Stránka 1 z 2

vypínání monitoru

Napsal: 23 pro 2013 22:39
od LadikDOB
Zdravím,
chtěl bych se poradit jestli nevíte čím může být přesně způsoben můj problém s monitorem. Jeden z našich počítačů už je celkem starej a zrovna u něho se mi začal vyskytovat jeden problém. Když zapnu počítač, tak monitor normálně naběhne a jakmile začnou nabíhat Windows (ikona Windows), tak monitor vypne a píše no signal. Zkoušel jsem tento monitor a kabel u jiného počítače a tam fungují. Takže myslíte, že je problém u grafické karty? Děkuji za radu

Re: vypínání monitoru

Napsal: 23 pro 2013 22:45
od wattmetr
Nemyslím. Popsal jsi to velmi stručně, ale spíš bych to tipoval na "spadnutí" celého PC. A to může mít více příčin, k odhalerní té pravé je třeba chování PC lépe vypozorovat a lépe popsat.

Re: vypínání monitoru

Napsal: 23 pro 2013 22:51
od LadikDOB
Počítač podle zvuku normálně běží dále...

Re: vypínání monitoru

Napsal: 24 pro 2013 11:18
od wattmetr
Podle zvuku :mad: To znamená, že se skoro určitě točí větráky, v podstatě nic jiného.
Co HDD, je nějak slyšet jeho činnost? Co kontrolky - Power, HDD, mechanika? Když zkusíš vysunout mechaniku, vyjede?
A také: Co to je za stroj? Alespoň PC/ntb? A základní osazení + OS?

Re: vypínání monitoru

Napsal: 24 pro 2013 11:43
od guest
Podle zvuku - je slyšet znělka systému?

Re: vypínání monitoru

Napsal: 26 pro 2013 11:23
od LadikDOB
Tak jsem to testoval dál a Windows normálně naběhnou, slyším podle zvuku, kontrolky normálně svítí, mechanika jde otevřít. Když pustím počítač přes stav nouze, tak se do Windows dostanu. Je to normální stolní PC - starší (jsou tam ještě Pentium 4 2,4 GHZ, 512 MB RAM , grafická karta je tam GeForce 4 MX 440 atd.).
Mohla by to být tedy špatná grafická karta nebo co si myslíte? Děkuji Vám

Re: vypínání monitoru

Napsal: 26 pro 2013 12:00
od wattmetr
Jestli má ta deska integrovanou GK - konektor VGA přímo na desce - tak vyndej ten AGP "střep" a zkus to spustit na integrované. Jestli integrovanou nemáš, bylo by vhodné zkusit nějakou jinou místo té Tvé.

Re: vypínání monitoru

Napsal: 26 pro 2013 13:53
od Pic
Mám obavy, že bude mít problém hledání náhrady za současnou GK.

Re: vypínání monitoru

Napsal: 26 pro 2013 14:39
od wattmetr
Nevím, jak dalece je to tady populární, ale mně to pomáhá: Na každém SD jsou staré PC a v skoro každém druhém je funkční AGP GK :P
Jinak pokud jsi nedaleko od Chebu, mohu poskytnout, ještě tu pár kousků mám.
A určitě nejsem sám, kdo má nějakou v záloze.

Re: vypínání monitoru

Napsal: 26 pro 2013 14:44
od LadikDOB
Integrovanou GK na desce to nemá... od Chebu to mám dál :-) Znojmo... tak jediné řešení je zajít někam do počítačové prodejny a domluvit se s nimi, že nějakou zkusím a kdyžtak vrátím... nevíte o nějakým typu, který by šel? dík

Re: vypínání monitoru

Napsal: 26 pro 2013 14:56
od wattmetr
Pokud v některé prodejně uspěješ, tak jen proto, že budou mít nějakou starší v šuplíku, novou neseženeš! Ale za zkoušku i to stojí.
Chtít ještě konkrétní typ už by bylo trochu moc, měla by stačit skoro každá AGP grafická karta.

Re: vypínání monitoru

Napsal: 26 pro 2013 15:02
od guest
Také mám doma 2-3 kusy, ale jsem línej s tím chodit na poštu a do Znojma daleko.

Vzal bych za pár korun z Aukra - http://aukro.cz/listing.php/search?sg=0 ... +karta+agp