2 SATA HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
chico
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Prosím o radu

Příspěvekod chico » 18 led 2007 21:35

Tak jsem koupil IDE disk a zapojil jej. BIOS jej našel, ve WIN pak nebyl vidět, proto jsem z http://www.seagate.com/support stáhnul program na instalaci disku. Ta proběhla OK - rozdělil jsem si jej na dvě cca 100 MB partition. Vše se zdálo OK až do příštího restartu. Původní disk s WIN našel BIOS správně jako primary master, nový disk našel jako secondary slave, ale pak jsem skončil s hláškou Error loading OS.

Pokud nový disk vypojím OS naběhne bez problémů. Uf, tak teď jsem trochu v koncích... :-(

Parametry: starý disk (SATA) - Seagate Barracuda 7200.7 80 GB, nový disk (IDE): Seagate Barracuda 7200.10 200 GB.

Díky za jakoukoliv pomoc.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 18 led 2007 22:09

IMHO máš nastavené prvotní bootování z IDE tak se to snaží načíst disk bez OS...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
chico
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod chico » 19 led 2007 14:34

Zase jsem o něco chytřejší :D BIOS si po přidání nového HDD automaticky přenastavil boot priority a hledal OS tam, kde nebyl... Takže už to jede OK, díky za pomoc.

BTW: Při startování a po nalezení disků se vypíše hláška (volně cituji): "IDE 80 conductor cable is not installed". Pak ale vše proběhne a disk funguje. Ignorovat?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 led 2007 15:38

Chce to 80ti žilový kabel místo toho 40ti žilového, který tam je teď. Kup si ten 80ti žilový disk pojede ve vyšším DMA, nejede-li Ti teď dokonce v PIO módu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů