
Level 3
Příspěvky: 520
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: 5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod GarGy » 21 zář 2010 21:51

diky , jdu to zkusit a omlouvam se 5800 XM a ne EM :D trochu se mi to spletlo ale uz sem to opravil :smile:


edit : ja se v tom nejak nevyznam ... mam tu zatrhly asistovane GPS , integrovane GPS , wifi sit a podle sítě a co mam nechat zatrhlý a co ne ??

Uživatelský avatar
GarGy
Level 3
Level 3
Příspěvky: 520
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: 5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod GarGy » 22 zář 2010 19:20

?? tak co ??

Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod Fílek » 22 zář 2010 20:29

Přesně jako říká Šulda - zjisti si, jestli máš povolené připojení k internetu, tátovi to taky nešlo a bylo to tím, že neměl povolen přístup k internetu. Jestli máš kredit, a chceš to opravdu jenom zkusit, vykašli se na to, může ti to sežrat spoustu peněz za připojení k internetu. Pokud opravdu potřebuješ navigovat, zkus spíš Sygic nebo NDrive.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1382
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod šulda » 22 zář 2010 23:37

GarGy: Trocha samostatnosti a taky více info když chceš pomoci. Integrovaný a Asistovaný nech zatrhlý. O datech už sem ti psal a net je dneska aktivní automaticky, leda bys ho u opa zakázal. Bez netu je ti asistovaný na prd. Taky v aplikaci Ovi Maps dej režim online. Jak tu píše Filek můžeš zkusit i jinou navigaci, ale pokud se Ovi nechytnou ani s asistovanou tak je někde chyba. Můžeš zkusit zformátovat trojhmatem či aktualizaci FW a pokud nezabere tak servis. Když použiješ hlavu a strejdu Google tak tu nemusíš čekat na naše odpovědi protože tohohle jsou symbianový fóra vrchovatý.
Člověk se pořád učí.

Uživatelský avatar
GarGy
Level 3
Level 3
Příspěvky: 520
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: 5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod GarGy » 23 zář 2010 09:53

ja myslel ze se muzu pripojit pres wifi ne ?

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1382
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod šulda » 23 zář 2010 14:48

Samozřejmě že můžeš, ale trochu postrádám smysl u navigace i když k něčemu to je.
Člověk se pořád učí.

Uživatelský avatar
GarGy
Level 3
Level 3
Příspěvky: 520
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: 5800 XM nemůžu rozhejbat GPS

Příspěvekod GarGy » 23 zář 2010 21:01

ne ne ja sem myslel ze se to pripoji jen poprve a neco si to stahne a pak uz to pojede pres satelit ne ?


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti