potíže s tv tunerem

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 11 led 2007 22:06

ustalovac píše:Já se omlouvám pokud to bude znít blbě, rozhodně nechci z nikoho dělat blbce, ale asi si nerozumíme. Možná jsem to nedokonale popsal. Takže:
Když usb tuner odeberu ručně pomocí myši ze systému (jako se odebere flashdisk atd.) tak o něm počítač samozřejmě jakoby neví a vypnutí počítače proběhne bez problému. Když tohle neudělám (to znamená když jenom vypnu aplikaci tv tuneru anebo když vypnu tuner dálkobvým ovládáním - tyhle varianty jsou právě totožné) tak tuner není odebraný ze systému a počítač se při vynutí totálně kousne. A to je ten problém, protože já bych rád vypínal počítač jen tak kdy chci, abych nemusel myslet na odebrání nějakejch potvor ze systému. S normálním flashdiskem, pamětovou kartou anebo když je počítač zapojen do sítě, tak se mi to normálně daří, s tv tunerem teď dva dny ne a to mě dost štve.
Napadá vás prosím něco? Díky.

Ale rozumíme si. Ty dvě varianty vůbec nemusí být totožné. Ale tady ten problém asi není, protože i kdyby se v USB odpojil od napětí, pak je to stejné, jako by se vytáhl z USB

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 led 2007 22:39

Mrkni se na nastavení programu a ovladače, zda není něco tam. V Biosu může být možná nastaveno napájení USB portu po vypnutí PC a to by také mohlo být příčinou.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ustalovac » 12 led 2007 10:09

Mno,
to by asi mohlo být ono, díky PIC. Vybavuju si totiž že prodejce (alza) se prsí tím, že tuner nepotřebuje napájení, protože si sosá energii přímo z usb. Takže si chce asi sosat i po vypnutí.... Akorát já s BIOSEM neumím ani Ň, to znamená vůbec nic, neporadíte prosím jak by se to tam dalo nastavit, aby se ty usbčka nenapájely?
Díky.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 12 led 2007 14:06

On je Bios vždy trochu jiný dle výrobce desky, kteří jej upravují a tak Ti těžko poradím. Musíš hledat v manuálu k základní desce v části Bios. Bohužel většinou to je angličtina a tak slovník k ruce. Případně zkus zkušenějšího kamaráda, zda Ti neporadí.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ustalovac » 12 led 2007 19:00

PIC díky, mrknu se na to teda do manuálu :) anglicky zvládám dobře :) uvidíme co tam vyčtu.
Jinak pořádně sem ten tuner prozkoušel a zjistil sem že dělá i jiný další malý problémy, je teda možný že to pravděpodobně taky souvisí s tím napájením (třeba když počítač normálně běží, všechno funguje, tuner odpojím a vyjmu a znovu připojím a pustím a nenačte žádný program, i když aplikace TV normálně běží, je tam jenom černá plocha... Po restartu všechno ok...) a tak sem usoudil že ten TV tuner je prostě šunt, šmejd a tak dále... :) takže to radši zkusím pustit z hlavy :) abych nemusel do blázince :)
Holt si zvyknu na nějaký pravidla používání :( případně to časem celý rozdupu :)
Díky všem, mějte se, díky za podporu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhadné potíže se zvukem u hry.
    od liborek » 19 čer 2023 21:16 » v Problémy s hardwarem
    1
    865
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 11 hostů