problém při spouštění pc-VYŘEŠENO

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

vlcak
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

problém při spouštění pc-VYŘEŠENO

Příspěvekod vlcak » 12 dub 2007 19:16

Zdravím,prosím o radu. Po celou dobu počítač bez problémů běžel a když jsem ho včera zapla,tak začal nabíhat a pár vteřin na to asi 6x pípnul a pak už to nic nedělá.Cdrom-ky se přihlásí a pevný disk taky načítá. Ani nevím,jestli je na monitoru nějaká chybová hláška,protože se na něm nic nezobrazí a při spuštění jakoby nespolupracuje. Ale monitor na jiném pc funguje. Myslím si,jestli neodešla grafická karta (ATI Radeon 8OOXR),ale větráček se točí a jeho podsvícení taky funguje. Nemáte s tím někdo zkušenost??? Děkuju moc.

Koupila jsem novou základní desku,když jsem ji vyměnila,tak se vůbec nic nezměnilo.Takže jsem koupila ještě novou grafickou kartu a je to v pohodě.PC šlape jako švýcarský hodinky.
Chci Vám všem poděkovat za rady.Moc mi to pomohlo. :D
Naposledy upravil(a) vlcak dne 28 dub 2007 20:06, celkem upraveno 5 x.

Reklama
DaveMax
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod DaveMax » 12 dub 2007 22:05

Neco podobnyho se mi taky stalo a byly spatne zasunute pameti. Zkus vsechny komponenty vyndat a zas zandat, pripadne se presvedcit o funkcnosti na jinem pc.
procesor AMD Athlon XP 2600+ (OC 2,07GHz), deska ASUS A7N8X-E Deluxe, grafika GeForce 6600 (OC 430/670), pameti 2x1GB DDR Kingston 433Mhz CL2 OC, disky 2xSATA HDD (Seagate Barracuda 80GB + 400GB), LCD 22" Samsung SyncMaster 226BW, zdroj LC Power 420W

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 13 dub 2007 06:06

Jako vodítko by ti mohl posloužit tento odkaz. Nejdříve je nutné vědět, jaký BIOS máš na základní desce, tedy od jakého výrobce je. To se dá zjistit třeba z manuálu, nebo jednodušeji zde, pokud napíšeš typ základní desky. Pak již jen spočítáš počet beepnutí při startu počítače, koukneš do příslušné tabulky a je jasno, kdo tě opustil, nebo třeba jen nesedí správně ve slotu a stačí s ním zahýbat a usadit ho na jeho místě.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

vlcak
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod vlcak » 13 dub 2007 15:00

Děkuju Vám za odpovědi.
Zakladní deska je :ASRock 775i915PL-SATA2
Spočítala jsem počet beepnutí a je to jedno dlouhé a 9 krátkých beepnutí. Koukala jsem do manualu na počet těch beepnutí,ale nic o tom nepíšou.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 dub 2007 16:02

Při náběhu se jako první zobrazí na monitoru údaj o Biosu a grafické kartě. Nebo to najdeš v manuálu pokud se nic nezobrazí. Dej sem název Biosu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

vlcak
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod vlcak » 13 dub 2007 19:16

Na monitoru se nic nezobrazí a v manuálu jsem našla jen toto: AMI legal BIOS, ACPI 1.1,
Je to přesně tato deska:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... -SATA2&s=n

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 dub 2007 22:25

AMI BIOS Beep Codes:

Beeps Error Message Description
1 short DRAM refresh failure The programmable interrupt timer or programmable interrupt controller has probably failed
2 short Memory parity error A memory parity error has occurred in the first 64K of RAM. The RAM IC is probably bad
3 short Base 64K memory failure A memory failure has occurred in the first 64K of RAM. The RAM IC is probably bad
4 short System timer failure The system clock/timer IC has failed or there is a memory error in the first bank of memory
5 short Processor error The system CPU has failed
6 short Gate A20 failure The keyboard controller IC has failed, which is not allowing Gate A20 to switch the processor to protected mode. Replace the keyboard controller
7 short Virtual mode processor exception error The CPU has generated an exception error because of a fault in the CPU or motherboard circuitry
8 short Display memory read/write error The system video adapter is missing or defective
9 short ROM checksum error The contents of the system BIOS ROM does not match the expected checksum value. The BIOS ROM is probably defective and should be replaced
10 short CMOS shutdown register read/write error The shutdown for the CMOS has failed
11 short Cache error The L2 cache is faulty
1 long, 2 short Failure in video system An error was encountered in the video BIOS ROM, or a horizontal retrace failure has been encountered
1 long, 3 short Memory test failure A fault has been detected in memory above 64KB
1 long, 8 short Display test failure The video adapter is either missing or defective
2 short POST Failure One of the hardware testa have failed
1 long POST has passed all tests
Podle toho kolikrát pípne hledej závadu. Jestli platí 6 pípnutí, tak to je podle této tabulky vadná klávesnice, nebo špatně připojená (pořádně zasunout), či chybný ovladač.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

vlcak
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod vlcak » 14 dub 2007 08:33

Děkuju za tabulku.Podle týhle tabulky (9 beepnutí) to vypadá
na poruchu základní desky.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 14 dub 2007 15:48

Nemazal jsi jumperem Bios? Podívej se zda je jumper nastaven na keep data, Případně zda není zkratovaná samotná baterka(stojí cca 30Kč) a zkus ji vyměnit za novou, nebo alespoň změřit, máš-li čím. Měla by vykazovat 3V.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Rudolph
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 07
Bydliště: Betelgeusse 5
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Rudolph » 14 dub 2007 22:06

Podle mě se jedná o vadnou, nebo špatně zastrčenou paměť, jak už tady bylo zmíněno. Jestliže deska pípá dlouze a ne krátce 9x za sebou, tak je to skoro jisté. Za pokus by stálo, pokud je v desce zastrčeno víc RAM modulů, zkusit jeden z nich vytáhnout, pokud to nebude fungovat, tak naopak... přinejmenším očistit (popřípadě ogumovat) kontakty na té paměti...někdy i tohle pomáhá.
Na jemnou mechaniku jedině hasák.

vlcak
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod vlcak » 14 dub 2007 22:15

Baterii jsem měřila a je vpořádku. Ona ta deska není zas tak stará.Kupovala jsem ji novou asi před půl rokem. Paměti jsem vyndala a znovu zandala a zkoušela jsem to pojedné a pořád to stejný.Mám tam 2x 512mb.Deska beepne 9x krátce. S jumpery jsem nic nedělala,ani jsem nic nemazala.Díky za každou radu,moc to pomůže.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 dub 2007 06:10

Stáří desky nehraje tak moc roli. Je to jako s tou babičkou, kdy se pozůstalí diví, jak je to možné, že babička večer normálně jedla a ráno byla po smrti... :cry:
Pokud se opravdu jedná o chybový kód chyby kontrolního součtu ROM, pak je zcela zbytečné hýbat s paměťmi RAM, či čímkoliv jiným, nebo dokonce nadávat na cikány :lol:. Chyba je v paměti, která má v sobě BIOS, možná by pomohlo tuto paměť vymazat na defaultní nastavení pomocí Clear CMOS Jumper (CLRCMOS1), který je hned pod baterkou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1891
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1545
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2484
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s Cat6a a 5e
    od bugs » 19 čer 2023 15:37 » v Sítě - hardware
    9
    2057
    od bugs Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 18:39
  • Problém s USB - C (sluchátka)
    od ml3rax » 06 črc 2023 14:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1757
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    06 črc 2023 15:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů