Po výměně HDD restarty

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fil95
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Po výměně HDD restarty

Příspěvekod Fil95 » 27 led 2015 16:45

Ahoj, mám poměrně vážný problém. Začal jsem dohromady dávat jedno starší PC:

MB: Asus P5L 1394
RAM: 1 GHZ DDR2 667 MHz
CPU: Intel Pentium Dual Core E2200 (netaktováno)
GC: ASUS EAH2400 PRO

Do PC jsem dal disk WD400 a nainstaloval na něj WIN7, fungovalo to, nabootovalo, mohl jsem pracovat. Poté jsem z něj disk vyndal, a vzal disk (WD800) z jiného PC. Na tom disku byly WIN XP a normálně na tom počítači, z kterého jsem disk vyndal, fungovaly. Tento disk s XPčkama jsem dal do toho PC, které jsem dal dohromady. PC disk nabootuje, ale zobrazí se klasická chyba. Na výběr mám Stav nouze, stav nouze se systémem MS-DOS, v síti, Poslední známá funkční konfigurace a Spustit systém běžným způsobem. Ať dám cokoliv, vždy jen rychle (nedá se to ani přečíst) proběhné modrá obrazovka smrti a PC se restartuje. Zkoušel jsem šáchovat i s RAMkama, zkoušel jiné RAM, jiné sloty, restart BIOSu, ale nepomohlo to. Může to být vádný zdroj? Nebo máte jinou radu? Děkuji za odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po výměně HDD restarty

Příspěvekod akem » 27 led 2015 16:51

Ahoj. Nějak jsem nepochopil co se vlastně dělo... Jak jsi dával to staré PC dohromady? Co jsi s ním dělal??? už mi to došlo... Ty si dal do toho PC disk na kterém máš XP z jiného PC a divíš se, že Ti na něm neběží??? Chce to čistou instalaci.
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Po výměně HDD restarty

Příspěvekod guest » 27 led 2015 16:53

Nemůžeš přehazovat disk se systémem do jiného PC! To funguje jenom, pokud je naprosto stejná konfigurace obou PC.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Po výměně HDD restarty

Příspěvekod wattmetr » 27 led 2015 16:55

Systém, nainstalovaný na jiné MB Ti tam obvykle nebude chodit. Musíš provést přeinstalaci nebo alespoň opravnou instalaci systému, popř. pokud se vyznáš, spusť v nouzáku a nainstaluj potřebné ovladače pro novou MB, staré odinstaluj, pak by to mělo chodit.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Fil95
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po výměně HDD restarty

Příspěvekod Fil95 » 27 led 2015 17:07

Když jsem připojil a nabootaval disk z Notebooky na tomto PC, normálně se systém z NB spustil. Ale rozumím, asi to tak nemusí být u každého. Tudíž, děkuji za odpovědi. Ještě jsem se chtěl zeptat, až dám PC dohromady, jaké všechny testy mohu použít, nebo jak co nejkomplexněji počítač otestovat, abych věděl, že komponenty pracují tak jak mají? MB, CPU, GPU, RAM, HDD?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Po výměně HDD restarty

Příspěvekod guest » 27 led 2015 17:13

Jdeš na to moc vědecky. Stačí když si zkotroluješ RAM, třeba memtestem a HDD CrystalDiskInfo.

Fil95
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po výměně HDD restarty

Příspěvekod Fil95 » 27 led 2015 17:34

Rozumím. A je nějáká možnost otestovat i MB? Přemýšlím o dokoupení nějákého staršího lepšího procesoru a grafiky, ale nechci to kupovat s tím že deska může být třeba vadná a za 2 dny mi vyhoří.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po výměně HDD restarty

Příspěvekod Pic » 27 led 2015 18:42

To je riziko u všech starších součástí, že něco prostě zkolabuje.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhodné restarty na nové pc sestavě
    od Djarinn » 23 úno 2024 12:55 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1418
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 13:07
  • Nelze spustit wifi po vymene karty - resenii
    od akem » 28 led 2024 13:16 » v Problémy s hardwarem
    6
    1221
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 21:41

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti