Stránka 1 z 1

Utekla grafická karta u notebooku  Vyřešeno

Napsal: 21 pro 2013 23:44
od EquaLizeR
Zdravíčko
Vyskyt se u mě problém v notebooku Lenovo G700. Než začnu, tak v zoufalství jsem vše zahodil a notebook vrátil do továrního nastavení, pro ty, kteří by chtěli psát to, že aktualizovat a správce zařízení... ano vše jsem dělal, jenže mi to aktualizovat nešlo, když při instalaci mi instalátor napsal toto
Obrázek
A ve správci zařízení (vyvolaný přes "Počítač") jsem měl jen Grafický adaptér Intel HD Graphic... A přesně tímto se dostáváme na začátek celého příběhu, kdy mi i před obnovením továrního nastavení vše naročnější běželo na 20 - 30 FPS max a nvidia experience zobrazila vše kromě grafického čipu tím pádem jsem usoudil, že má NVidia z mého notebooku utekla.
Potřebuji radu zkušenějších než se rozhodnu jít na prodejnu tento 2.9KG notebook s 17,3" displejem jim omlátit o hlavy. :)

EDIT: Jo a pro šťourali ohledně biosu :P . Vím jak se tam mám dostat a v nabídce nejsou 3 ale jen 2 grafiky a tou je integrovaná a Optimus.

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 00:00
od Martin63
Chipset je správně nainstalován?
Pokud nepomůže reinstall systému, tak nepomůže nic...

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 00:14
od MiliNess
Pokud není grafický adaptér od nVidia zakázaný v nastavení BIOSu, či stiskem funkční klávesy + některé další klávesy, bude to problém.
Patřím tedy mezi vzpomínané šťouraly. Jinak to "Optimus", je technologie od nVidia, která zajišťuje plynulé přepínání mezi těmi dvěma grafickými adaptéry.
Jestliže je to vypnuté, pojede pouze VGA Intel, nVidia bude vypnutá.
Pokud by grafický adaptér utekl, bude někde v notebooku díra. Grafické adaptéry neutíkají moc rychle a neumí řídit motorová vozidla.
Našel bys ho tedy někde poblíž, nejspíše zalezlý v temném koutku. Myslím ale, že najdeš kadávera VGA nVidia přímo uvnitř notebooku.
Mlátit někoho 3kg notebookem do hlavy nedoporučuji, mohl bys ho zničit úplně. Navíc by ses zcela jistě dopustil závažného trestného činu, což by sis plně uvědomil až ve společných sprchách.

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 11:57
od EquaLizeR
Takže když se nad tím tak zamyslím... V BIOSu Optimus je zadáno což znamená, že nVidia zřejmě zde nachází - funkční klávesu tu u tohoto Lenova nikde nemám ale nechápu, když je spuštěn ovládací panel nVidia, tak při kliknutí mi napíše to, co na prvním obrázku nahoře.
Ono těch problémů je víc abych pravdu řekl a nevím proč se mi chce to spojovat s tím, jak mi nedoslova vyhořelo jedno z USB 2.0, při zapojení chladící podložky, které teď dává jen napájení a nepřijímá data.
Možná kdybych se asi nějak dostal do lepšího nastavení v mojem BIOSu, tak by tam asi bylo něco víc ale takhle opravdu nevím co s tím.
Ale zase ne každý notebook se prostě povede, tak jsem chytil zrovna ten jeden z 1000 špatných.

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 12:21
od strikis
Dělal si to přes one key recovery?
Jestli ne první se musí aktualizovat chipset a prvně instalovat intel hd grafika
Mám podobný ntb a jinak to neuděláš :)

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 12:46
od EquaLizeR
Nic takového nikde nepsali ani se nezmínili, že se to musí udělat přes takto složité body... Očekával jsem, že něco takového společně s systémem W8 už něco bude umět konečně samo nastavit... Udělám to a pak dám vědět
Tak bohužel ani toto nejde... Do nastavení Intel se dostanu ale nVidia mi píše pořád to samé a taky nesmíš zapomínat na to, že zde se ovladače instalují sami ne jako to bývalo u W7

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 13:29
od strikis
Instaluj ovladače oficiální ze stránky výrobce!

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 13:51
od EquaLizeR
Intel VGA nainstalována, přesto grafický čip nVidia je nedostupný. Pořád ta samá chyba, co na začátku. :( ... Na to budou potřeba asi jiná kouzla.

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 13:55
od strikis
Vypni ntb a obnov přes tlačítko one key recovery...

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 15:10
od MiliNess
Myslím, že v prvním příspěvku tazatel informuje o tom, že již notebook vrátil do továrního nastavení.
Pravděpodobně je to tedy závada VGA nebo základní desky, což je u většiny notebooků jedno a to samé.

Re: Utekla grafická karta u notebooku

Napsal: 22 pro 2013 15:50
od EquaLizeR
Problém se mi podařilo vyřešit... Děkuji za podporu, především děkuji uživateli strikis. Poslední bod doopravdy pomohl. Grafické ovladače se nainstalovali a teď již bez problémů... nVidia experience opět ukazuje grafický čip nVidia jako aktivní a již mi vše jede na stabilních 80 FPS jako tomu bylo dříve.
Děkuji mnohokrát a přeji příjemné svátky a nový rok.