Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4 Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mailoo
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4  Vyřešeno

Příspěvekod Mailoo » 17 dub 2010 14:01

Dobrý den/Ahoj!

Mám trapný problém - přestal mi fungovat větráček chipsetu na základní desce K8N Neo4 (viz obrázek). Jsou tam dva trubkové čepy (šipky), které přes pružinku přitlačují zřejmě větráček k desce, ale ať točím, tlačím, nebo tahám jak chci, stále tam drží. Dokáže mi někdo poradit, prosím?
Další věc už není tak podstatná: Někdo tu doporučoval na tuto desku pasivák. Chtěl bych vědět, zda stačí, jestli se tím třeba nezkracuje životnost desky ap. Bylo by o malinko méně hluku ;-)

Za všechny rady děkuji!
Přílohy
K8N-Neo4-Platinum.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod iDkcz » 17 dub 2010 14:07

Zespod mají takové zarážky - zpětné. Něco na styl rybářských háčků :D dovnitř to zajede, ale ven už to nejde. Hlavně to nervi. Vezmi například malé kleštičky a zespod ty zobáčky zmákni lehce k sobě tak, aby prolezli dírou v MB ven.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod memphisto » 17 dub 2010 14:07

Vítej na fóru PC-HELP.CZ

Já jsem u těchto větráčků viděl dva způsoby uchycení. Jeden je klasický Intel BOX uchycení na těch kolíčcích, kde se jen šroubovákem pootočilo a šlo to jen a druhý způsob byl, že na druhé straně desky byl ten kolík takový rozštěpený a musel se zamáčknout a poté ty jednotlivé štěpy zmáčknout k sobě a až poté odendávat. Ty budeš mít spíše ten druhý způsob a nebo ten první a drží tě teplovodivá pasta :smile:

/edit: tak už mě předběhnul :smile:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Mailoo
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod Mailoo » 17 dub 2010 14:12

Teplovodná pasta to nedrží, jelikož se mírně pohybuje. Jestli tomu dobře rotumím, musím demontovat celou desku z Case? Plech, na kterém je totiž přišroubovaná nemá žádný výřez ap. :-(

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod memphisto » 17 dub 2010 14:15

Pravděpodobně budeš muset :? To samé já, když jsem konečně složil své PC a chtěl jsem umístit chladič na CPU, tak jsem zjistil, že na spodní stranu desky přijde backplate :evil: Jsem tehdy myslel, že mě trefí :lol:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod zao » 17 dub 2010 14:15

bohužel a potom na čipset dat něco takovýho http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32076
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod iDkcz » 17 dub 2010 14:30

memphisto píše:To samé já, když jsem konečně složil své PC a chtěl jsem umístit chladič na CPU, tak jsem zjistil, že na spodní stranu desky přijde backplate :evil: Jsem tehdy myslel, že mě trefí :lol:


Taktéž jsem do přítelkyně PC ho muset ( kvůli chladiči na CPU ) dát, jen díky bohu stačilo odmontovat zdroj a podržet stranou a backplate tam vlezl a naštěstí zapadl :D
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
gyga
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1011
Registrován: únor 08
Bydliště: Kutná Hora - Malešov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod gyga » 17 dub 2010 14:36

Dej tam spíš tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38762 už jsem ho na jednu takovouhle desku dával a chladí pasivně naprosto dostatečně. Desku budeš muset odmontovat celou, protože ze spodu jsou ty háčky, které musíš zmáčknout k soubě a pak to půjde ven.
Lenovo Thinkpad Edge 15

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod zao » 17 dub 2010 15:34

no ono je to jedno protože nF4 topí hodně, imho pasiv stačit nebude a bude potřeba nějakej ofuk nebo potom něco takovýho http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48647 a to jsem si teď vzpoměl že větráček na nF4 hučel a to jsem o pc ještě moc nevěděl tak jsem hledal čím ho nahradit a narazil jsem na toto forum kde mě tuším radil weslo
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod Marfy » 17 dub 2010 17:35

To by snad byl blázen,kdyby na desku v hodnotě 500,-kč dal pasivní chladič za 600,-kč. :wink:
To bych raději jen sundal ten ventilátor,umístil 80 mm na bočnici a nějakým kouskem plastové roury bych přivedl foukající vzduch na ten pasiv.
Bacha taky na výšku pasivu,abys tam potom dostal grafiku.Vypadá to,že tam moc místa není.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Mailoo
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Demontáž chladiče chipsetu K8N Neo4

Příspěvekod Mailoo » 17 dub 2010 18:22

Děkuji všem, něco vymyslím, také aby to tam pak šlo připojit, že jo. Tak já beru nářadíčko a jedu dom, se tom pohrabat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • VRM teploty x570 chipsetu chipset (Gigabyte X570S UD & X570S GAMING X) s 5950X (žádné OC)...?
    od TomiDomi » 19 čer 2023 22:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    902
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 22:46
  • Výměna chladiče CPU
    od goffy » 18 pro 2023 11:51 » v Problémy s hardwarem
    8
    2374
    od goffy Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 06:41

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 1 host