Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
king-surf
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1223
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod king-surf » 07 bře 2013 10:22

Ahoj, zdravím všechny.

Stala se mi věc, kterou bych fakt nikomu nepřál. Teď mám jen dilema, jestli servisáci z asusu po mě nebudou chtít třeba 4 000 za opravu, nebo jestli mám objednat displej např. z aukra (cca 1500) a nechat to za pár stovek vyměnit v nějakým servisu(nevím jak je na tom pak záruka). Je to celkem hra o čas. Notebook Asus x54hr

Nebo objednat ze zahraničí? Ale clu ani dph se asi nevyhnu, že... (https://www.laptopscreen.com/English/sc ... TN156AT24/)

Jsem student a notebook mi byl koupen ke studiu, musím si to zaplatit sám, tudíž bude nejlepší co nejmenší částka, 4 tisíce je pro mě nepředstavitelná cifra (ano, za tolik prodávají čeští obchodníci WXGA HD 1366x768 displeje).

Co by ste prosím dělali vy? :-(
Přílohy
prasklina.jpg
Naposledy upravil(a) king-surf dne 07 bře 2013 10:39, celkem upraveno 2 x.
Návod na HiJackThis log*HWMonitor*CCleaner*HWInfo

KDO SE MOC PTÁ, MÁLO GOOGLÍ!


CS 1.6. The Best Game.
2x3.1Ghz|4GB|HD4250|500GB 7.2k|Fortron 400W

Reklama
Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod tux » 07 bře 2013 10:36

Jestli ti prasknul display, tak si tím nejspíš i přišel o záruku. V rámci záruky ti to určitě nevyměněj, a kdybys to někde nechal vyměnit, tak při nějaký reklamaci to bude první věc který si budou všímat. Takže si najdi na aukru něco za dobrou cenu, já jednou sehnal na svůj acer na aukru za 18 stovek.
Just Fucking Google It!

Uživatelský avatar
king-surf
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1223
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod king-surf » 07 bře 2013 10:40

No asus má určitě servis za peníze, mimo záruku, nebo ne? Snad to není vyřešené tak že prasknutím displeje v podstatě končí záruka :( Na YT je dokonce detailní video od nějakýho prodejce, jak lcd vyměnit ale do toho bych nešel...

doma leží HP Pavilion dv6-2132ec s poškozenou VGA tudíž nepoužitelný a asi 3 roky starý. Koukal jsem se, a měl by být totožný s tím ud mého asusu (wxga, hd led, 1366x768 a 40pin konektor vlevo). Že by mě to zachránilo? Jak to ale udělat? Šťourat se v tom nehodlám, protože tomu moc nerozumím a akorát bych to pokazil...
Návod na HiJackThis log*HWMonitor*CCleaner*HWInfo

KDO SE MOC PTÁ, MÁLO GOOGLÍ!


CS 1.6. The Best Game.
2x3.1Ghz|4GB|HD4250|500GB 7.2k|Fortron 400W

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod tux » 07 bře 2013 10:43

Jo, v Asusu ti to v rámci záruky vyměněj, ale zaplatíš za to 5k, ne-li víc.
A že bys jim poslal vlastní display, s tím nepočítej. Není to originál na ten tvůj notebook, takže se ti pak na další problémy nebude vztahovat záruka.
Just Fucking Google It!

Uživatelský avatar
king-surf
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1223
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod king-surf » 07 bře 2013 10:50

Aha. No tak mám teda pěknou smůlu. Podle všeho by měl sedět alespoň ten displej z toho HPčka, takže teď jen najít nějaký servis. Nebo známého. Samí problémy, toto sem fakt nechtěl.
Návod na HiJackThis log*HWMonitor*CCleaner*HWInfo

KDO SE MOC PTÁ, MÁLO GOOGLÍ!


CS 1.6. The Best Game.
2x3.1Ghz|4GB|HD4250|500GB 7.2k|Fortron 400W

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod tux » 07 bře 2013 11:00

Servis se ti nevyplatí, za takovou blbost zaplatíš minimálně litra. Přitom to spočívá jen v sundání rámečku, povolení displaye, a odpojení kabelu. No a opačnej postup při montáži.
Just Fucking Google It!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53717
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod petr22 » 07 bře 2013 11:18

Co se tyce ceny displeje - pokud cesti obchodnici prodavaji za 4000 Kc displej, jehoz nakupni cena primo od dodavatele je 180 USD, tak je to podle me naprosto v poradku.

Tudiz jedina moznost je pouzity displej (Aukro, Ebay) a vymenit, s tim ze ntb jiz nebude v zaruce protoze doslo k jeho otevreni. Musi byt ale naprosto shodny model a naprosto shodna revize firmware (to je nejcastejsi duvod, proc na pohled stejny displej nefunguje).

Zarucni opravu nema cenu zkouset, zaruka se nevztahuje na mechanicke poskozeni - v tomhle pripade to vypada na pribouchnuti neceho mezi displej a klavesnici.

Uživatelský avatar
king-surf
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1223
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod king-surf » 07 bře 2013 11:27

petr22: podívej se po netu, někde je za 1900, někde až za 5000 a přitom v USD na ebay, amazonu (nové) se pohybují od 1000 do 1500Kč.

Záruční opravu jsem neměl ani chvíli pomyšlení zkoušet, když jsem to rozbil vlastní vinou a tudíž za to mám plnou zodpovědnost.

Podle vás bych tedy měl zkusit vlastní opravu? Skládal jsem pc, vyměňoval RAM v notebooku, ale na todle se fakt necítím(asi nemám ani potřebný šroubováčky, v druhém videu 3 nástroje speciálně vyjmenuje...). Ale když si uvědomím, že vlastní výměnou (displej z HP musí pasovat) můžou být náklady 0Kč a servis 1000Kč nejmíň, tak o tom asi začnu uvažovat, ale radši se poptám ještě po známích...
http://www.youtube.com/watch?v=RXuNUh5LTos
http://www.youtube.com/watch?v=dhaw4-jSAsQ

řídit se tímto? nemám problém to vytáhnout ale mám problém to tam vždycky vrátit...
Návod na HiJackThis log*HWMonitor*CCleaner*HWInfo

KDO SE MOC PTÁ, MÁLO GOOGLÍ!


CS 1.6. The Best Game.
2x3.1Ghz|4GB|HD4250|500GB 7.2k|Fortron 400W

pawel.31
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: září 11
Bydliště: Znojmo
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod pawel.31 » 07 bře 2013 11:33

Když se toto stalo mě, tak jsem s tím došel do prodejny.. kde mi sice záruku neuznaly, ale poslaly to do jejich servisu, kde mají takové velké elektra podstatné slevy. Stálo mě to 2600 a byl jsem spokojenej. Ale dneska bych si sehnal nějakej displey s ebaye a vyměnil si to sám. Nebo pokud si na to netroufneš tak někdo ti to určitě levně udělá. Pokud zvolíš tuhle možnost tak se budeš pohybovat tak okolo 1500 Kč.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53717
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Prasklý displej na ntb v záruce - jak dál?

Příspěvekod petr22 » 07 bře 2013 11:36

Problem je, ze servis nemuze shanet displeje na Aukru, Ebay, Amazonu ani od Franty ktery vykradl kamion, ale kupuje je z oficialniho zdroje. Coz znamena clo i DPH (vsechny ceny mimo EU jsou bez dane a bez cla). Ja vychazim z realne ceny, za kterou je mozne ten displej objednat z oficialni distribuce.

Navic se mi dost nelibi popisky jako "vyrobce se muze lisit" a "kompatibilni s <cislo originalniho dilu>"

Posotvne, clo a dph cenu toho vyhodneho displeje dost prodrazi (+1500 Kc)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zrcadlení PS5 na displej notebooku
    od Nick221 » 14 srp 2023 18:26 » v Herní konzole
    3
    6659
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    15 srp 2023 09:27
  • HP ENVY X360 - Blikající displej
    od vaz » 01 bře 2024 19:04 » v Problémy s hardwarem
    4
    1354
    od vaz Zobrazit poslední příspěvek
    14 bře 2024 19:45

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů