Vypínání monitoru ve hře - není signál

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vypínání monitoru ve hře - není signál

Příspěvekod Blue-Rider » 24 srp 2007 13:52

Ahoj všichni,

včera jsme si pořídil Dual Core ( athlona 4600+ ). Grafiku mám stejnou jako na minulým kompu. ATINa řady 1600. Harddisky 320 a 80 gb. Deska MSI K9... . Mno. Nainstaloval jsem si včera všchny programy, nejnovější drivery pro grafiku atd atd. Potom jsem si nainstaloval demo Bioshocku. Při spuštění se objevují asi 3 cm dlouhé proužky na okrajích. Jakoby nějaký šum. Nevím co to je. Brácha má athlona na 939 socketu a jede mu to bez pruhů. Seká se mu to, ale jede to. Nevadí jsem si řekl. Chvilku hraju a pak najednou buch. Monitor se mi vypne ( komp stále ale jede ) a když jej zapnu, monitor mi hlásí, že není signál do něj. Tak reset. Po resetu dobrý. Naisntlauju další hru. Nový Settlery. Chvilinku zase hraju a po chvilce zase buch. Opět vypnutej monitor. Napadlo mě, že by to mohl být zdroj. Mám jenom 450W. Ale nemělo by to stačit na dual core? DAlší hry jako world of warcraft, sims 2, black and white 2 mi jedou velice dobře. Všechny stahovaný hry jsou dema. Je možný, že to má ještě nějaký bugíčky :)

Žádám vás o nějakou radu.

Pavel

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 24 srp 2007 14:33

Úplně stejné příznaky jsem měl (i když u zcela slabších her (CS, Puzzle,..)) také. Příčinou byl odcházející zdroj.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Blue-Rider » 24 srp 2007 15:08

Už jsme asi na to přišel. Podíval sjem se do CCC ( to je prográmek ATIny - catalyst ) a tam bylo zaškrtnutých pár věcí. Tripple buffering, pak ještě něco ze shaderama a ještě něco. Dal jsem to všecko pryč a hle, pruhy v bioshocku zmizely. :) Ještě jsme teda nehrál chvilku, takže jsem nemohl vyzkoušet, jeslti to nekixne zase, ale myslím, že to už bude dobrý.


Tak pořád nic. :( Teďka jsem zkusil Airborne Medal of Honor a zase nic. :( Zase monitor se vypnul. Kua co to je?


Je možný, že to je třeba přehřívající se grafikou? já mám totiž taky bednu z roku dva :lol: Po tom restartu jsem sáhnul angrafiku a spálil jsem si ruku málem. :lol: Ta byla horká jako prase. :)


Pavel

//sloučeny tři příspěvky, vložené bezprostředně po sobě
//Karlos

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 24 srp 2007 15:57

Je evidentní,že nejde signál od grafiky.Buďto se přehřívá a nebo se jí nedostává watů.Zkus se po dohrání nějaké hry podívat v programu Catalyst Control Center na teplotu grafického jádra.Je to záložka ATI overdrive.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Blue-Rider » 24 srp 2007 17:45

Nemám to tam co říkáš. To ATI.... jsem tam měl, ale žádnou teplotu tam envidím. Jsou tam jenom Mhz a tak. Tak jsem tam dal ty starší ovladače a tam ta kolonka vůbec není. Zkusil jsem tedy SpeedFan, ale tam se mi zobrazí jenom HDD0, HDD1 a CPU. Nezobrazí se m itam vůbec grafická karta. Nevím proč lol. :D To je prostě rofl už :D

Pavel

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 24 srp 2007 18:28

Zkus program Everest Home Edition,ten ti taky ukáže teploty.Jinak já mám ovladače Catalyst 7.4 a tam ta záložka ATI overdrive je,zkus je stáhnout taky.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Blue-Rider » 24 srp 2007 18:58

Tak jsem si stáhnul ten prográmek. Ale neukazuje mi zase teplotu grafické karty :( Ani teplotu procesoru tentokrát. Já prostě nevím vůbec proč to nmeukazuje. Pošlu ti screen. Já jsem měl catalyst 7.8 verze. Tam ta záložka byla, ale nebyxla tam opravdu ta teplota ukázána. :( Já nevím proč to tam prostě není. Už mě to sere. :D

Pavel

Blue-Rider
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Blue-Rider » 24 srp 2007 19:01

Tady je ten screen. :D
Přílohy
Clipboard01.jpg

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 27 srp 2007 16:53

Pokud na grafárně neudržíš ruku tak se špatně chladí. Musíš přidat ventilátor. (předpokládám že má jen pasiv)...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 27 srp 2007 22:08

GK mají ochranu a zpravidla při překročení určité teploty varují textem na monitoru a nebo se přímo "vypnou" a tudíž nejde na monitor signál. U některých GK a ovladačů, jde teplota při níž se vypíše varování, nastavit.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • No signal na monitoru po nastavení RAM
    od Shashekk » 29 říj 2023 08:22 » v Problémy s hardwarem
    5
    1078
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:20
  • Vypinání a zapinání monitoru
    od michalnet » 05 dub 2024 11:15 » v Problémy s hardwarem
    1
    365
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 11:46
  • Wifi přestala vysílat signal, ale Ethernet kabel jede
    od sicker » 17 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    878
    od sicker Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 15:43
  • Samovolne vypinani prichoziho zvoneni
    od Teena » 24 dub 2024 13:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    338
    od Teena Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2024 15:34
  • Vypínaní spojení mezi mobilem reprákem.
    od nulka » 08 říj 2023 14:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    3567
    od nulka Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 14:06

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 70 hostů