Stránka 1 z 1

Upgrade RAM - více BSOD chyb

Napsal: 12 říj 2015 17:49
od El Bunda
Zdravím,
chtěl jsem si upgradovat RAM u mojeho stařečka (HP550, Intel Core 2 Duo) z 2GB na 4GB.

Originální RAM:
http://www.notik.hu/termek/630/31/haszn ... gb-ram.php

Dvě nové RAMky:
http://www.amazon.com/Hynix-HYMP125S64C ... B002TWOGZ2

Problém je, že nejdou použít obě najednou. Při startu systému mi začne vyskakovat BSOD, nejdivnější na tom je, že jich je více druhů.
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
PAGE_FAULT_IN_NONOPAGED_AREA
UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Zkoušel jsem i kombinace všech tří RAMek i kombinaci slotů. Pokaždé to samé (teda ne to samé, BSODy se mění a to i nezávisle na změně kombinace RAMek a slotů). Samostatně však funguje každá zvlášť a neměly by mít žádné chyby (memtest). Kde teda může být chyba? Někde na foru HP jsem četl, že tento chipset zvládá max. 4GB, takže v tomhle by problém být neměl. Ještě mě napadlo, že mám 32bit systém, ale myslel jsem si, že s tímhle problémy nejsou, že si systém prostě jenom z těch 4GB vezme jenom těch 3,2GB nebo kolik to je.
Předem díky za reakce.

EDIT: Ještě jsem se chtěl zeptat. Mám v notebooku procesor T7500. Na internetu je psáno, že se jedná o 64bit procesor. V systémových informacích mi to ale píše X86-based PC a když jsem kdysi chtěl nainstalovat 64bit systém, tak mi to psalo, že jej procesor nepodporuje. Kdd je tady problém? :D
http://ark.intel.com/products/29761/Int ... 00-MHz-FSB

Re: Upgrade RAM - více BSOD chyb

Napsal: 12 říj 2015 18:34
od Pic
Obávám se, že to s uvedenými pamětmi nerozchodíš, pro rozdílnost jejich parametrů odmítají spolupracovat. Formulace
neměly by mít žádné chyby
připouští i případnou chybnou RAM.

Re: Upgrade RAM - více BSOD chyb  Vyřešeno

Napsal: 12 říj 2015 20:55
od El Bunda
Jednotlivě rozchodím každou zvlášť v pohodě. A dvě paměti jsou identické, ty by měly krásně spolupracovat v dual channelu... A nebo jak říkáš, je možné, že tam nějaká chyba bude, ale vzhledem k tomu, že zvlášť každá funguje, tak by chyba mohla být spíše v chipsetu (nebo co zajišťuje funkci dual channelu). Tohle jsem našel na internetu:
Obrázek
Jo a ten procesor, co mám v notesu se do něj standardně nedával, jestli to nemůže nějak souviset.

Dodatečně přidáno po 18 minutách 1 vteřině:
No tak asi nic, myslím, že jsem si našel odpověď a bohužel mě nepotěšila. HP 550 se dělaly se dvěma typy chipsetů. Intel 965 (Intel Core 2 Duo) a Intel 960 (Intel Celeron). Původní procesor v mém notebooku byl Intel Celeron, takže mám chipset Intel 960 a ten prý nepodporuje 4GB RAM jen 2GB. No, tak si v notebooku alespoň nechám tu rychlejší paměť z páru. Díky za reakce.