Stránka 1 z 3
Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 12:40
od Carny
Ahoj, můj velice hloupý přítel si koupil nový počítač, který jsem mu sestavil (i3 3220,4GB RAM,Radeon HD7790,Seasonic 400W) ojednal ho z alfy s tím že to sestavit umí (pomoc jsem mu nabízel) tak to všechno sestavil, zkoušel PC zapnout a nic.
Pak mi volal, já se v PC trochu šťoural a zase nic, PC nenajel, vůbec se nerozběhl. Další den ho odvezl do neautorizovaného servisu aby zjistil, kde je chyba. Ten vůl zapomněl na distanční podložky tzn. tu desku namontoval hned na skříň, tzn. zkrat.
Ten týpek v tom obchodě byl ale celkem ochotnej a tak vyzkoušel všechny ostatní komponenty, které byly naštěstí funkční. Vyzkoušel štěstí a desku se pokusil reklamovat, ta se ale ještě ten týden vrátila že neodborná montáž, bla bla..
A teď se ptám - neexistuje nááhodou nějaká možnost jak desku opravit? Dal všechny peníze za počítač, rodiče mu ještě asi 5000,- přidávali a o nějakých 1300,- nechtějí ani slyšet, prostě a jednoduše teď nemá a ani dlouho mít nebude ani korunu, takže by nejmíň mesíc musel čekat na novou desku.
Díky moc za veškeré odpovědi a popřípadě rady, i když si já osobně myslím že je to K.O
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 12:47
od guest
A teď se ptám - neexistuje nááhodou nějaká možnost jak desku opravit?
Pochybuji, bylo by velmi těžké najít co vlastně odešlo a nemusí se vůbec jednat jen o jednu součástku.
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 12:53
od Carny
Jo, já s tímto zkušenost nemám tak mě napadlo jestli nefunguje nějaký "trik"

v podobě upečení v troubě (To mi pomohlo když mi má stařičká a bejvalka 8800GTX dělala artefakty :lol ) nebo něčeho takového..
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 12:55
od guest
Upečení v troubě může opravit studený anebo jinak poškozený spoj, ale určitě neopraví třeba odpor, který shořel z důvodu zkratu.
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 13:00
od wattmetr
Zkoušel někdo tu MB po odstranění "zkratu" (na stole nebo po doplnění podložek)? I když byla v servisu, možná jí nic není - nebylo by to poprvé

Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 13:18
od Carny
Ano zkoušel jí ten týpek v tom servisu na stole spolu s procesorem, zdrojem a ramkou a sice se to všechno rozběhlo ale obraz nenajel..
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 13:59
od d1amond
Carny píše:Ten týpek v tom obchodě byl ale celkem ochotnej a tak vyzkoušel všechny ostatní komponenty, které byly naštěstí funkční. Vyzkoušel štěstí a desku se pokusil reklamovat, ta se ale ještě ten týden vrátila že neodborná montáž, bla bla..
A teď se ptám - neexistuje nááhodou nějaká možnost jak desku opravit? Dal všechny peníze za počítač, rodiče mu ještě asi 5000,- přidávali a o nějakých 1300,- nechtějí ani slyšet, prostě a jednoduše teď nemá a ani dlouho mít nebude ani korunu, takže by nejmíň mesíc musel čekat na novou desku.
Co to je za desku?Distanční podložky jsem pod desku dával asi 2x v životě, nikdy jsem nic neprovedl a k novým skříním se už ani nedávají.
Deska mohla být neodborně namontovaná, ale to by musel na desce být vryp od šroubováku nebo něco podobného. Jinak totiž pojem neodborná montáž neexistuje. To že je odpálený startovací tranzistor nebo něco podobného, to může být už závada z výroby - a není šance, jak prokázat u jakékoliv části MB opak...Ať mu to nějak dokážou?
Kdybych to měl vzít čistě z počtu pravděpodobnosti, tak z 10 stejných desek mi jedna nepůjde. Asi taková je totiž jejich poruchovost hned ve výrobě. Takže ty řeči o odborné montáži si měl Tvůj kamarád nechat od cesty a prostě říct, že deska nefunguje. Pokud ovšem přišel do servisu s tím, že to asi rozbil on při montáži, tak proč by toho neměli využít proti němu.
Kdyby v servisu desku odeslali k dodavateli a ten potažmo k výrobci na testování, trvalo by to podstatně déle než měsíc a výrobce by se 100% neobtěžoval vracet to zpět, pokud na desce není mechanické poškození. Takže s největší pravděpodobností desku nikdo nikam neposílal a akorát si ulehčili práci.
Kdysi dávno, někdy v roce 2001-2002 byl u nás v republice autorizovaný servis na MSI, FIC a VIA desky, ale pak se přišlo na to, že je levnější posílat to hromadně zpátky na Taiwan.
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 14:07
od Carny
To ne, deska je vzhledově v pořádku, ale on to objednával z alfy a ten servis je u nás ve městě, je to jiný servis není to alfa, a jemu to z té reklamace přišlo a bylo přiloženo v dokumentu "Základní deska nefunkční, zřejmě neodborná montáž".
Jinak - Ty podložky tam asi musí být kvůli tomu aby se to nedávalo plech na plech = zkrat.
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 14:11
od d1amond
Ty díry nemají nikde nic vodivého. Nemá tam co vést. Dávají se tam proto, aby nedošlo při zkratu na desce k průrazu na kostru.
Jak říkám, deska byla pravděpodobně nefunkční už z výroby. Pošlete to do Alfy na reklamaci s tím, že prostě nejde. Pokud je to koupené v průběhu 14 dní, vraťte ji bez udání důvodu.
Právě že plech na plech tam nikde není. PCB není z plechu, že? Ty podložky se dávají pod hlavy šroubů..
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 14:14
od Carny
Deska - MSI B75MA-E33 - B75, s.1155, DDR3, mATX
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 14:16
od d1amond
Jak jsem psal. Pošli to do Alfy, že deska nejde. Nebo to vraťte.
Re: Vyzkratovaná základní deska
Napsal: 14 črc 2013 14:17
od Carny
No už je to asi 20 dní.. A on jí tam na reklamaci poslal s tím že to v nechal v servisu zapojit a že je nefunkční, také tam napsal aby pochopili že je nefunkční z výroby, a oni jí poslali nějakýmu technikovi do příbramy a on jí poslal zpátky jemu s tím že se to prostě nevyreklamuje, jak jsem říkal neodborná montáž atp.
Ještě taková malá úprava, zpletl jsem to je to s czc.cz ne s alfy..