Stránka 1 z 1

Teplovodivá pasta - kontrola apliakce foto

Napsal: 16 říj 2016 20:06
od LukasGTi
Ahoj, prosím o zhodnocení zda jsem na nanesl správné množství. Pasta Spire SP700 (50% silikon, 10% silver). Toto je můj asi 4 pokus, snad finální, roztírání mělo přiliš vysoké teploty, tečka uprostřed se nerozprostřela všude. (Chladič s H.D.T). Děkuji za připomínky.

i7 2600 nepřetaktováno
Chladič Zalman CNPS5X Performa

Obrázek
Obrázek

Po testech v Prime95, upřímně, čekal jsem lepší výsledky. Chápu že ten chladič není nic extra ale podobně si vedl i stock intel chladič. :-(

Re: Teplovodivá pasta - kontrola apliakce foto

Napsal: 16 říj 2016 20:11
od petr22
Spravne mnozstvi poznas tak, ze kdyz to rozetres na celou plochu, nic nepretece ani nebude chybet.

Ale rozetrit to zkratka musis, jinak ta pasta nebude po cele plose.

Re: Teplovodivá pasta - kontrola apliakce foto

Napsal: 16 říj 2016 20:16
od LukasGTi
Já jsem četl že se to roztírat nesmí kvůli vzduchovým bublinám, tak jsem nakonec zvolil tohle řešení..

Re: Teplovodivá pasta - kontrola apliakce foto

Napsal: 16 říj 2016 20:20
od petr22
Kdyz to rozmackes chladicem, tak toho budes mit uprostred tlustou vrstvu a po stranach nebude nic.

Je nutne cely ten ctverec namazat co nejtenci vrstvou, nic nesmi vytect okolo kdyz se nasadi chladic.

Re: Teplovodivá pasta - kontrola apliakce foto

Napsal: 16 říj 2016 20:38
od LukasGTi
Právě že co jsem se díval na YT tak při X metodě se po stlačení pasta rozprostřela relativně dobře po celé ploše. Samozřejmně ně 100%, jako při rozetření, ale zase nehrozí riziko vzduchových bublin. Tak nevím.. Co říkáš na teploty ?

Re: Teplovodivá pasta - kontrola apliakce foto

Napsal: 16 říj 2016 20:41
od petr22
Vzduchova bublina je ciste relativni pojem, kdyz jen pul roku te paste trva nez ziska odpovidajici vlastnosti.

Co se tyce teplot - takovy chladic jako je Silencium Fera by tomu vylozene prospel.