Stránka 1 z 1

Vypínání monitoru ve hře - není signál

Napsal: 24 srp 2007 13:52
od Blue-Rider
Ahoj všichni,

včera jsme si pořídil Dual Core ( athlona 4600+ ). Grafiku mám stejnou jako na minulým kompu. ATINa řady 1600. Harddisky 320 a 80 gb. Deska MSI K9... . Mno. Nainstaloval jsem si včera všchny programy, nejnovější drivery pro grafiku atd atd. Potom jsem si nainstaloval demo Bioshocku. Při spuštění se objevují asi 3 cm dlouhé proužky na okrajích. Jakoby nějaký šum. Nevím co to je. Brácha má athlona na 939 socketu a jede mu to bez pruhů. Seká se mu to, ale jede to. Nevadí jsem si řekl. Chvilku hraju a pak najednou buch. Monitor se mi vypne ( komp stále ale jede ) a když jej zapnu, monitor mi hlásí, že není signál do něj. Tak reset. Po resetu dobrý. Naisntlauju další hru. Nový Settlery. Chvilinku zase hraju a po chvilce zase buch. Opět vypnutej monitor. Napadlo mě, že by to mohl být zdroj. Mám jenom 450W. Ale nemělo by to stačit na dual core? DAlší hry jako world of warcraft, sims 2, black and white 2 mi jedou velice dobře. Všechny stahovaný hry jsou dema. Je možný, že to má ještě nějaký bugíčky :)

Žádám vás o nějakou radu.

Pavel

Napsal: 24 srp 2007 14:33
od karlos
Úplně stejné příznaky jsem měl (i když u zcela slabších her (CS, Puzzle,..)) také. Příčinou byl odcházející zdroj.

Napsal: 24 srp 2007 15:08
od Blue-Rider
Už jsme asi na to přišel. Podíval sjem se do CCC ( to je prográmek ATIny - catalyst ) a tam bylo zaškrtnutých pár věcí. Tripple buffering, pak ještě něco ze shaderama a ještě něco. Dal jsem to všecko pryč a hle, pruhy v bioshocku zmizely. :) Ještě jsme teda nehrál chvilku, takže jsem nemohl vyzkoušet, jeslti to nekixne zase, ale myslím, že to už bude dobrý.


Tak pořád nic. :( Teďka jsem zkusil Airborne Medal of Honor a zase nic. :( Zase monitor se vypnul. Kua co to je?


Je možný, že to je třeba přehřívající se grafikou? já mám totiž taky bednu z roku dva :lol: Po tom restartu jsem sáhnul angrafiku a spálil jsem si ruku málem. :lol: Ta byla horká jako prase. :)


Pavel

//sloučeny tři příspěvky, vložené bezprostředně po sobě
//Karlos

Napsal: 24 srp 2007 15:57
od Marfy
Je evidentní,že nejde signál od grafiky.Buďto se přehřívá a nebo se jí nedostává watů.Zkus se po dohrání nějaké hry podívat v programu Catalyst Control Center na teplotu grafického jádra.Je to záložka ATI overdrive.

Napsal: 24 srp 2007 17:45
od Blue-Rider
Nemám to tam co říkáš. To ATI.... jsem tam měl, ale žádnou teplotu tam envidím. Jsou tam jenom Mhz a tak. Tak jsem tam dal ty starší ovladače a tam ta kolonka vůbec není. Zkusil jsem tedy SpeedFan, ale tam se mi zobrazí jenom HDD0, HDD1 a CPU. Nezobrazí se m itam vůbec grafická karta. Nevím proč lol. :D To je prostě rofl už :D

Pavel

Napsal: 24 srp 2007 18:28
od Marfy
Zkus program Everest Home Edition,ten ti taky ukáže teploty.Jinak já mám ovladače Catalyst 7.4 a tam ta záložka ATI overdrive je,zkus je stáhnout taky.

Napsal: 24 srp 2007 18:58
od Blue-Rider
Tak jsem si stáhnul ten prográmek. Ale neukazuje mi zase teplotu grafické karty :( Ani teplotu procesoru tentokrát. Já prostě nevím vůbec proč to nmeukazuje. Pošlu ti screen. Já jsem měl catalyst 7.8 verze. Tam ta záložka byla, ale nebyxla tam opravdu ta teplota ukázána. :( Já nevím proč to tam prostě není. Už mě to sere. :D

Pavel

Napsal: 24 srp 2007 19:01
od Blue-Rider
Tady je ten screen. :D

Napsal: 27 srp 2007 16:53
od El Diablo
Pokud na grafárně neudržíš ruku tak se špatně chladí. Musíš přidat ventilátor. (předpokládám že má jen pasiv)...

Napsal: 27 srp 2007 22:08
od Pic
GK mají ochranu a zpravidla při překročení určité teploty varují textem na monitoru a nebo se přímo "vypnou" a tudíž nejde na monitor signál. U některých GK a ovladačů, jde teplota při níž se vypíše varování, nastavit.