Praskani v reproduktorech

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 12 kvě 2007 09:08

Pánové jen sem to prolít a je třeba si jasně říci zdali za praskání může reprosoustava nebo zvukovka či jiné v bedně počítače zatím sem z toho Anda jak skáčete tam a zpět.
Shrneme pokud by byla závada v repro soustavě bude se praskání objevovat i po připojení na jiný zdroj zvuku. Přičemž při testování je třeba za provozu promačkat kablíky pohnout s potenciometry na nastavení hlasitosti pokud mají bedynky samostatný ekvalizér nebo korekci výšek a basů projet po jednom i ostatní nastavovací prvky. Z bedynkami za provozu zatřást jestli v nich něco nepřerušuje překontrolovat konektory. Dále hraje dost důležitou roli napájení pokud by si měl bedynky napájené z jiné fáze než zdroj hudby mohlo by to dělat problém. Reprosoustava i bedna PC by měla být v jedné prodlužovačce. Dále se pokus pokud problémy neustávají a pokud má reprosoustava plochou vidlici do zásuvky 220V otočit tuto vidlici aby se zaměnila Fáze s nulákem.
Pokud při výše popsaných testech reprosoustava obstála je závada 100% v bedně PC a můžeš vybírat z doporučení mých kolegů týkající se této problematiky.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
MulinTomáš
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MulinTomáš » 18 kvě 2007 23:32

Taky jsem řešil tento problém,nakonec v ovladačích hlasitosti jsem stáhl na minimum hlasitost cd a je po problému.

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod _misa_ » 28 črc 2007 21:18

Tak to porad praska vsechno sem vyzkousel, ale jeden znamy mi rika ze to chce upgreadnout BIOS co si o tom myslite ?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 28 črc 2007 21:30

A vyzkoušel jsi jiné repráky, nebo sluchátka a s jakým výsledkem?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 28 črc 2007 22:45

Tak mě to jednu dobu dělalo šíleně.Vzdal jsem to a poupravoval basama apod.No jednoho :D :D krásného :profi: dne to přestalo jak když utne,aniž bych věděl co jsem smáznul nebo naopak dodal :shock: Od té dpby pohoda,ale určitě to bylo v compu......

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 28 črc 2007 23:11

_misa_ píše:Tak to porad praska vsechno sem vyzkousel, ale jeden znamy mi rika ze to chce upgreadnout BIOS co si o tom myslite ?


Můžeš to zkusit ale myslím že to nepomůže...
Napiš co máš za desku třeba má někdo stejný problém.

Ale nejdřív bych zkusil přeinstalovat ovladače (vyzkoušet starší/novější), zakázat "line-in", "CD-in", mic, AUX, atp...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod _misa_ » 30 črc 2007 17:49

Tak jsem tam zkusil dat sluchatka primo zezadu a praska to v nich presne jako v reprakach. Desku mam Asus P5B Deluxe.

J_murd
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod J_murd » 30 črc 2007 19:16

Já měl ten samý problém a řešením bylo přeinstalování ovladačů zvukovky, praskání téměř zmizelo, ale ne úplně, tak jsem ztlumil hlasitost cd + mikrofonu. A bylo ticho... :bigups: :D

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 30 črc 2007 19:20

_misa_ píše:Tak jsem tam zkusil dat sluchatka primo zezadu a praska to v nich presne jako v reprakach. Desku mam Asus P5B Deluxe.

To vypadá na nějakej šluslej /vyschlej/ kondik na zvukovce. Možná to v nastavení nějak odfiltruješ, ale nejspíš se toho nezbavíš. Tedy bez opravy.

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod _misa_ » 30 črc 2007 20:23

Tak mikrofon a prehravac CD sem ztlumil a porad praskaj jeste zkusim preinstalovat ty ovladace a pak se ozvu. Diky

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod _misa_ » 30 črc 2007 21:03

Ovladace jsem preinstaloval pak restart compa a praska to porad a zda se mi, ze este o trochu vic

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 31 črc 2007 02:09

Zvukovka -deska, nech to opravit.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů