Stránka 1 z 1

Notebook nefunguje  Vyřešeno

Napsal: 15 srp 2014 18:41
od OlikCZ
Zdravim,
mam problem s notebookem, jestli pujde vyresit....
Na notebooku (acer travelmate 7720) nesel obraz, tak jsem ho rozebral a vymenil baterii na MB za novou.. Ted kdyz ho zapnu, tak se spusti, ale nejde obraz a chladic se rozjede na 2s a pak se netoci, jinak zapinaci tlacitko a diody sviti... Tohle dela jak se starou baterii tak i s tou novou.. Zkousim ho zapinat bez disku, lcd (mam pripojeny monitor) a bez klavesnice.... Ramky jsou funkcni. MB bude na 99% nefunkcni coz ?

Re: Notebook nefunguje

Napsal: 15 srp 2014 19:19
od guest
Nejspíš usmažená grafika.

Re: Notebook nefunguje

Napsal: 15 srp 2014 19:50
od OlikCZ
Pred tim nez jsem dostal do ruky ten notebook tak ani nesel zapnout.. provedl jsem toto https://www.youtube.com/watch?v=Lqg5wQpkK14 a zapnout sel ale nesel obraz. Tedka zkusim tu grafiku vyndat. Necham jenom CPU a MB. Jestli se ten FAN bude chovat stejne, tak je to 100% ze ?



Tak ted mam zapojene jen MB+CPU a chladic se po 2.pokusu rozjel a jede (uz se nestava to, ze prestal po 2 sekundach), zapojil jsem mechaniku a funguje taky.
Takze za to muze 100% graficka karta ATI Mobility Radeon HD 2400 XT (Myslim, ze je to ona) Mam ji zkusit znova zapojit nebo upect v troube ? Podle vseho ten CPU (Intel Core2 Duo T7300 2GHz) ma mit i integrovanou grafiku zkusim prvni spustit PC pres ni.



Ted mi to pipa 1xdlouze 2xkratce (pipa to MB+CPU+RAM, MB+CPU+RAM+GPU) nepipa to kdyz je zapojeno CPU+MB+GPU....
1 dlouhé pípnutí / 2 krátká pípnutí Problém s grafickou kartou. //WIKI

Re: Notebook nefunguje

Napsal: 16 srp 2014 11:02
od OlikCZ
Tak ten CPU nema integrovane graficke jadro. Kde mam tedy koupit grafiku a kolik tak muze stat ?

Re: Notebook nefunguje

Napsal: 16 srp 2014 11:06
od petr22
Nejlepe zde:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... c&LH_BIN=1

Tu stavajici samozrejmne muzes skusit upect.

Re: Notebook nefunguje

Napsal: 16 srp 2014 15:24
od OlikCZ
Po pečení graficke karty to dělá stejně. Je divne ze baterie zapadne jen kdyz je nasazena naopak od obrazku.
1335083916_251369515.jpg
1335083916_251369515.jpg (43.63 KiB) Zobrazeno 219 x

Bohuzel si nepamatuji jak to bylo puvodne... ale naopak jak to ma vetsina desek jsem to taky zkousel, musel jsem to zalepit paskou.
Nemuze byt problem jeste v tomto ? Ze by to pipani smerovalo na
2 krátká pípnutí Problém s CMOS pamětí. //Wiki


Pipa mi to stejne (1 dlouhé pípnutí / 2 krátká pípnutí), i kdyz jsem baterii na desce nemel vlozenou...
-----------------
unnamed.jpg

Co je to v tom zelenem obdelniku ?