GK ?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Sprity
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

GK ?

Příspěvekod Sprity » 28 srp 2009 20:18

Zdravim, mam uz delsi dobu problem s GK. (alespon si myslim ze je to GK) Takze rovnou k veci, je to cca 3 mesice co se to stalo poprve, najednou z niceho nic mi zezelenal obraz nejak tak jako kdyz sem byl maly kluk a koukal se na pani ucitelku skrz zelene pravitko 8) mno abych to trochu upresnil tak ta barva je zeleno-modra. V takoveto barve to tenkrat vydrzelo ani ne 20 minut a vse se vratilo do normalu. Oddechl jsem si, ale tento problem se od toho dne zacal opakovat nezavysle na cinosti kterou sem zrovna provadel. Jak rychle se to objevilo, tak to take po par dnech na dobro zmizelo. Tento tyden v utery se to stalo znovu :mad: . Ptal jsem se znameho jestli nevi co by to mohlo byt jelikoz se v techto vecech vubec nevyznam. Poradil mi at nejprve ozkousim monitor u jineho pc, zkusil jsem a zavadu monitoru muzu vyloucit. Druha vec kterou mi poradil bylo zkontrolovat kabel ktery propojuje GK a monitor a popripade zkusit jiny, mohu rici ze kabelem to tez neni. A tak zbyva jen ta GK. Rekl mi na to ze pry mam problem s RGB, ten pojem vubec neznam a tak mi to trochu vysvetlil ze je to neco jako prolinani barev na monitoru-cervena-zelena-modra a ze pry me vypadava cervena. Co na to rict vubec nevim o cem to mluvil :crazy: a tak se s nadeji obracim na vas a doufam ze mi poradite :-( zacinam uz byt zoufaly. Abyste si mohly udelat obrazek tak pridavam moji konfiguraci:::
Operační systém Microsoft Windows XP Home Edition
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
CPU 1600 MHz
Grafická karta NVIDIA GeForce 6100 (128 MB)
BIOS Typ AMI (08/18/06)
Monitor BenQ FP202W 21palcu
Ram 512mb

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: GK ?

Příspěvekod guest » 28 srp 2009 20:27

Skutečně to odpovídá problému s RGR, tedy vypadává červená. Jestli to dělá monitor anebo GK se takto nepozná, ten monitor by to chtělo odzkoužet na delší dobu.

Uživatelský avatar
Kenapuc
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: srpen 09
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: GK ?

Příspěvekod Kenapuc » 28 srp 2009 20:28

Tohle mi delalo taky a bylo to kabelem od monitoru. Az ti to zase zezelena, tak s nim zkus zahybat, to tim proste musi byt.
Potrebuji pomoc!: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=7&t=44065

> Intel Core 2 Duo E8400 (3.0GHz)
> ATI Radeon HD4870 Toxic 1GB
> 2x 2GB DDRII Patriot 1066MHz (CL5)

Sprity
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GK ?

Příspěvekod Sprity » 28 srp 2009 20:35

KENAPUC:: kez by to bylo tak jednoduche, pokud jsi cetl poradne (vim ze jsem se trochu rozepsal :lol: ) tak sem psal ze jsem zkousel i jiny kabel ale nic :(
BLUE SPIRIT:: monitorem to tez neni jak uz jsem psal tak jsem ho ozkousel u jineho pc a v pohode. Take se mi pri vypinani ukaze na obrazovce hlaska NEBYL ZJISTEN ZADNY SIGNAL ta uz je vsak v normlani barve

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: GK ?

Příspěvekod guest » 28 srp 2009 20:42

Pokud jsi si monitorem jistý, pak nezbývá než zkusit jinou GK.

Paulí
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 305
Registrován: březen 09
Bydliště: Dobruška
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: GK ?

Příspěvekod Paulí » 28 srp 2009 20:48

Kabely jsi měnil, ale chyba může být v konektorech (na PC nebo na monitoru). Zkus při zapnutém PC a monitoru zahýbat konektorama, zda to něco dělat bude.

Sprity
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GK ?

Příspěvekod Sprity » 28 srp 2009 20:51

BLUE SPIRIT::Novou GK? :-( neexistuje zpusob jak to treba napravit? napr. nejake ovladace nebo dobre mireny kop z boku do meho pc?
PAULI:: Bohuzel nic opravdu to vidim na tu GK :-(

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: GK ?

Příspěvekod El Diablo » 28 srp 2009 21:04

GF 6100 není to integrovaná GK?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GK ?

Příspěvekod iDkcz » 28 srp 2009 21:13

Taky bych rekl ze je jinac i ja se musim pridat ze mi to delal kabel od monitoru. Ja ho mel ale ze starsi 15ky primo zadnej na jednej i druhej strane na sroubky tudiz vymenit sel pouze s sikovnyma rucickama prestrizenim a znova udelanim.Zacaly nejdrive blbnout jedna po druhe barve pac vypadavat uplne a nakonec jsem skoncil u dvou barev - cerna / bila. Jinak je to tak 50 / 50. GK / Monitor. Koukam ze si delas hlavu s vymeny GK ale myslim si ze v dnesni dobe sehnat grafickou kartu je otazka nekdy par korun. Napr kup z druhe ruky nejake obycejne na office + zakladni hry jsou dve tri stovky.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Sprity
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GK ?

Příspěvekod Sprity » 28 srp 2009 21:30

ano je to integrovana GK, stejne jsem uvazoval o upgradu jelikoz uz mi pc prestava stihat to co bych chtel :(


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: be_oshied a 38 hostů