Stránka 1 z 1

Systém nechce naběhnout - vadný zdroj?

Napsal: 17 úno 2015 08:41
od Des_Esseintes
Ahoj. Již několik dnů mám problém s naběhnutím systému. Po zapnutí počítače, než by se cokoli objevilo na monitoru, se počítač po asi 5 vteřinách vypne a sám zapne. Podruhé se již nevypne, ale na monitoru stále není nic vidět. Je možné, že je vadný zdroj? Nebo deska? Komponenty jsou staré asi 8-9 let. Deska je tam Abit (nepamatuji si model, nesedím nyní u toho počítače), zdroj asi 750W a grafická karta Sapphire ATI Radeon HD 2900 XT 512MB. Předem díky za radu. Nerád bych investoval do komponenty, která je v pořádku.

Re: Systém nechce naběhnout - vadný zdroj?

Napsal: 17 úno 2015 09:09
od guest
To může být cokoliv. Nemáš tam i integrovanou kartu abys tu radeonku mohl vyndat?

Odesláno z mého MT15i

Re: Systém nechce naběhnout - vadný zdroj?

Napsal: 17 úno 2015 11:54
od Pic
Spusť PC v minimální konfiguraci - Základní deska s procesorem, jedna RAM, grafická karta a zdroj. Ostatní odpoj (datové i napájecí kabely). Jestliže PC naběhne naběhne s chybovou hláškou, protože není připojen disk s OS. V tom případě jsou připojené komponenty OK. Pokud nenaběhne je některá z komponent vadná. Můžeš postupně odzkoušet jinou RAM, grafickou kartu, případně zdroj. To je v domácích podmínkách vše.

Re: Systém nechce naběhnout - vadný zdroj?

Napsal: 02 bře 2015 17:47
od Des_Esseintes
Takže jsem se k tomu konečně dostal a zjistil toto:
1. Pokud počítač zapínám se všemi komponenty, neni na monitoru nic videt, po par vterinach se restartuje a na monitoru opet neni nic videt.
2. Pokud vyndam Radeonku, PC se po zapnuti nerestartuje a bezi dal. Ale vzhledem k tomu, ze deska nema interni grafiku a nemam nahradni externi grafiku, nemam moznost zapojit monitor, abych se presvedcil, ze je problem v graficke karte.
Je mozne, ze to neni v grafice a treba se stalo neco se zdrojem, ze prestal byt schopny utahnout tu externi radeonku?
Nerad bych kupoval novou grafickou kartu a pak zjistil, ze je problem ve zdroji...

Re: Systém nechce naběhnout - vadný zdroj?

Napsal: 02 bře 2015 18:20
od Pic
Zkus si půjčit jinou grafickou kartu, jen na ověření, zda PC naběhne. Pokud s jinou GK PC naběhne, je původní karta pravděpodobně vadná.

Re: Systém nechce naběhnout - vadný zdroj?

Napsal: 02 bře 2015 18:37
od guest
Další možnost je, že ten zdroj tu kartu už neutáhne, může být poškozený/unavený.